Noclegi Kazimierz Dolny

znaleziono 125 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Kazimierzu Dolnym, województwo lubelskie, powiat puławski

Noclegi w Kazimierzu Dolnym. Szeroki zakres ofert zakwaterowanie w Kazimierzu Dolnym. odszukaj interesujące oferty. Kazimierz Dolny, posiada szeroki zakres noclegów w pokojach hotelowych, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, domkach letniskowych, a nawet schroniskach. Zobacz także atrakcje turystyczne i rozrywkowe w pięknym i malowniczym Kazimierzu Dolnym.
Kiedy w 1181 roku książę Kazimierz Sprawiedliwy nadał siostrom norbertankom z krakowskiego Zwierzyńca osadę położoną na jednym ze wzgórz nad Wisłą te honorując imię darczyńcy zmieniły jej nazwę na Kazimierz i tak rozpoczęła się historia jednej z najbardziej malowniczych miejscowości w Polsce. Przymiotnik „Dolny” dodano zaś w latach późniejszych, aby odróżnić osadę od założonego pod Krakowem w górnym biegu rzeki. Właśnie z wczesnego średniowiecza pochodzi kamienna wieża zwana Basztą powyżej której z rozkazu Kazimierza Wielkiego wzniesiono obronny zamek. Osadzie nadano równocześnie prawa miejskie. Z tych czasów zachowała się pewna legenda mówiąca o tym, że król dla kobiety z którą był w związku wybudował w pobliskiej Bochotnicy zamek połączony z kazimierską fortecą tajemnym przejściem. Szesnasty i siedemnasty wiek to okres świetności, rozkwitu i dobrobytu Kazimierza Dolnego, któremu jednak kres przyniósł potop szwedzki oraz spalenie miasta i zamku przez króla szwedzkiego Karola Gustawa. Dzisiejszy Kazimierz przyciąga turystów wieloma świetnie zachowanymi i utrzymanymi zabytkami, a także urokliwymi i bogato zdobionymi kamieniczkami. Wszystkie budynki wzniesiono z miejscowego miękkiego wapienia, dzięki czemu łatwo było nadawać budynkom ich zdobne i często fantazyjne zdobienia. Wiele atrakcji znaleźć można również w okolicznych miejscowościach co czyni Kazimierz Dolny jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w tym rejonie Polski.

Kazimierz Dolny noclegi


Kazimierz Dolny to miasto położone nad rzeką Wisłą, na terenie którego możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych o wysokim i średnim standardzie. Szeroki wachlarz ofert noclegowych w Kazimierzu Dolnym pozwala na idealne dostosowanie kwatery do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Tanie noclegi na terenie Kazimierza Dolnego umożliwiają komfortowy pobyt oraz relaksujący wypoczynek w tym pięknym mieście. Luksusowe apartamenty, wille, hotele, ośrodki wypoczynkowe, tanie noclegi, pokoje gościnne oraz kwatery prywatne w Kazimierzu Dolnym – już teraz znajdź wszystkie najlepsze oferty dzięki serwisowi e-turysta.pl.

Zjawiskowy i zabytkowy Kazimierz Dolny


Kazimierz Dolny historycznie położony jest w województwie lubelskim, a historycznie w Małopolsce. Początkowo Kazimierz Dolny był założoną w XI wieku osadą zwaną Wietrzna Górą, od końca XIX wieku Kazimierz Dolny stał się miejscowością turystyczna i wypoczynkową. Na jego terenie znajduje się Kazimierski Park Krajobrazowy oraz liczne zabytki: kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, kościół św. Anny, zamek w Kazimierzu Dolnym, wieża obronna, szereg spichlerzy, Stara Łaźnia oraz drewniane domy z przełomu XVIII i XIX wieku. Zabytkowe budowle Kazimierza Dolnego, są wyjątkowe ze względu na swoje wykonanie, ponieważ zostały wzniesione z podatnego na obróbkę wapienia.

Tanie noclegi w miejscowości Kazimierz Dolny


Kazimierz Dolny to wyjątkowe i malownicze miejsce w województwie lubelskim, przyciągające co roku rzeszę turystów. Kazimierski Park Krajobrazowy zachęca zwiedzających do podziwiania terenów leśnych i zabytków budowlanych. Dlatego już teraz warto zaplanować nocleg w Kazimierzu Dolnym. Możliwość wynajęcia pokoju lub kwatery noclegowej w sezonie turystycznym jest nieocenionym komfortem i ułatwieniem. Szeroki wybór noclegów w Kazimierzu Dolnym pozwoli na dostosowanie obiektu noclegowego do indywidualnych potrzeb każdego zwiedzającego.
Noclegi Kazimierz Dolny, szukasz noclegów w Kazimierzu Dolnym w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Kazimierzu Dolnym obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Kazimierzu Dolnym, kwatery prywatne, tanie noclegi Kazimierz Dolny i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Kazimierz Dolny w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Kazimierzu Dolnym w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Kazimierz Dolny noclegi i tanie pokoje w Kazimierzu Dolnym. Pokoje w Kazimierzu Dolnym, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Kazimierzu Dolnym. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Kazimierzu Dolnym, to tylko z nami! Kazimierz Dolny pokoje, nocleg Kazimierz Dolny na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Kazimierzu Dolnym, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kazimierz Dolny, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
Jak dojechać? Co zobaczyć? Gdzie się pojawić?

