Noclegi Kazimierz Dolny

znaleziono 126 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Kazimierzu Dolnym, województwo lubelskie, powiat puławski

Noclegi w Kazimierzu Dolnym. Szeroki zakres ofert zakwaterowanie w Kazimierzu Dolnym. odszukaj interesujące oferty. Kazimierz Dolny, posiada szeroki zakres noclegów w pokojach hotelowych, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, domkach letniskowych, a nawet schroniskach. Zobacz także atrakcje turystyczne i rozrywkowe w pięknym i malowniczym Kazimierzu Dolnym.
Kiedy w 1181 roku książę Kazimierz Sprawiedliwy nadał siostrom norbertankom z krakowskiego Zwierzyńca osadę położoną na jednym ze wzgórz nad Wisłą te honorując imię darczyńcy zmieniły jej nazwę na Kazimierz i tak rozpoczęła się historia jednej z najbardziej malowniczych miejscowości w Polsce. Przymiotnik „Dolny” dodano zaś w latach późniejszych, aby odróżnić osadę od założonego pod Krakowem w górnym biegu rzeki. Właśnie z wczesnego średniowiecza pochodzi kamienna wieża zwana Basztą powyżej której z rozkazu Kazimierza Wielkiego wzniesiono obronny zamek. Osadzie nadano równocześnie prawa miejskie. Z tych czasów zachowała się pewna legenda mówiąca o tym, że król dla kobiety z którą był w związku wybudował w pobliskiej Bochotnicy zamek połączony z kazimierską fortecą tajemnym przejściem. Szesnasty i siedemnasty wiek to okres świetności, rozkwitu i dobrobytu Kazimierza Dolnego, któremu jednak kres przyniósł potop szwedzki oraz spalenie miasta i zamku przez króla szwedzkiego Karola Gustawa. Dzisiejszy Kazimierz przyciąga turystów wieloma świetnie zachowanymi i utrzymanymi zabytkami, a także urokliwymi i bogato zdobionymi kamieniczkami. Wszystkie budynki wzniesiono z miejscowego miękkiego wapienia, dzięki czemu łatwo było nadawać budynkom ich zdobne i często fantazyjne zdobienia. Wiele atrakcji znaleźć można również w okolicznych miejscowościach co czyni Kazimierz Dolny jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym rejonie Polski.

Kazimierz Dolny noclegi


Kazimierz Dolny to miasto położone nad rzeką Wisłą, na terenie którego możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych o wysokim i średnim standardzie. Szeroki wachlarz ofert noclegowych w Kazimierzu Dolnym pozwala na idealne dostosowanie kwatery do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Tanie noclegi na terenie Kazimierza Dolnego umożliwiają komfortowy pobyt oraz relaksujący wypoczynek w tym pięknym mieście. Luksusowe apartamenty, wille, hotele, ośrodki wypoczynkowe, tanie noclegi, pokoje gościnne oraz kwatery prywatne w Kazimierzu Dolnym – już teraz znajdź wszystkie najlepsze oferty dzięki serwisowi e-turysta.pl.

Zjawiskowy i zabytkowy Kazimierz Dolny


Kazimierz Dolny historycznie położony jest w województwie lubelskim, a historycznie w Małopolsce. Początkowo Kazimierz Dolny był założoną w XI wieku osadą zwaną Wietrzna Górą, od końca XIX wieku Kazimierz Dolny stał się miejscowością turystyczna i wypoczynkową. Na jego terenie znajduje się Kazimierski Park Krajobrazowy oraz liczne zabytki: kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, kościół św. Anny, zamek w Kazimierzu Dolnym, wieża obronna, szereg spichlerzy, Stara Łaźnia oraz drewniane domy z przełomu XVIII i XIX wieku. Zabytkowe budowle Kazimierza Dolnego, są wyjątkowe ze względu na swoje wykonanie, ponieważ zostały wzniesione z podatnego na obróbkę wapienia.

Tanie noclegi w miejscowości Kazimierz Dolny


Kazimierz Dolny to wyjątkowe i malownicze miejsce w województwie lubelskim, przyciągające co roku rzeszę turystów. Kazimierski Park Krajobrazowy zachęca zwiedzających do podziwiania terenów leśnych i zabytków budowlanych. Dlatego już teraz warto zaplanować nocleg w Kazimierzu Dolnym. Możliwość wynajęcia pokoju lub kwatery noclegowej w sezonie turystycznym jest nieocenionym komfortem i ułatwieniem. Szeroki wybór noclegów w Kazimierzu Dolnym pozwoli na dostosowanie obiektu noclegowego do indywidualnych potrzeb każdego zwiedzającego.
Noclegi Kazimierz Dolny, szukasz noclegów w Kazimierzu Dolnym w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Kazimierzu Dolnym obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Kazimierzu Dolnym, kwatery prywatne, tanie noclegi Kazimierz Dolny i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Kazimierz Dolny w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Kazimierzu Dolnym w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Kazimierz Dolny noclegi i tanie pokoje w Kazimierzu Dolnym. Pokoje w Kazimierzu Dolnym, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Kazimierzu Dolnym. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Kazimierzu Dolnym, to tylko z nami! Kazimierz Dolny pokoje, nocleg Kazimierz Dolny na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Kazimierzu Dolnym, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kazimierz Dolny, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: