Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Giżycko

znaleziono 116 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Giżycku, województwo warmińsko-mazurskie, powiat giżycki

Tanie noclegi w Giżycku. A może w tym roku urlop w stolicy żeglarstwa w Polsce? Zapraszamy do Giżycka nad jeziorem Niegocin. W mieście znajduje się 11 portów żeglarskich, a także pas startowy dla samolotów sportowych. Giżycko otaczają 4 połączone ze sobą kanałami jeziora: Kisajno, Niegocin, Tajty oraz Wojsak. Część miasta leży na Wyspie Giżyckiej otoczonej ze wszystkich stron jeziorami lub kanałami. W okolicach Giżycka jest najwięcej jezior w Polsce (13), które zajmują niemal dwanaście procent powierzchni kurortu.
Historia mazurskiej miejscowości, którą obecnie znamy jako Giżycko przeplata ze sobą losy polskie, pruskie, szwedzkie, niemieckie oraz rosyjskie. Osada położona nad jeziorem Niegocin (wtedy zwanym Löwentin, która pierwotnie znana jako Lötzen była grodem obronnym) została lokowana na prawie chełmińskim w drugiej połowie szesnastego wieku przez księcia pruskiego Albrechta Fryderyka Hohenzollern-Ansbach.
Jej historia była niezwykle burzliwa, a wiele wydarzeń miało związek z przemarszami wojsk różnych narodowości. W czasie „potopu szwedzkiego” Prusy Książęce w nadziei zrzucenia zależności lennej od Polski poparły Szwedów. Skończyło się to dla Giżycka atakiem wspierających polskie wojska Tatarów i puszczeniem osady z dymem i wzięciem ludności w jasyr. Niecałe trzydzieści lat później wielki pożar dopełnił dzieła zniszczenia, a Lötzen stało się najbiedniejszym miastem Prus. Grodu nie ominęła także wielka epidemia dżumy z początku osiemnastego wieku. W tym samym wieku miasto okupowały wojska rosyjskie, które kolejny raz pojawiły się tutaj w 1807 roku, ale tym razem jako wsparcie dla Prusy przeciwko Napoleonowi. Latem stacjonowały tu już oddziały polskich ułanów, a mieszkańcy musieli czuć się jak w kalejdoskopie. Tędy wracały także pokonane w Rosji oddziały napoleońskie, a w mieście doszło do potyczek z maruderami. Przez pierwszą i drugą wojnę światową mieszkańcy przeżyli kolejne ataki, niemieckie na Polskę, ale również rosyjskie i radzieckie.
W międzyczasie między wielkimi wojnami Lötzen stało się modny kurortem położonym nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi. Rozpoczęła działalność żegluga śródlądowa, a jak grzyby po deszczu rosły kolejne hotele i pensjonaty. Zbudowana nawet sporej wielkości skocznię narciarską, a w mieście funkcjonowało wiele klubów sportowych specjalizujących się w żeglarstwie i wioślarstwie.
Również dzisiaj turystyka to główne źródło utrzymania Giżycka, a sama miejscowość jest jednym z głównych przystanków turystów udających się na Mazury. Mieści się tutaj także stocznia remontowa żeglugi śródlądowej oraz zakłady produkujące jachty. Giżycko wygrało również konkurs organizowanych przez magazyn „Wiatr” i otrzymało tytuł Żeglarskiej Stolicy Polski.

Noclegi Giżycko w centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich


Giżycko to miasto, które pochwalić się może niezwykłą historią. Nazwa „Giżycko” została wprowadzona dopiero w 1946 roku na cześć pastora ewangelickiego działającego na Mazurach - Gustawa Gizewiusza (Giżyckiego). Wcześniej, za panowania Zakonu Krzyżackiego, osadę nazywano Lötzen, a przed 1946 rokiem Lec lub Łoczany. W pobliżu obecnego Giżycka odnaleziono artefakt datowany na 13 tysięcy lat przed naszą erą. To obrobiony narzędziami krzemiennymi róg renifera. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż teren w pobliżu jeziora Niegocin był mocno zasiedlony na przełomie epoki brązu i żelaza. W tym okresie w rejonie Giżycka powstały liczne osady lądowe oraz wodne. Te ostatnie budzą szczególne zainteresowanie archeologów, ponieważ okazało się, że osady budowane na wbijanych w dno jeziora palach należały do jednych z największych tego typu osad w Europie. Historia obecnego Giżycka mocno związana jest z Prusami, Krzyżakami oraz z działalnością Rzeszy. W okresie między wojnami skromne miasteczko stało się znanym kurortem. Powstały tu wówczas sieć hoteli, znane restauracje i kawiarnie oraz piękna przystać jachtowa. W tym czasie uruchomiono regularną żeglugę pasażerską po mazurskich jeziorach. Oprócz typowych inwestycji tworzących infrastrukturę turystyczną powstała również jedna, którą chyba najłatwiej nazwać fanaberią. A co to? Otóż na Mazurach, blisko Giżycka wybudowano … czterdziestometrową skocznię narciarską. Giżycko to kurort, który oprócz walorów turystycznych ma również sporo tajemnic. Często o mieście mówi się polska Wenecja. Zapraszamy w rejony jeziora Niegocin. Noclegi Giżycko to doskonały pomysł na wakacyjny wypoczynek.

Tanie noclegi Giżycko, na stronach e-turysty


Podczas pobytu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich warto skorzystać z oferty noclegowej zgromadzonej na stronach znanego portalu społecznościowego e-turysta, gdzie nie brakuje informacji o noclegach w Giżycku. Dobrze dobrany nocleg, to gwarancja udanego pobytu. Rekonesans wśród noclegów z wyżywieniem w Giżycku prezentowanych na stronach e-turysty pozwala na zaplanowanie pobytu zgodnie z możliwościami finansowymi oraz oczekiwaniami globtroterów. Szczególnym atutem jest doskonała lokalizacja obiektów, precyzyjne opisy oraz świetnie skonfigurowane wyszukiwarki. Oprócz informacji pod hasłem tanie noclegi Giżycko, e-turysta przedstawia zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz proponuje przeróżne aktywności sportowe możliwe do zrealizowania w wybranych obiektach.

Giżycko noclegi


Giżycko to miejscowość, której znaczną część pokrywa Obszar Chronionej Krainy Wielkich Jezior. Na terenie Giżycka możliwe jest wynajęcie lokali noclegowych zarówno o wysokim jak i średnim standardzie. Szeroki zakres ofert noclegowych w Giżycku, pozwala na porównywanie cen poszczególnych obiektów, a tanie noclegi Giżycko umożliwiają komfortowy wypoczynek w tym pięknym mieście. Oraz pozwolą wybrać obiekt zgodny z indywidualnymi preferencjami każdej osoby.

Miasto Giżycko: Stolica żeglarstwa


Giżycko to malownicze miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położone na zielonych Mazurach pomiędzy jeziorami Kisajno oraz Niegocin. Mazurskie miasto zwane jest stolicą żeglarstwa, ponieważ jest jednym z głównych portów znajdującym się na szlaku słynnych Wielkich Jezior Mazurskich. Ponadto Giżycko znane jest jako miejscowość turystyczna oraz wypoczynkowa, na jego terenie znajdują się również atrakcje turystyczne i zabytki: Kościół ewangelicki z 1827roku, most obrotowy znajdujący się na Kanale Łuczańskim, schronisko młodzieżowe, trasy turystyczne, twierdza Boyen i wiele innych. W Giżycku znajduje się także sześć parków i liczne porty żeglarskie. Giżycko to wyjątkowe miasto o charakterze wypoczynkowo-turystycznym, okolica Wielkich Jezior Mazurskich, możliwość aktywnego żeglowania i podziwianie pięknego krajobrazu, zachęca co roku tysiące turystów do jego odwiedzin. Dlatego też wcześniejsza możliwość zapoznania się z ofertą noclegową w Giżycku jest dużym udogodnieniem. Wynajęcie pokoju hotelowego lub prywatnej kwatery nie stanowi już problemu, dzięki stronie e-turysta.pl, każdy ma możliwość znalezienia tanich noclegów w Giżycku i dostosowania kwatery do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Giżycko, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Giżycku

Które obiekty noclegowe znajdują się blisko jeziora w Giżycku?
Ta miejscowość turystyczna zwana stolicą polskiego żeglarstwa położona jest między jeziorami Kisajno oraz Niegocin. Sprawdź oferty tych obiektów, jeżeli szukasz propozycji noclegu blisko jeziora w Giżycku.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Miejscowość może się pochwalić piaszczystą plażą zlokalizowaną w jej południowej części nad jeziorem Niegocin. Zakwaterowanie blisko tej atrakcji znajdziesz na liście noclegów położonych w okolicy plaży w Giżycku.
Osoby poszukujące zakwaterowania blisko dworca kolejowego w tej miejscowości mogą znaleźć obiekty noclegowe blisko dworca PKP w Giżycku na tej liście.
Jeżeli poszukujesz zakwaterowania w centrum tej miejscowości, to sprawdź jakie propozycje obiektów noclegowych blisko centrum Giżycka posiadamy w swojej bazie.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 49 obiektów w Giżycku, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Giżycku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Giżycku kształtują się na poziomie 70-75 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w domkach letniskowych, pokojach gościnnych czy kwaterach prywatnych.
W Giżycku znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Giżycku, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Giżycku znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być domki letniskowe, pokoje gościnne czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Giżycku 53 noclegi znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Giżycku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Giżycku, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W Giżycku baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w domkach letniskowych, apartamentach oraz pokojach gościnnych.

