Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Ciechocinek

znaleziono 69 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Ciechocinku, województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski

Komfortowe noclegi Ciechocinek znajdującym się na Kujawach.Położony w malowniczej Kotlinie Toruńskiej Ciechocinek jest jednym z najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Zadbane parki zachęcają do codziennych spacerów zarówno kuracjuszy, jak i turystów. Piękna okolica, liczne zabytki i atrakcje sprawiają, że to właśnie w Ciechocinku noclegi z wyżywieniem są tak chętnie rezerwowane każdego roku.
Ciechocinek to uzdrowiskowe miasto administracyjnie przynależne do województwa kujawsko-pomorskiego, powiatu aleksandrowskiego; geograficznie Ciechocinek położony jest w Kotlinie Toruńskiej ok 20km od Torunia. Ciechocinek słynie z specyficznego i dobroczynnie działającego na odwiedzających mikroklimatu a na terenie miasta znajdują się solankowe źródła wód leczniczych – wśród nich bardzo rzadkie i bardzo doceniane przez kuracjuszy wody chlorkowo – sodowe, oraz borowe. Gołym okiem widać, że samorząd Ciechocinka w znacznym stopniu nastawił się na kuracjuszy oraz turystów przybywających do tego klimatycznego miejsca - większa część infrastruktury miasta przygotowana jest na przyjęcie gości. Liczne i dobrze przygotowane pensjonaty oraz kwatery prywatne proponowane przez mieszkańców w atrakcyjnej cenie przez cały rok przyciągają gro turystów oraz kuracjuszy. Na turystów przybywających do Ciechocinka czekają liczne atrakcje, wśród nich warto wymienić choćby przejażdżki bryczką, rikszą rowerową, tramwajem konnym, liczne kameralne i bardzo klimatyczne kawiarnie i puby. Wieczorami Ciechocinek zaprasza na tętniące życiem zabawy przy muzyce na żywo. Mimo całego tego lokalnego kolorytu dla większości przyjezdnych Ciechocinek jest narzędziem służących przede wszystkim do poprawy stanu zdrowia. Sanatoria i szpitalne uzdrowiskowe znajdujące się w Ciechocinku mają sławą jednym z lepszych w Polsce ośrodków w który leczy się choroby narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, kobiece, układu oddechowego, nerwowego i krążenia.

Korzystne noclegi: Ciechocinek sprzyja zdrowiu


Niewielkie miasto słynie z kilku rodzajów wód leczniczych ze źródeł solankowych, które doskonale wpływają na ludzki organizm. Osoby, które decydują się na noclegi w Ciechocinku, mogą skorzystać z kąpieli zdrowotnych, inhalacji, masaży i innych dobroczynnych zabiegów. Właściwości naturalnego bogactwa regionu pomagają w łagodzeniu dolegliwości reumatycznych, urazowych, układu oddechowego i wielu innych. Miejscowość znana jest w całej Europie, a w jej granicach działa kilkanaście zakładów leczniczych.

Komfortowy Ciechocinek – noclegi z wyżywieniem


Chociaż uzdrowisko może się kojarzyć głównie z osobami starszymi, nie tylko seniorzy wybierają Ciechocinek. Noclegi z wyżywieniem w tak przyjaznym miejscu sprawiają, że w mieście pełno jest także rodzin z dziećmi i singli, którzy cenią spokój. Codzienne przechadzki ukwieconymi alejkami to wspaniały relaks, dlatego warto zadbać o kwaterę w pobliżu Parku Zdrojowego. Dzięki tego typu noclegom Ciechocinek jest niezwykle atrakcyjny dla turystów tęskniących za kontaktem z przyrodą. Różnorodne gatunki roślin, także egzotycznych, cieszą oczy, chronią przed skwarem i sprzyjają wyciszeniu.

Rezerwacja tanich noclegów: Ciechocinek i okolice


Obszerna baza kwater turystycznych sprawia, że za pośrednictwem serwisu e-turysta.pl można tu wykupić tanie noclegi. Ciechocinek dysponuje miejscami w sanatoriach, ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach i prywatnych domach. Rezerwacja jest niezwykle prosta – do wyszukiwarki internetowej wystarczy wpisać frazę „tanie noclegi Ciechocinek”. Wyświetlone wyniki łatwo zawęzić za pomocą precyzyjnego narzędzia, jakim jest filtrowanie. Umożliwia ono znalezienie obiektu nie tylko w danej lokalizacji czy cenie, ale też dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, turystów podróżujących ze zwierzętami lub pragnących skorzystać ze SPA.

Noclegi w Ciechocinku… I co dalej?


Przed urlopem dobrze jest zadbać nie tylko o noclegi. Ciechocinek to miejscowość pełna atrakcji, dlatego wygodne buty, krem przeciwsłoneczny i nakrycie głowy są niezbędne dla komfortowego zwiedzania. Oprócz obowiązkowej wizyty w pijalni wód mineralnych, która znajduje się w drewnianym pawilonie w Parku Zdrojowym, warto wybrać się do zabytkowych tężni. Niezwykłą urodą urzeka kolorowa cerkiew polowa pw. św. Michała Archanioła zlokalizowana przy ulicy Wojska Polskiego 3. Noclegi w Ciechocinku to także świetna okazja do odwiedzenia fontanny „Grzybek”, która jest nadbudową źródła solankowego. To jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie kurortu. Konstrukcja, pompująca leczniczą wodę do tężni, pełni również funkcję inhalatorium, dlatego warto przy niej odpocząć.

Ciechocinek noclegi


Ciechocinek to miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim na terenie, którego możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych o wysokim i średnim standardzie. Szeroki wachlarz noclegów w Ciechocinku pozwala na idealne dostosowanie kwatery do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Tanie noclegi na terenie Ciechocinka umożliwiają komfortowy pobyt oraz relaksujący wypoczynek w tym uzdrowiskowym mieście. Tanie noclegi w Ciechocinku – już teraz wyszukaj wszystkie najlepsze oferty dzięki serwisowi e-turysta.pl.

Noclegi w Ciechocinku


Ciechocinek to wyjątkowe miasto o charakterze uzdrowiskowym jak i sanatoryjnym, jego pijalnie wód leczniczych: chlorkowo-sodowych, bromkowych, jodkowych, borowych co roku przyciągają wielu turystów, dlatego też nieoceniona jest możliwość znalezienia i wynajęcia noclegu w sezonie turystycznym. Nocleg w Ciechocinku ułatwi podróż do zabytkowych miejsc i uzdrowisk znajdujących się w jego obrębie i okolicach. Szeroki wybór noclegów w Ciechocinku, pozwoli na odpowiedni dobór i wynajęcie interesujących kwater, pokojowych hoteli i pensjonatów dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego turysty. Ciechocinek znany jest w całej Polsce jako miasto sanatoryjno-uzdrowiskowe, na terenie którego znajdują się między innymi szpitale uzdrowiskowe, zakłady przyrodolecznicze, pijalnie wód mineralnych oraz sanatoria. W miejscowości Ciechocinek znajduje się także Park Zdrojowy, który zachwyca turystów swoim pięknem. Zabytki Ciechocinka przyciągają wzrok, między innymi fontanna Grzybek, która pochodzi 1926 roku, neogotycki kościół św. Piotra i Pawła, zespół dworca kolejowego, drewniany Teatr Letni, dworek prezydencki oraz zespół Łazienek.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ciechocinek, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Ciechocinku

Gdzie w Ciechocinku można znaleźć noclegi blisko tężni solankowych?
Tężnie solankowe położone są w Parku Zdrowia oraz Parku Tysiąclecia. Jeżeli szukasz zakwaterowania w ich okolicy, to sprawdź to zestawienie obiektów noclegowych położonych blisko tężni solankowych w Ciechocinku.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Z centrum blisko będzie zarówno do tężni, Parku Zdrojowego czy do bazy gastronomicznej. Jeżeli potrzebujesz takiego zakwaterowania, to sprawdź te propozycje obiektów noclegowych blisko centrum Ciechocinka.
Ceny noclegów w Ciechocinku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Ciechocinku kształtują się na poziomie 90-95 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych czy gospodarstwach agroturystycznych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 17 obiektów w Ciechocinku, które akceptują zwierzęta.
W Ciechocinku znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, kwatery prywatne czy też gospodarstwa agroturystyczne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Ciechocinku znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Ciechocinku, zapewniających wyżywienie na miejscu.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Ciechocinku, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W Ciechocinku baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w sanatoriach, uzdrowiskach, pokojach gościnnych oraz kwaterach prywatnych.
W Ciechocinku 64 noclegi znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Ciechocinku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.

