Noclegi Giżycko

znaleziono 104 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Giżycku, województwo warmińsko-mazurskie, powiat giżycki

Tanie noclegi w miejscowości Giżycko. Sprawdź atrakcje turystyczne i rozrywkowe w pięknym Giżycku. Porównaj także szeroki zakres ofert zakwaterowanie w Giżycku. Znajdź interesujące oferty ze względu na standard i cenę danego obiektu. Giżycko, posiada duży zakres noclegów w pokojach hotelowych, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, domkach letniskowych, a nawet schroniskach.
Historia mazurskiej miejscowości, którą obecnie znamy jako Giżycko przeplata ze sobą losy polskie, pruskie, szwedzkie, niemieckie oraz rosyjskie. Osada położona nad jeziorem Niegocin (wtedy zwanym Löwentin, która pierwotnie znana jako Lötzen była grodem obronnym) została lokowana na prawie chełmińskim w drugiej połowie szesnastego wieku przez księcia pruskiego Albrechta Fryderyka Hohenzollern-Ansbach. Jej historia była niezwykle burzliwa, a wiele wydarzeń miało związek z przemarszami wojsk różnych narodowości. W czasie „potopu szwedzkiego” Prusy Książęce w nadziei zrzucenia zależności lennej od Polski poparły Szwedów. Skończyło się to dla Giżycka atakiem wspierających polskie wojska Tatarów i puszczeniem osady z dymem i wzięciem ludności w jasyr. Niecałe trzydzieści lat później wielki pożar dopełnił dzieła zniszczenia, a Lötzen stało się najbiedniejszym miastem Prus. Grodu nie ominęła także wielka epidemia dżumy z początku osiemnastego wieku. W tym samym wieku miasto okupowały wojska rosyjskie, które kolejny raz pojawiły się tutaj w 1807 roku, ale tym razem jako wsparcie dla Prusy przeciwko Napoleonowi. Latem stacjonowały tu już oddziały polskich ułanów, a mieszkańcy musieli czuć się jak w kalejdoskopie. Tędy wracały także pokonane w Rosji oddziały napoleońskie, a w mieście doszło do potyczek z maruderami. Przez pierwszą i drugą wojnę światową mieszkańcy przeżyli kolejne ataki, niemieckie na Polskę, ale również rosyjskie i radzieckie. W międzyczasie między wielkimi wojnami Lötzen stało się modny kurortem położonym nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi. Rozpoczęła działalność żegluga śródlądowa, a jak grzyby po deszczu rosły kolejne hotele i pensjonaty. Zbudowana nawet sporej wielkości skocznię narciarską, a w mieście funkcjonowało wiele klubów sportowych specjalizujących się w żeglarstwie i wioślarstwie. Również dzisiaj turystyka to główne źródło utrzymania Giżycka, a sama miejscowość jest jednym z głównych przystanków turystów udających się na Mazury. Mieści się tutaj także stocznia remontowa żeglugi śródlądowej oraz zakłady produkujące jachty. Giżycko wygrało również konkurs organizowanych przez magazyn „Wiatr” i otrzymało tytuł Żeglarskiej Stolicy Polski.

Giżycko noclegi


Giżycko to miejscowość, której znaczną część pokrywa Obszar Chronionej Krainy Wielkich Jezior. Na terenie Giżycka możliwe jest wynajęcie lokali noclegowych zarówno o wysokim jak i średnim standardzie. Szeroki zakres ofert noclegowych w Giżycku, pozwala na porównywanie cen poszczególnych obiektów, a tanie noclegi Giżycko umożliwiają komfortowy wypoczynek w tym pięknym mieście. Oraz pozwolą wybrać obiekt zgodny z indywidualnymi preferencjami każdej osoby.

Miasto Giżycko: Stolica żeglarstwa


Giżycko to malownicze miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położone na zielonych Mazurach pomiędzy jeziorami Kisajno oraz Niegocin. Mazurskie miasto zwane jest stolicą żeglarstwa, ponieważ jest jednym z głównych portów znajdującym się na szlaku słynnych Wielkich Jezior Mazurskich. Ponadto Giżycko znane jest jako miejscowość turystyczna oraz wypoczynkowa, na jego terenie znajdują się również atrakcje turystyczne i zabytki: Kościół ewangelicki z 1827roku, most obrotowy znajdujący się na Kanale Łuczańskim, schronisko młodzieżowe, trasy turystyczne, twierdza Boyen i wiele innych. W Giżycku znajduje się także sześć parków i liczne porty żeglarskie.

Tanie noclegi w Giżycku


Giżycko to wyjątkowe miasto o charakterze wypoczynkowo-turystycznym, okolica Wielkich Jezior Mazurskich, możliwość aktywnego żeglowania i podziwianie pięknego krajobrazu, zachęca co roku tysiące turystów do jego odwiedzin. Dlatego też wcześniejsza możliwość zapoznania się z ofertą noclegową w Giżycku jest dużym udogodnieniem. Wynajęcie pokoju hotelowego lub prywatnej kwatery nie stanowi już problemu, dzięki stronie e-turysta.pl, każdy ma możliwość znalezienia tanich noclegów w Giżycku i dostosowania kwatery do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Noclegi Giżycko, szukasz noclegów w Giżycku w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Giżycku obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Giżycku, kwatery prywatne, tanie noclegi Giżycko i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Giżycko w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Giżycku w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Giżycko noclegi i tanie pokoje w Giżycku. Pokoje w Giżycku, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Giżycku. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Giżycku, to tylko z nami! Giżycko pokoje, nocleg Giżycko na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Giżycku, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Giżycko, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: