Noclegi Giżycko

znaleziono 108 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Giżycku, województwo warmińsko-mazurskie, powiat giżycki

Tanie noclegi w Giżycku. A może w tym roku urlop w stolicy żeglarstwa w Polsce? Zapraszamy do Giżycka nad jeziorem Niegocin. W mieście znajduje się 11 portów żeglarskich, a także pas startowy dla samolotów sportowych. Giżycko otaczają 4 połączone ze sobą kanałami jeziora: Kisajno, Niegocin, Tajty oraz Wojsak. Część miasta leży na Wyspie Giżyckiej otoczonej ze wszystkich stron jeziorami lub kanałami. W okolicach Giżycka jest najwięcej jezior w Polsce (13), które zajmują niemal dwanaście procent powierzchni kurortu.
Historia mazurskiej miejscowości, którą obecnie znamy jako Giżycko przeplata ze sobą losy polskie, pruskie, szwedzkie, niemieckie oraz rosyjskie. Osada położona nad jeziorem Niegocin (wtedy zwanym Löwentin, która pierwotnie znana jako Lötzen była grodem obronnym) została lokowana na prawie chełmińskim w drugiej połowie szesnastego wieku przez księcia pruskiego Albrechta Fryderyka Hohenzollern-Ansbach. Jej historia była niezwykle burzliwa, a wiele wydarzeń miało związek z przemarszami wojsk różnych narodowości. W czasie „potopu szwedzkiego” Prusy Książęce w nadziei zrzucenia zależności lennej od Polski poparły Szwedów. Skończyło się to dla Giżycka atakiem wspierających polskie wojska Tatarów i puszczeniem osady z dymem i wzięciem ludności w jasyr. Niecałe trzydzieści lat później wielki pożar dopełnił dzieła zniszczenia, a Lötzen stało się najbiedniejszym miastem Prus. Grodu nie ominęła także wielka epidemia dżumy z początku osiemnastego wieku. W tym samym wieku miasto okupowały wojska rosyjskie, które kolejny raz pojawiły się tutaj w 1807 roku, ale tym razem jako wsparcie dla Prusy przeciwko Napoleonowi. Latem stacjonowały tu już oddziały polskich ułanów, a mieszkańcy musieli czuć się jak w kalejdoskopie. Tędy wracały także pokonane w Rosji oddziały napoleońskie, a w mieście doszło do potyczek z maruderami. Przez pierwszą i drugą wojnę światową mieszkańcy przeżyli kolejne ataki, niemieckie na Polskę, ale również rosyjskie i radzieckie. W międzyczasie między wielkimi wojnami Lötzen stało się modny kurortem położonym nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi. Rozpoczęła działalność żegluga śródlądowa, a jak grzyby po deszczu rosły kolejne hotele i pensjonaty. Zbudowana nawet sporej wielkości skocznię narciarską, a w mieście funkcjonowało wiele klubów sportowych specjalizujących się w żeglarstwie i wioślarstwie. Również dzisiaj turystyka to główne źródło utrzymania Giżycka, a sama miejscowość jest jednym z głównych przystanków turystów udających się na Mazury. Mieści się tutaj także stocznia remontowa żeglugi śródlądowej oraz zakłady produkujące jachty. Giżycko wygrało również konkurs organizowanych przez magazyn „Wiatr” i otrzymało tytuł Żeglarskiej Stolicy Polski.

Noclegi Giżycko w centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich


Giżycko to miasto, które pochwalić się może niezwykłą historią. Nazwa „Giżycko” została wprowadzona dopiero w 1946 roku na cześć pastora ewangelickiego działającego na Mazurach - Gustawa Gizewiusza (Giżyckiego). Wcześniej, za panowania Zakonu Krzyżackiego, osadę nazywano Lötzen, a przed 1946 rokiem Lec lub Łoczany. W pobliżu obecnego Giżycka odnaleziono artefakt datowany na 13 tysięcy lat przed naszą erą. To obrobiony narzędziami krzemiennymi róg renifera. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż teren w pobliżu jeziora Niegocin był mocno zasiedlony na przełomie epoki brązu i żelaza. W tym okresie w rejonie Giżycka powstały liczne osady lądowe oraz wodne. Te ostatnie budzą szczególne zainteresowanie archeologów, ponieważ okazało się, że osady budowane na wbijanych w dno jeziora palach należały do jednych z największych tego typu osad w Europie. Historia obecnego Giżycka mocno związana jest z Prusami, Krzyżakami oraz z działalnością Rzeszy. W okresie między wojnami skromne miasteczko stało się znanym kurortem. Powstały tu wówczas sieć hoteli, znane restauracje i kawiarnie oraz piękna przystać jachtowa. W tym czasie uruchomiono regularną żeglugę pasażerską po mazurskich jeziorach. Oprócz typowych inwestycji tworzących infrastrukturę turystyczną powstała również jedna, którą chyba najłatwiej nazwać fanaberią. A co to? Otóż na Mazurach, blisko Giżycka wybudowano … czterdziestometrową skocznię narciarską. Giżycko to kurort, który oprócz walorów turystycznych ma również sporo tajemnic. Często o mieście mówi się polska Wenecja. Zapraszamy w rejony jeziora Niegocin. Noclegi Giżycko to doskonały pomysł na wakacyjny wypoczynek.

Tanie noclegi Giżycko, na stronach e-turysty


Podczas pobytu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich warto skorzystać z oferty noclegowej zgromadzonej na stronach znanego portalu społecznościowego e-turysta, gdzie nie brakuje informacji o noclegach w Giżycku. Dobrze dobrany nocleg, to gwarancja udanego pobytu. Rekonesans wśród noclegów z wyżywieniem w Giżycku prezentowanych na stronach e-turysty pozwala na zaplanowanie pobytu zgodnie z możliwościami finansowymi oraz oczekiwaniami globtroterów. Szczególnym atutem jest doskonała lokalizacja obiektów, precyzyjne opisy oraz świetnie skonfigurowane wyszukiwarki. Oprócz informacji pod hasłem tanie noclegi Giżycko, e-turysta przedstawia zapowiedzi wydarzeń kulturalnych oraz proponuje przeróżne aktywności sportowe możliwe do zrealizowania w wybranych obiektach.

Giżycko noclegi


Giżycko to miejscowość, której znaczną część pokrywa Obszar Chronionej Krainy Wielkich Jezior. Na terenie Giżycka możliwe jest wynajęcie lokali noclegowych zarówno o wysokim jak i średnim standardzie. Szeroki zakres ofert noclegowych w Giżycku, pozwala na porównywanie cen poszczególnych obiektów, a tanie noclegi Giżycko umożliwiają komfortowy wypoczynek w tym pięknym mieście. Oraz pozwolą wybrać obiekt zgodny z indywidualnymi preferencjami każdej osoby.

Miasto Giżycko: Stolica żeglarstwa


Giżycko to malownicze miasto w województwie warmińsko-mazurskim, położone na zielonych Mazurach pomiędzy jeziorami Kisajno oraz Niegocin. Mazurskie miasto zwane jest stolicą żeglarstwa, ponieważ jest jednym z głównych portów znajdującym się na szlaku słynnych Wielkich Jezior Mazurskich. Ponadto Giżycko znane jest jako miejscowość turystyczna oraz wypoczynkowa, na jego terenie znajdują się również atrakcje turystyczne i zabytki: Kościół ewangelicki z 1827roku, most obrotowy znajdujący się na Kanale Łuczańskim, schronisko młodzieżowe, trasy turystyczne, twierdza Boyen i wiele innych. W Giżycku znajduje się także sześć parków i liczne porty żeglarskie. Giżycko to wyjątkowe miasto o charakterze wypoczynkowo-turystycznym, okolica Wielkich Jezior Mazurskich, możliwość aktywnego żeglowania i podziwianie pięknego krajobrazu, zachęca co roku tysiące turystów do jego odwiedzin. Dlatego też wcześniejsza możliwość zapoznania się z ofertą noclegową w Giżycku jest dużym udogodnieniem. Wynajęcie pokoju hotelowego lub prywatnej kwatery nie stanowi już problemu, dzięki stronie e-turysta.pl, każdy ma możliwość znalezienia tanich noclegów w Giżycku i dostosowania kwatery do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Noclegi Giżycko, szukasz noclegów w Giżycku w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Giżycku obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Giżycku, kwatery prywatne, tanie noclegi Giżycko i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Giżycko w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Giżycku w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Giżycko noclegi i tanie pokoje w Giżycku. Pokoje w Giżycku, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Giżycku. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Giżycku, to tylko z nami! Giżycko pokoje, nocleg Giżycko na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Giżycku, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Giżycko, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Giżycku

Jak dodać obiekt noclegowy w Giżycku do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Dodanie obiektu zajmuje kilka minut, a dzięki temu pierwszy miesiąc prezentacji jest całkowicie bezpłatny.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 42 obiektów w Giżycku, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Giżycku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Giżycku kształtują się na poziomie 50-55 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w domkach letniskowych, kwaterach prywatnych czy pokojach gościnnych.
W Giżycku znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Giżycku, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Giżycku znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być domki letniskowe, kwatery prywatne czy też pokoje gościnne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Giżycku można znaleźć 51 noclegów w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Giżycku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów z oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Giżycku, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Giżycko posiada bogatą bazę obiektów noclegowych, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w domkach letniskowych, apartamentach oraz kwaterach prywatnych.