Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Kwatery prywatne Ciechocinek

znaleziono 19 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Ciechocinku, województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski

Ciechocinek Kwatery prywatne - Ciechocinek to miasto z niepodrabialnym klimatem. Synonim wypoczynku sanatoryjnego, który ubarwia aura wieczornych potańcówek. Miasto słynie z tężni solankowych. Chociaż kojarzy się przede wszystkim z kuracjuszami zaawansowanymi wiekiem, to każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie. Tak zapewniają włodarze miasta.

Ciechocinek kwatery prywatne – wypoczynek inny niż wszystkie


Planując pobyt warto rozejrzeć się za odpowiednim noclegiem. Jeśli w podróż rusza cała rodzina, to pobyt w hotelu lub sanatorium nie będzie dobrym rozwiązaniem. Dla tych osób polecamy nocleg w tanich kwaterach w Ciechocinku, których tu nie brakuje. Atutem oferty jest dobra lokalizacja noclegów, bezpieczeństwo, domowa atmosfera oraz przystępna cena za pobyt. Sporo sprawdzonych i doskonale zaprezentowanych propozycji odnaleźć można na stronach społecznościowego portalu e-turysta. Tu w zakładce: kwatery Ciechocinek pojawia się kilkadziesiąt interesujących ofert. Zachęcamy do skorzystania Ciechocinek ulokowany na Kujawach to miasto jedyne w swoim rodzaju. Pochodzenie nazwy miejscowości nie jest jednoznaczne. Jedna z teorii łączy powstanie nazwy z imionami legendarnych bohaterów, zakochanych w sobie: Ciecha i Ciny. Pierwsze wzmianki o miejscowości sięgają XIV w., a nazwa Ciechocinek pierwszy raz pojawiła się w latach 20. XVI wieku. Wybudowanie pierwszych tężni solankowych w 1827 roku zainicjowało rozkwit miasta. Dziewięć lat po uruchomieniu tężni rozpoczęto udzielania kąpieli leczniczych. Początkiem ubiegłego wieku Ciechocinek zyskał rangę uzdrowiska, a w okresie międzywojennym cieszył się opinią największego i najnowocześniejszego kurortu. W mieście panuje niezwykle przyjazny dla człowieka klimat. Sprzyja on pogłębianiu funkcji wypoczynkowych i leczniczych tego miejsca. Wysoka średnia temperatur roczna, sporo słonecznych dni, minimalne opady, łagodne wiatry oraz niewielka wilgotność powietrza sprawiają, że miejsce to jest chętnie wybierane jako przystań wakacyjnego wypoczynku. Klimat szczególnie odpowiada dzieciom, które tutaj mogą wzmacniać swą odporność i hartować ciało przed powrotem do zatłoczonych i duszących się smogiem aglomeracji. Bogactwem naturalnym Ciechocinka są złoża solanek, które dzięki obecności licznych minerałów i cennych mikroelementów posiadają wybitne właściwości lecznicze.

Kwatery Ciechocinek – pomysł na wakacje z dzieckiem


Włodarze miasta zapewniają, że Ciechocinek to miasto nie tylko dla seniorów. Kuracjusze odnajdą tu kino, skatepark, groty solne, atrakcje sportowe, baseny. Warto śledzić także ofertę festiwalową miasta. Największą popularnością cieszą się spacery po mieście. W centrum znajduje się słynna fontanna „Grzybek”, która wykonano jako zabudowę źródła numer 11. Stąd pompuje się wodę do ciechocińskich tężni. Park Tężniowy powinien pojawić się jako codzienny punkt spacerowy. Marsze wokół źródła solankowego grzybek lub pod tężniami, gdzie rozpylona w powietrzu solanka tworzy bogaty w jod i inne pierwiastki aerozol to doskonała inhalacja dla każdego kuracjusza. Warto zaglądnąć także do Parku Zdrojowego z Muszlą Koncertową. Zwykle wizyta ta staje się okazją do wysłuchania ciekawego koncertu. Na najmłodszych czekają ogromne szachy oraz świetnie wyposażony plac zabaw. Tu także można pobawić się
w ornitologa, ponieważ Park Zdrojowy oraz Park Sosnowy to miejsca chętnie odwiedzane przez ptactwo. „Ciechocinek – uzdrawia poTężnie”, więc jeśli decydujemy się na pobyt w uzdrowisku, to nocleg warto wybrać z katalogu: kwatery prywatne Ciechocinek.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ciechocinek, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Ciechocinku

Jak dodać obiekt noclegowy w Ciechocinku do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w kwaterach prywatnych w Ciechocinku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Ciechocinku kształtują się na poziomie 50-55 zł za osobę.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które kwatery prywatne pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 6 kwater prywatnych w Ciechocinku, które akceptują zwierzęta.
W Ciechocinku można znaleźć wiele ofert kwater prywatnych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie kwater prywatnych w Ciechocinku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Ciechocinku 18 kwater prywatnych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.