Dojazd do Ciechocinka


Dojazd do Ciechocinka samochodem

Niewielki Ciechocinek leży w sąsiedztwie autostrady A1, która łączy Trójmiasto z granicą polsko-czeską. Dzięki temu dojazd ze środkowej części kraju, położonej zarówno na północ, jak i na południe od kurortu, jest szybki i komfortowy. Na wysokości Tomaszewa należy wybrać zjazd w DW266, która dociera aż do samego centrum uzdrowiska. Trasa do Ciechocinka z okolic Poznania lub Wrocławia biegnie przez Inowrocław, natomiast turyści z Polski wschodniej powinni minąć Warszawę i dołączyć do A1.

Dojazd do Ciechocinka innymi środkami transportu

Ciechocinek dysponuje stacją kolejową, jednak od 2011 jest ona nieczynna, dlatego dojazd do kurortu pociągiem nie jest już możliwy. Turyści, którzy nie dysponują własnym środkiem transportu, mogą skorzystać z busów lub autobusów. Takie miasta, jak np. Warszawa, Kraków, Wrocław czy Gdańsk, obsługuje przewoźnik Hoper. Z Torunia w ciągu pół godziny do Ciechocinka można się dostać autokarem Arriva Bus, natomiast około godziny zajmuje dojazd z Włocławka z firmą PKS Włocławek.

Gdzie zaparkować w Ciechocinku

Parking w centrum Ciechocinka, niedaleko Kolegiaty pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, znajduje się przy ulicy Żelaznej, a także przy ulicy Zdrojowej 28. Nieco dalej na północ mieści się całodobowy płatny parking przy ulicy Warzelnianej 7. W pobliżu pól campingowych samochód można pozostawić na parkingu miejskim, który jest zlokalizowany obok ulicy Kolejowej. Turyści wybierający się do Parku Zdrowia zwykle zatrzymują pojazdy na Parkingu przy Tężniach przy ulicy Sportowej.

Cykliczne wydarzenia i imprezy w Ciechocinku


Majowy Piknik Rodzinny
Początek sezonu kuracyjnego otwiera Majowy Piknik Rodzinny, którego motywem przewodnim jest muzyka Disco-Polo. Na Stadionie Miejskim przy ulicy Tężniowej 6 pojawiają się najbardziej znani i lubiani przedstawiciele popularnego nurtu. Do tej pory w Ciechocinku śpiewał m.in. Zenek Martyniuk, Czadoman oraz zespół Playboys. Bezpłatnej imprezie towarzyszą animacje dla dzieci, lunapark, ogródki piwne i stoiska gastronomiczne.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów
Od 1997 roku w Ciechocinku odbywa się największy festiwal Romów w Europie. Wakacyjne wydarzenie organizowane jest za sprawą romskiego artysty Don Vasyla. Miłośnicy kultury cygańskiej, zgromadzeni na Stadionie M wiejskim „Zdrój” oraz przed telewizyjną „Dwójką”, podziwiają występy najznamienitszych gości z całego świata. Romskie pieśni, tańce, wielobarwne stroje i oryginalne instrumenty muzyczne gwarantują niezapomniane widowisko.

Festiwal Operowo-Operetkowy
Ciechocinek ma również doskonałą ofertę dla fanów muzyki klasycznej. Najpiękniejsze opery i operetki rozbrzmiewają w muszli koncertowej na terenie Parku Zdrojowego. Na deskach zabytkowej sceny pojawiają się zarówno doświadczeni, jak i młodzi artyści. Sierpniowe wydarzenie przyciąga melomanów, którzy mają okazję wysłuchać wspaniałych duetów, romansów rosyjskich, przebojów Programu I Polskiego Radia i innych wspaniałych utworów.

Happy Jazz Festival
W muszli koncertowej Parku Zdrojowego od kilku lat goszczą też artyści wykonujący muzykę jazzową. Sierpniowy Happy Jazz Festival wyróżnia się niezwykle ciepłym, rodzinnym klimatem. Do tej pory na scenie wystąpili m.in.: LeBurn Maddox Band, Krzysztof Ścierański, Apostolis Anthimos, orkiestra Gogolin i Bernard Maseli Trio. Koncertom towarzyszy uroczystość wręczania pamiątkowych medali dla wybitnych polskich muzyków jazzowych.

Wielka Gala Tenorów
Kilkunastoletnią tradycją cieszy się jeszcze inna impreza muzyczna, Wielka Gala Tenorów. Festiwal został zapoczątkowany przez wybitnego artystę, Dariusza Stachurę. Muszla koncertowa w Parku Zdrojowym każdego sierpnia gości utalentowanych solistów, którzy wykonują światowe przeboje, a akompaniują im znakomite orkiestry, np. Orkiestra Symfoników Bydgoskich lub Orkiestra Salonowa im. Jana Kiepury z Łodzi. Udział w wydarzeniu to prawdziwa uczta dla każdego melomana.