Dojazd do Giżycka


Dojazd do Giżycka samochodem

Podróż do Giżycka z południowej części kraju odbywa się przez Warszawę, w której należy wjechać na drogę S8 i podążać nią do Ostrowa Mazowieckiego. Kolejnym etapem jest DW677, DW648 oraz DK63, która prowadzi aż do celu. Turyści z Poznania poruszają się S5 do Bydgoszczy, a następnie DK15 i DK16 przez Olsztyn do Giżycka. Wyjeżdżając z okolic wybrzeża, należy kierować się w stronę Olsztyna drogą S7, która przebiega przez Elbląg.

Dojazd do Giżycka innymi środkami transportu

Do Giżycka można też dotrzeć pociągiem. Składy InterCity kursują m.in. z Malborka, połączenia regionalne obsługuje stacja w Olsztynie, natomiast TLK odchodzi z Białegostoku. Alternatywą jest podróż autobusem. Na trasie Warszawa – Giżycko, przez Pułtusk, Ostrołękę i Mikołajki, jeździ przedsiębiorstwo PKS Polonus. Z Olsztyna i Mrągowa kursuje Expressbus, natomiast w wakacje z Bielska-Białej do Giżycka wyrusza PKS Pszczyna.

Gdzie zaparkować w Giżycku

W centrum Giżycka nie brakuje miejsc, w których można pozostawić samochód. Płatny miejski parking znajduje się m.in. przy ulicy Kolejowej 18. Najbliżej molo zlokalizowane są place przy Ekomarinie oraz ulicy Nadbrzeżnej. Nieco dalej na północ funkcjonują niewielkie parkingi przy ulicy 3 Maja i Dąbrowskiego 2. Parking działa też bezpośrednio przy Twierdzy Boyen, którą odwiedza wielu turystów.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Giżycku


Dni Giżycka

Niezwykle ważną dla miasta imprezą cykliczną są Dni Giżycka, które odbywają się wraz z końcem maja. Turyści mogą liczyć na kilkudniową zabawę i mnóstwo atrakcji. Oprócz koncertów gwiazd muzyki pop, organizowane są spektakle plenerowe, amatorskie zawody Strong Man, Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, ciekawe prelekcje i prezentacje. Wyjątkowe wydarzenia mają miejsce również w Twierdzy Boyen; jest to m.in. wyścig rowerowy Bitwa o Twierdzę Boyen.

Giżyckie Dni Oldtimerów

Początek lata w Giżycku należy do Oldtimerów, czyli najpiękniejszych jachtów, jakie pływają po mazurskich wodach. Zabytkowe statki prezentują się wspaniale zarówno w trakcie parady wzdłuż molo, jak i podświetlone kolorowymi reflektorami. Program obejmuje też regaty na jeziorze Niegocin, konkurs na najsympatyczniejszą jednostkę, koncerty szantowe i zbiórki charytatywne. Trzydniowe święto jachtów to wspaniały pomysł na rozpoczęcie urlopu w jednym z ulubionych miast żeglarzy.

Mazury Hip Hop Festiwal

Świetną zabawą dla wszystkich fanów rapu jest Mazury Hip Hop Festiwal, który odbywa się w połowie lipca w obrębie murów zabytkowej Twierdzy Boyen. Już od niemal 20 lat każdego roku w Giżycku gromadzą się tysiące miłośników hip-hopu oraz liczne gwiazdy. Do tej pory na mazurskiej scenie wystąpili m.in. O.S.T.R, Łona, WWO, Jamal, Sistars i Taco Hemingway. Tradycją imprezy są emocjonujące zawody freestylowe oraz wręczanie Złotej Felgi”, czyli niezależnej nagrody branżowej.

Święto Twierdzy Boyen

Wśród Giżyckich wydarzeń nie mogło zabraknąć święta słynnej Twierdzy Boyen. Kilkudniowa, sierpniowa impreza obfituje w liczne atrakcje – z pomocą grup rekonstrukcyjnych organizowane są inscenizacje bitew, można też podziwiać ciężką artylerię z czasów I wojny światowej, oryginalne karabiny maszynowe, kawalerię konną, pokazy pirotechniczne i kaskaderskie. Ponadto na dziedzińcu twierdzy rozkładane są stoiska z militariami, rękodziełem i regionalnymi przysmakami.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Kilkudziesięcioletnią tradycją szczyci się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, organizowany w Giżycku w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Dźwięki najpiękniejszych kompozycji rozbrzmiewają w zabytkowym Kościele Ewangelicko – Augsburskim, który znajduje się przy placu Grunwaldzkim 6. Utalentowani artyści grają m.in.. na gitarze barokowej, wiolonczeli i akordeonie. Wstęp na każdy z koncertów jest bezpłatny.