Dojazd do Kazimierza Dolnego


Dojazd do Kazimierza Dolnego samochodem

Najdogodniejszy dojazd do Kazimierza Dolnego z okolic Trójmiasta lub Warszawy prowadzi drogą S17, z której należy zjechać w kierunku DW824. Najszybsza trasa z małopolski wiedzie przez S7, a po zjeździe Skarżysko-Kamienna, drogami DW744, DK9 i DW747. Wyruszając z okolic Wrocławia, najlepiej kierować się w stronę S8, po czym wybrać zjazd Tomaszów Mazowiecki. Następnie należy podróżować w stronę Radomia, po którego minięciu dojazd do Kazimierza Dolnego jest możliwy drogami DK12, DW874 i DW824.

Dojazd do Kazimierza Dolnym innymi środkami transportu

Pociągi PKP nie dojeżdżają do Kazimierza Dolnego, dlatego wybierając ten środek transportu, należy liczyć się z przesiadką w Puławach do jednego z busów. Również przewoźnicy autobusowi zatrzymują się na przystanku w Puławach, które są oddalone od celu podróży o około 25 minut drogi. Wśród firm, które obsługują połączenia do Puław, znajdują się ExpressBus, BP Tour i FlixBus. Z Puław do Kazimierza Dolnego kursują busy ArniBus i Naturbus.

Gdzie zaparkować w Kazimierzu Dolnym

Parkowanie w Kazimierzu Dolnym wiąże się z opłatami za pozostawienie samochodu. Place zarządzane przez miasto znajdują się przy alei Kazimierza Wielkiego i ulicy Senatorskiej. Prywatny parking niedaleko centrum mieści się przy ulicy Nadrzecznej. Zaparkowanie samochodu w pobliżu zamku jest możliwe na niewielkim obszarze przy ulicy Zamkowej 2 lub na placu przy ulicy Zamkowej 6.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych
Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych to jedna z najważniejszych imprez Kazimierza Dolnego i równocześnie najbardziej prestiżowy konkurs artystów folkowych. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się już w 1966 roku. Od tej pory kapele, instrumentaliści i soliści rywalizują ze sobą na letniej scenie ustawionej w centrum miasta. Celem wydarzenia jest podtrzymanie kultury ludowej oraz popularyzacja oryginalnych pieśni. To wspaniała okazja, aby w trakcie wakacji poznać tradycje muzyczne całego kraju.

Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”
Przełom lipca i sierpnia to czas, kiedy do Kazimierza Wielkiego przybywają fascynaci srebrnego ekranu. Wydarzenie „Dwa Brzegi” zostało zapoczątkowane w 2007 roku, a jednym z jego współorganizatorów jest Telewizja Polska. W trakcie festiwalu prezentowane są bardzo różnorodne filmy, zarówno produkcji polskiej, jak i z odległych zakątków świata. Imprezie towarzyszą dodatkowe atrakcje, takie jak ciekawe pokazy, wystawy, koncerty i spotkania z twórcami.

Koncerty Organowe w Kazimierskiej Farze
Już od 1972 roku w zabytkowym kościele farnym św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja odbywają się słynne koncerty organowe. Do gry służy XVII-wieczny instrument z ponad 1400 piszczałkami, dwiema klawiaturami ręcznymi i jedną nożną. Doskonała akustyka świątyni sprzyja organizacji święta muzyki klasycznej właśnie w tym miejscu. Wśród występujących artystów znajdują się wybitni organiści, którzy swoimi nazwiskami każdego roku przyciągają rzesze słuchaczy.

Kazimierz Bywa Kobietą
Pod zagadkową nazwą „Kazimierz Bywa Kobietą” kryje się kazimierzowski cykl marcowych imprez dla pań. Wydarzenie zostało zapoczątkowane w 2012 roku przez kobiety, które pragnęły zaprezentować szerszej publiczności kreatywne przedstawicielki płci pięknej. To świetna okazja, aby oprócz wysłuchania ciekawych koncertów lub odwiedzenia wystaw, uczestniczyć w inspirujących dyskusjach, spotkaniach z dietetykami lub zajęciach ruchowych. Warto również skorzystać z warsztatów rękodzieła i cukiernictwa.

Bieg Papieski
Od kilku lat w Kazimierzu Dolnym odbywają się biegi dedykowane jednemu z najbardziej znanych Polaków, papieżowi Janowi Pawłowi II. Kilkuset sportowców rywalizuje na trasie 5 lub 10 kilometrów. Start i meta znajdują się przy wyjeździe z portu jachtowego, a droga prowadzi uczestników w stronę Wylągów i z powrotem. Wydarzenie obfituje w mnóstwo dodatkowych atrakcji, takich jak strefa zabaw dla dzieci, bogata oferta gastronomiczna i niespodzianki przygotowane przez sponsorów.

Festiwal Kazimiernikejszyn
Festiwal Kazimiernikejszyn to kilkudniowa impreza plenerowa, na której prezentują się rozmaici artyści. Ideą, jaka przyświeca organizatorom, jest zgromadzenie w jednym miejscu muzyków prezentujących różne nurty, od rocka i popu, poprzez hip-hop, reggae, aż po utwory elektroniczne i Indie. Oprócz samych koncertów dużą atrakcją są spotkania z interesującymi gośćmi festiwalu i specjalne Strefy Przygody. Wydarzenie odbywa się w lipcu w Kamieniołomach w pobliżu ulicy Krakowskiej.

Najciekawsze atrakcje w Kazimierzu Dolnym i okolicy


Kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja

Wybudowany w XIV wieku kościół farny znajduje się tuż przy rynku i jest jednym z najsłynniejszych zabytków Kazimierza Dolnego. Ze względu na późniejsze rozbudowy należy do Szlaku Renesansu Lubelskiego. Pełne światła wnętrze świątyni zachwyca ozdobnym sklepieniem kolebkowym, bogatą sztukaterią i rzeźbionymi głowicami pilastrów. W kościele znajdują się również oryginalne organy, na których każdego roku znakomici artyści dają koncerty przyciągające wielbicieli muzyki poważnej.

Ruiny zamku

W Kazimierzu Dolnym znajduje się zespół średniowiecznych fortyfikacji obronnych, który składa się z dwóch części. Zamek Górny, nazywany też Basztą lub Wieżą Łokietka, to wieża na planie koła, w której na najniższym poziomie znajdował się loch. Zamek Dolny powstał z inicjatywy Kazimierza Wielkiego i pełnił głównie funkcję administracyjną. Niestety pożary i wojny ze Szwedami nie oszczędziły warowni. Po przeprowadzeniu badań archeologicznych obiekt został udostępniony do zwiedzania.

Rynek

Najważniejszym punktem Kazimierza Dolnego jest rynek, który składa się z dwóch części. Starsza z nich znajduje się przy kościele farnym, natomiast niżej mieści się młodszy, dużo większy fragment placu. Pośrodku tkwi XIX-wieczna studnia, z której woda do dziś nadaje się do picia. Dookoła rynku wznoszą się ozdobne kamienice, będące dowodem na zamożność dawnych rodów kupieckich. Od południa można za to podziwiać trzy przykryte gontem budynki. Znajdują się w nich m.in. PTTK oraz najstarsza galeria.

Góra Trzech Krzyży

Góra Trzech Krzyży swoją nazwę zawdzięcza symbolom religijnym, które nawiązują do biblijnej Golgoty. Droga na szczyt jest dość stroma, jednak warto pokonać kamienne stopnie, bo widoki, jakie rozciągają się ze wzniesienia, warte są każdego wysiłku. Można stąd podziwiać zarówno zabytkowe miasto, jak i Małopolski Przełom Wisły oraz ruiny zamku w Janowcu. Drewniane krzyże, które wbito w pagórek, pochodzą z 1852 roku. Za wejście należy uiścić drobną opłatę.

Ściana Płaczu i cmentarz żydowski

Malowniczy cmentarz żydowski w Czerniawach w Kazimierzu Dolnym pamięta rok 1851. Niestety nekropolia została zdewastowana w trakcie II wojny światowej. W latach 80. rozpoczęto wydobycie macew, z których wkrótce powstał pomnik. Ściana Płaczu, obudowana kamiennymi płytami nagrobnymi, pęka pośrodku, co ma symbolizować tragiczne losy polskich Żydów. Obok, wśród bukowych drzew, można dostrzec ocalałe stele, czyli pionowe płyty nagrobne.

Bulwar Nadwiślański

Bulwar Nadwiślański w Kazimierzu Dolnym to idealne miejsce na romantyczny spacer. Deptak ciągnie się od ulicy Krakowskiej z okolic promu z Janowca aż do terenu wokół Spichlerza pod Żurawiem przy ulicy Puławskiej. Przechadzka nad Wisłą gwarantuje relaks na świeżym powietrzu i piękne widoki. Warto wybrać się tutaj również rowerem, ponieważ wzdłuż ścieżki dla pieszych poprowadzono drogę dla cyklistów. Zmęczeni turyści mogą odpocząć na jednej z licznych ławek lub w punktach widokowych.