Grand Prix Tężnie Run Ciechocinek
Cykl imprez sportowo-rekreacyjnych w Ciechocinku rozpoczyna się już wiosną. Grand Prix Tężnie Run propaguje bieganie oraz Nordic Walking jako świetny sposób na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Raz w miesiącu mieszkańcy kurortu i przybyli turyści spotykają się na malowniczej trasie, która biegnie wokół uzdrowiskowych tężni solankowych. Start zawodów ma miejsce obok Parku Linowego przy ulicy Staszica i obejmuje dwie pętle o łącznej długości 5 200 metrów.

Najciekawsze atrakcje w Ciechocinku i okolicy


Park Zdrojowy

Największym z czterech parków Ciechocinka jest XIX-wieczny Park Zdrojowy, który zajmuje 19 ha powierzchni. Spacer wśród kolorowych nasadzeń jest świetnym sposobem na relaks dla całej rodziny. Można tu podziwiać tak rzadkie rośliny, jak kłęk kanadyjski, tulipanowiec amerykański czy miłorząb dwukwiatowy. Wśród parkowej architektury czołowe miejsce zajmuje drewniana muszla koncertowa w stylu zakopiańskim, w której do dziś odbywają się imprezy kulturalne rangi krajowej.

Tężnie solankowe

Uzdrowisko dysponuje zespołem trzech tężni solankowych, które wybudowano w XIX wieku. Kompleks razem z warzelnią soli oraz parkami Tężniowym i Zdrojowym tworzy Pomnik Historii. Drewniane tężnie stanowią największą tego typu konstrukcję w Europie. Dobroczynny mikroklimat z ważnymi dla zdrowia pierwiastkami, takimi jak jod, sód czy brom, to naturalne inhalatorium. Jego lecznicze działanie jest wykorzystywane m.in. w przypadku chorób tarczycy lub alergii. Słoną wodę pompuje Fontanna Grzybek.

Park Linowy OSIR

W Ciechocinku nie brakuje też rozrywek dla osób lubiących wysiłek fizyczny i duże emocje. Park Linowy na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Stanisława Staszica obejmuje trzy trasy o różnej wysokości i stopniu trudności. Ogromnym powodzeniem cieszy się 80-metrowy Zjazd Tyrolski na stalowej linie. Goście kompleksu mogą też skorzystać z trzech ścianek wspinaczkowych oraz kortów tenisowych, które mieszczą się w sąsiedztwie uzdrowiskowych tężni solankowych.

Kolegiata Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Pasjonaci architektury powinni odwiedzić rzymskokatolicką Kolegiatę Świętych Apostołów Piotra i Pawła, znajdującą się przy ulicy Wojska Polskiego 1. Neogotycka budowla z cegły zachwyca strzelistymi łukami, ozdobnymi filarami i kolorowymi witrażami, które przepuszczają światło do jasnego wnętrza. W trakcie renowacji nawy boczne zostały pokryte pięknymi freskami, natomiast poniżej parapetów umieszczono freskowo-sgraffitowy fryz z przedstawieniem stacji Drogi Krzyżowej.

Cerkiew pw. św. Michała Archanioła

Zupełnie odmienną budowlą sakralną jest Cerkiew pw. św. Michała Archanioła, która mieści się przy ulicy Wojska Polskiego 3. Konstrukcja powstała w końcu XIX wieku za sprawą górali kakuaskich. Uzdrowiskowa cerkiew jest naprawdę wyjątkowa: stanowi jedyny przykład stylu zauralskiego w Europie. Ściany wykonane z bali pomalowanych na niebiesko kontrastują z koronkowym obramowania okien. We wnętrzu znajduje się ociekający złotem ikonostas oraz ikona podarowana przez prezydenta Kwaśniewskiego.

Dworek Prezydenta RP

Przy ulicy Leśnej 1 stoi okazały Dworek Prezydenta RP, który powstał na życzenie prezydenta Ignacego Mościckiego. Dzięki wygodnej siedzibie z walorów uzdrowiska korzystali urzędnicy publiczni, natomiast w czasie wojny stacjonowało tu Gestapo. Od 2013 roku w wyremontowanym obiekcie znajduje się ogólnodostępna wystawa o roli głowy państwa polskiego. Budynek funkcjonuje jako centrum reprezentacyjno-konferencyjne zarządzane przez Kancelarię Prezydenta RP.