Mazurski Zlot Pojazdów Zabytkowych

Wrzesień w Giżycku to idealny czas dla miłośników pięknych pojazdów. Na terenie Twierdzy Boyen od kilku lat odbywa się Mazurski Zlot Pojazdów Zabytkowych. Można na nim podziwiać nie tylko wypolerowane samochody, ale też budzące zachwyt motocykle, oryginalne rowery, a nawet ciągniki rolnicze. Barwna kawalkada paraduje ulicami miasta, a ponadto kierujący biorą udział w rozmaitych konkurencjach. Na zlocie można też zakupić lub sprzedać oryginalne części do klasyków.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Giżycku


Zamek Krzyżacki

W niezwykle urokliwym miejscu, na przesmyku jezior Kisajno i Niegocin, wznosi się wyremontowany zamek, w którym obecnie mieści się hotel. Pierwszą, gotycką warownię zbudował zakon krzyżacki w XIV wieku, jednak po licznych wojnach i pożarach, przekształcono go w renesansowy dwór myśliwski. Kolejne zmiany zaszły w XIX wieku, ale nadal można podziwiać dwupiętrowe skrzydło z późnego renesansu. Szczególnie klimatycznie odnowiony zamek wygląda nocą, kiedy podświetlone mury odbijają się w wodzie.

Twierdza Boyen

Niezwykle ważnym punktem na mapie Giżycka jest Twierdza Boyen, która również znajduje się na przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Potężna twierdza w kształcie gwiazdy powstała za sprawą króla Fryderyka Wilhelma IV w XIX i służyła około trzem tysiącom żołnierzy, korzystała z niej również załoga w trakcie I wojny światowej. Obecnie na jej terenie działa Muzeum Twierdzy Boyen, odbywają się tam rekonstrukcje historyczne, zjazdy i imprezy kulturalne.

Most obrotowy

Absolutnie wyjątkową atrakcją miasta jest most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. To jedyna tego typu konstrukcja w Polsce i jedna z kilku w skali Europy. Proces otwierania i zamykania budowli każdego lata przyciąga wielu ciekawskich turystów. Most, wpisany do rejestru zabytków, powstał w 1898 roku w celu zapewnienia dojazdu do Twierdzy Boyen. Wysadzony w powietrze przez wojska niemieckie, został odbudowany po wojnie i od tej pory, choć po remontach, służy pieszym oraz samochodom.

Wieża ciśnień

Przy ulicy Warszawskiej 37 znajduje się najwyższa budowla w mieście, czyli ceglana wieża ciśnień. Monumentalna konstrukcja z 1900 roku przez prawie 100 lat zapewniała wodę mieszkańcom Giżycka. Po przebudowie w 2007 roku na jej dachu założono kawiarnię z tarasem widokowym. Poniżej można zwiedzać muzeum, które eksponuje tradycyjne przedmioty niegdysiejszych mieszkańców regionu. Wieża jest dostępna dla turystów latem, a alternatywę dla licznych schodów na szczyt stanowi wygodna winda.

Wzgórze Świętego Brunona

Około 1,5 kilometra od centrum miasta, pomiędzy Twierdzą Boyen i jeziorem Niegocin, znajduje się Wzgórze Świętego Brunona. Ponad 100 lat temu na jego szczycie umieszczono żeliwny krzyż, który upamiętnia męczeńską niemieckiego misjonarza z Kwerfurtu. Turyści, którzy wejdą na wzniesienie, podziwiają zachwycającą panoramę Giżycka i okoliczne jeziora. Miasto utrzymuje relacje z rodzinną miejscowością biskupa, a 16 lipca odbywa się ku jego czci uroczysty odpust.

Park Linowy Wiewióra

Doskonałym pomysłem na emocjonujący dzień jest wizyta w Parku Linowym Wiewióra, który zlokalizowano przy ulicy Turystycznej 1, w pobliżu Twierdzy Boyen. Oprócz trzech tras o zróżnicowanej trudności na terenie obiektu znajduje się też kolejka tyrolska oraz specjalna, bezpieczna konstrukcja dla maluchów. Niesłabnącym powodzeniem wśród dzieci cieszy się ogromny basen wypełniony plastikowymi piłeczkami. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu służy zarówno ciału, jak i duchowi.