Pokoje gościnne Ciechocinek

znaleziono 19 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Ciechocinku, województwo kujawsko-pomorskie, powiat aleksandrowski

Wolne Pokoje w miejscowości Ciechocinek - Ciechocinek na Kujawach to miasto jedyne w swoim rodzaju. Bogactwem naturalnym Ciechocinka są złoża solanek, które dzięki obecności licznych minerałów i cennych mikroelementów posiadają wybitne właściwości lecznicze. Uzdrowiskowy charakter miasta podkreśla herb – wizerunek srebrnej tężni z wiatrakiem na szczycie oraz hasło promujące kurort: „Ciechocinek uzdrawia poTężnie”.


Pokoje Ciechocinek – przystanek w Mieście Ogrodów


Ciechocinek to miasto w Kotlinie Toruńskiej, ulokowane w szerokiej dolinie Wisły, na lewym brzegu rzeki. Miasto pozbawione jest niemal całkowicie przemysłu. Znajduje się tu wiele szpitali uzdrowiskowych, sanatoria, prewentorium, ośrodki wczasowe, pijalnie wód mineralnych, zakłady przyrodolecznicze, hotele, warzelnia soli, restauracje. W mieście znajduje się rozbudowana infrastruktura związana z pokojami gościnnymi Ciechocinek. Miasto „tonie w zieleni”, pełno tu parków, skwerów, kwietników i dywanów kwiatowych. Spacerując po Ciechocinku koniecznie trzeba zobaczyć dywan kwiatowy, który znajduje się przed dawnymi Łazienkami. Kompozycja rabaty zmienia się w każdym roku, zwykle zużywa się na dywan około dwudziestu tysięcy sadzonek. Podobne arcydzieła podziwiać można spacerując wzdłuż ulicy Nieszawskiej. Partery Hellwiga obsadzone są na całej długości kobiercami kwiatowymi. Jest to ulubione miejsce spacerowe kuracjuszy. Szczególną atrakcję parku stanowi fontanna. W tym niezwykłym ciągu spacerowym znajduje się wyjątkowy zegar słoneczny. Tarcza zegara wypełniona jest bajecznymi, kwiatowymi rabatami. Zegar Kwiatowy to dzieło Zygmunta Hellwiga, który zasłynął jako autor i realizator koncepcji przekształcenia miasta w jeden wielki ogród. Kwietnik powstał w 1934 roku i wykonano go w kształcie tarczy zegara, która corocznie obsadzana jest tysiącami różnobarwnych kwiatów. Co ciekawe, zegar pokazuje właściwą godzinę. Ciechocinek jest chętnie odwiedzany przez turystów przez cały rok. W ofercie noclegowej popularnością ciszą się tanie pokoje w Ciechocinku, a takie odnaleźć można na stronach portalu społecznościowego e-turysta. W zakładce „Wolne pokoje Ciechocinek” znajduje się mnóstwo sprawdzonych ofert. Serdecznie zapraszamy. To miasto ma niebanalny klimat!

Wolne pokoje Ciechocinek – przystanek na spacerowym szlaku


Przez miasto przebiega wiele turystycznych szlaków. Są to, między innymi, piesze szlaki: czerwony (Toruń, Ciechocinek, Nieszawa), czarny zwany „Solnym” (Kuczek, Odolin, Otłoczyn), żółty „Kujawski” (Podole, Ciechocinek, Wołuszewo, Aleksander Kujawski, Służewo), zielony „Krystynki” (Ciechocinek, Kuczek, Raciążek), niebieski „Wiślany” (Ciechocinek, Słońsk Dolny, Wołuszewo). Jest również coś dla miłośników dwóch kółek – trasa rowerowa, która prowadzi z Torunia przez Ciechocinek do Włocławka. Po intensywnym wypoczynku warto dobrze wypocząć. Polecamy noclegi, które odnaleźć można na stronach e-turysty, w zakładce: „Pokoje Ciechocinek”. Atutem oferty jest dobra lokalizacja noclegów, bezpieczeństwo, domowa atmosfera oraz przystępna cena za pobyt.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ciechocinek, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: