Kwatery prywatne Ciechocinek

znaleziono 20 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Ciechocinku, województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski

Ciechocinek Kwatery prywatne - Ciechocinek to miasto z niepodrabialnym klimatem. Synonim wypoczynku sanatoryjnego, który ubarwia aura wieczornych potańcówek. Miasto słynie z tężni solankowych. Chociaż kojarzy się przede wszystkim z kuracjuszami zaawansowanymi wiekiem, to każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie. Tak zapewniają włodarze miasta.
Ciechocinek to uzdrowiskowe miasto administracyjnie przynależne do województwa kujawsko-pomorskiego, powiatu aleksandrowskiego; geograficznie Ciechocinek położony jest w Kotlinie Toruńskiej ok 20km od Torunia. Ciechocinek słynie z specyficznego i dobroczynnie działającego na odwiedzających mikroklimatu a na terenie miasta znajdują się solankowe źródła wód leczniczych – wśród nich bardzo rzadkie i bardzo doceniane przez kuracjuszy wody chlorkowo – sodowe, oraz borowe. Gołym okiem widać, że samorząd Ciechocinka w znacznym stopniu nastawił się na kuracjuszy oraz turystów przybywających do tego klimatycznego miejsca - większa część infrastruktury miasta przygotowana jest na przyjęcie gości. Liczne i dobrze przygotowane pensjonaty oraz kwatery prywatne proponowane przez mieszkańców w atrakcyjnej cenie przez cały rok przyciągają gro turystów oraz kuracjuszy. Na turystów przybywających do Ciechocinka czekają liczne atrakcje, wśród nich warto wymienić choćby przejażdżki bryczką, rikszą rowerową, tramwajem konnym, liczne kameralne i bardzo klimatyczne kawiarnie i puby. Wieczorami Ciechocinek zaprasza na tętniące życiem zabawy przy muzyce na żywo. Mimo całego tego lokalnego kolorytu dla większości przyjezdnych Ciechocinek jest narzędziem służących przede wszystkim do poprawy stanu zdrowia. Sanatoria i szpitalne uzdrowiskowe znajdujące się w Ciechocinku mają sławą jednym z lepszych w Polsce ośrodków w który leczy się choroby narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, kobiece, układu oddechowego, nerwowego i krążenia.

Ciechocinek kwatery prywatne – wypoczynek inny niż wszystkie


Planując pobyt warto rozejrzeć się za odpowiednim noclegiem. Jeśli w podróż rusza cała rodzina, to pobyt w hotelu lub sanatorium nie będzie dobrym rozwiązaniem. Dla tych osób polecamy nocleg w tanich kwaterach w Ciechocinku, których tu nie brakuje. Atutem oferty jest dobra lokalizacja noclegów, bezpieczeństwo, domowa atmosfera oraz przystępna cena za pobyt. Sporo sprawdzonych i doskonale zaprezentowanych propozycji odnaleźć można na stronach społecznościowego portalu e-turysta. Tu w zakładce: kwatery Ciechocinek pojawia się kilkadziesiąt interesujących ofert. Zachęcamy do skorzystania Ciechocinek ulokowany na Kujawach to miasto jedyne w swoim rodzaju. Pochodzenie nazwy miejscowości nie jest jednoznaczne. Jedna z teorii łączy powstanie nazwy z imionami legendarnych bohaterów, zakochanych w sobie: Ciecha i Ciny. Pierwsze wzmianki o miejscowości sięgają XIV w., a nazwa Ciechocinek pierwszy raz pojawiła się w latach 20. XVI wieku. Wybudowanie pierwszych tężni solankowych w 1827 roku zainicjowało rozkwit miasta. Dziewięć lat po uruchomieniu tężni rozpoczęto udzielania kąpieli leczniczych. Początkiem ubiegłego wieku Ciechocinek zyskał rangę uzdrowiska, a w okresie międzywojennym cieszył się opinią największego i najnowocześniejszego kurortu. W mieście panuje niezwykle przyjazny dla człowieka klimat. Sprzyja on pogłębianiu funkcji wypoczynkowych i leczniczych tego miejsca. Wysoka średnia temperatur roczna, sporo słonecznych dni, minimalne opady, łagodne wiatry oraz niewielka wilgotność powietrza sprawiają, że miejsce to jest chętnie wybierane jako przystań wakacyjnego wypoczynku. Klimat szczególnie odpowiada dzieciom, które tutaj mogą wzmacniać swą odporność i hartować ciało przed powrotem do zatłoczonych i duszących się smogiem aglomeracji. Bogactwem naturalnym Ciechocinka są złoża solanek, które dzięki obecności licznych minerałów i cennych mikroelementów posiadają wybitne właściwości lecznicze.

Kwatery Ciechocinek – pomysł na wakacje z dzieckiem


Włodarze miasta zapewniają, że Ciechocinek to miasto nie tylko dla seniorów. Kuracjusze odnajdą tu kino, skatepark, groty solne, atrakcje sportowe, baseny. Warto śledzić także ofertę festiwalową miasta. Największą popularnością cieszą się spacery po mieście. W centrum znajduje się słynna fontanna „Grzybek”, która wykonano jako zabudowę źródła numer 11. Stąd pompuje się wodę do ciechocińskich tężni. Park Tężniowy powinien pojawić się jako codzienny punkt spacerowy. Marsze wokół źródła solankowego grzybek lub pod tężniami, gdzie rozpylona w powietrzu solanka tworzy bogaty w jod i inne pierwiastki aerozol to doskonała inhalacja dla każdego kuracjusza. Warto zaglądnąć także do Parku Zdrojowego z Muszlą Koncertową. Zwykle wizyta ta staje się okazją do wysłuchania ciekawego koncertu. Na najmłodszych czekają ogromne szachy oraz świetnie wyposażony plac zabaw. Tu także można pobawić się
w ornitologa, ponieważ Park Zdrojowy oraz Park Sosnowy to miejsca chętnie odwiedzane przez ptactwo. „Ciechocinek – uzdrawia poTężnie”, więc jeśli decydujemy się na pobyt w uzdrowisku, to nocleg warto wybrać z katalogu: kwatery prywatne Ciechocinek.
Kwatery prywatne Ciechocinek, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Ciechocinku w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Ciechocinku obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Ciechocinku kwatera prywatna noclegi Ciechocinek i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Ciechocinek tani nocleg. Pokoje i kwatery w Ciechocinku. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Ciechocinku. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Ciechocinku? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Ciechocinku u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ciechocinek, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: