Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Mineralny Ciechocinek

Mineralny Ciechocinek
fot.: LuzynaS / Wikimedia CommonsCC BY-SA 4.0
Złoża solanek ciepliczych w Ciechocinku charakteryzują się iście wybitnymi właściwościami leczniczymi, wszystko to za sprawą ogromnego bogactwa mikroelementów, jakie są w nich zawarte.

Ciechocinek, jako uzdrowisko zachwyca już ponad 180 lat. Ileż to kuracjuszy skorzystało już z naturalnych dobrodziejstw klimatycznych czy złóż solanek, które mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ciechocinek posiada idealny klimat, jaki wymagany jest, by miejscowość spełniała warunki uzdrowiska.

Korzystny klimat Ciechocinka

Wśród czynników klimatycznych, korzystnych dla lecznictwa i umilających wypoczynek w Ciechocinku wyliczamy między innymi małą wilgotność powietrza, dużą liczbę dni słonecznych, co sprawia, że można tutaj wypoczywać, nie martwiąc się o to, że pogoda załamie się i odeśle nas do hotelu. Wiatr nie jest zbyt silny, temperatura jest dość wysoka, klimat określany jako nizinny, sprawia, że wszystko to razem, daje idealne warunki uzdrowiskowe w Ciechocinku. Klimat Ciechocinka pozawala przebywającym tutaj na szybką aklimatyzację i jest polecany szczególnie tym, którzy mają problemy z przyswajaniem zmian klimatycznych.

Szukasz noclegów w Ciechocinku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ciechocinku

Ciechocińskie solanki

Złoża solanek ciepliczych w Ciechocinku charakteryzują się iście wybitnymi właściwościami leczniczymi, wszystko to za sprawą ogromnego bogactwa mikroelementów, jakie są w nich zawarte. Matka natura w tej kwestii była bardzo łaskawa, w solankach odkrywamy takie mikroelementy jak: magnez, żelazo, jod, brom, związki wapnia czy chlorek sodu. Każdy z nas doskonale wie, jakież to bogactwo dla organizmu człowieka i ile korzyści dla zdrowia niosą kąpiele solankowe w ciechocińskich źródełkach.

Najpopularniejsza Krystyna w Ciechocinku

Obecnie w Ciechocinku do celów leczniczych, udostępnionych jest 8 odwiertów solanki, z których to solanka wykorzystywana jest do wielu celów, przede wszystkim do kąpieli leczniczych, ale również do inhalacji, irygacji oraz także do picia. Tutaj króluje woda wydobywana ze źródełka oznaczonego numerem 19, jest to woda chlorkowo-sodowa, butelkowana, woda pitna „Krystynka”. Jest to najpopularniejsza woda mineralna w Ciechocinku. Ciechocińskie uzdrowisko, to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce i w Europie. Bogaty profil leczniczy, tradycja i historia sprawiają, że corocznie uzdrowiska i sanatoria w Ciechocinku, są wręcz oblegane przez chętnych.

W Ciechocinku zarówno możemy leczyć wiele jednostek chorobowych, jak i działać profilaktycznie na nasz organizm, wzmacniać go i poprawiać ogólną kondycję organizmu. Do jednostek chorobowych, na których leczenie ukierunkowane są uzdrowiska w Ciechocinku zaliczmy 6 różnych działów chorobowych. Wśród nich znajdziemy leczenie i profilaktykę w chorobach układu krążenia, między innymi takich jak: nadciśnienie tętnicze, stany zapalne żył, rekonwalescencja po zawałach serca i inne. Leczenie chorób układu oddechowego, tutaj pomoc znajdą wszyscy Ci, którzy borykają się z nawracającymi chorobami gardła czy krtani, cierpiący na częste choroby związane z narządem słuchu, jakim jest ucho, a także Ci, którym funkcjonowanie utrudnia nieżyt oskrzeli.

Leczymy się w Ciechocinku

Pomoc znajdą również pacjenci z problemami ortopedycznymi czy pacjenci po urazach. Leczy się tu przewlekłe zapalenia kości, koryguje wady postawy czy wraca do formy po operacjach narządów ruchu, bądź ich urazach. Choroby reumatyczne również nie są problemem dla wykwalifikowanych lekarzy i reszty kadry sanatoriów ciechocińskich. Cierpiący na gościec z całą pewnością powinni właśnie Ciechocinek wybrać, by pomóc sobie w złagodzeniu i leczeniu choroby i jej objawów. Ciechocinek ukierunkowany jest również na leczenie chorób układu nerwowego, jak również lecznictwo uzdrowiskowe chorób kobiecych.

W Ciechocinku znakomitą pomoc znajdą również Ci, którzy nastawieni są na skuteczne odchudzanie. Również takie turnusy, nastawione na utratę zbędnych kilogramów, celem poprawienia stanu zdrowia i ogólnej kondycji, są organizowane w Ciechocinku i co ważne, cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoją skuteczność. W ostatnich miesiącach zaobserwowano nowy, zdrowy i mądry trend na zdrowy styl życia, aktywny wypoczynek, co spowodowało, że profile z odchudzaniem w ciechocińskich uzdrowiskach stały się dość popularne, szczególnie wśród kobiet.

Jak widać, pomimo zawirowań historycznych, wydarzeń, które wpisały się w historię Europy i świata, takich jak I czy II wojna światowa, rozbiory Polski, czy czasy okupacji, Ciechocinek, nieprzerwanie od ponad 180 lat cieszy się ogromną popularnością i słynie ze swoich właściwości uzdrowiskowych, ze względu na naturalne walory, jakimi dysponuje. Czy lato, czy zima, miasto jest pełne kuracjuszy, którzy chętnie tu wracają, gdyż widzą znaczną poprawę samopoczucia, dzięki klimatowi, solankom i pracy masy wykwalifikowanych lekarzy, fizjoterapeutów czy rehabilitantów, którzy wykonują zabiegi zlecone przez lekarza.

Parki, rezerwaty roślin, skansen, wszystko to zachęca do spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu, a każdy wie, że ruch to zdrowie. W Ciechocinku z sanatoriów skorzystać można na podstawie skierowania z Narodowego Funduszu Zdrowia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, PFRON czy prywatnie. Zaleca się pobyt minimum 21 dni, bowiem taka zmiana klimatu z zastosowaniem solanek, może znacznie przyczynić się do poprawy stanu zdrowia