Noclegi Góry Stołowe

znaleziono 103 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Górach Stołowych

Góry Stołowe, przyrodnicza atrakcja dla każdego turysty, stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku również dla tych globtroterów, którzy nie są przyzwyczajeni do intensywnych wycieczek. Pasmo znajduje się w Sudetach, na Dolnym Śląsku, tuż przy granicy z Czechami. W Polsce, w powiecie kłodzkim, odnajdziemy wschodnią część gór, a w rejonie kamiennogórskim i wałbrzyskim zachodnią. Centralna część pasma to tereny kraju hradeckiego w Czechach. Góry Stołowe należą do nielicznej grupy w Europie gór płytowych, które wypiętrzyły się ponad 30 milionów lat temu. Skalne labirynty, tajemnicze, fantazyjne formacje skalne to znak rozpoznawczy tego regionu.

Góry Stołowe noclegi i gościna u legendarnego Liczyrzepy


Największą atrakcją Gór Stołowych i Kotliny Kłodzkiej są Błędne Skały. Zespół skalnych bloków tworzy niezwykły labirynt, który wznosi się na wysokości ponad 900 metrów. Miejsce to jest bardzo malownicze i piękne. Docenili go również filmowcy kręcący tu klika scen do filmu „Opowieści z Narnii; Książę Kaspian”. Nad tym wyjątkowym terenem pieczę sprawuje legendarny Duch Gór, zwany Liczyrzepą. Legenda mówi, że dawno temu, w miejscu gdzie dziś znajduje się skalny labirynt, nad okolicą górował strzelisty szczyt, góra Skalniak. Było to miejsce modlitw i ofiar dla pogańskich bóstw. Pewnego dnia podczas modlitw pojawił się Duch Gór, istota przypominająca człowieka; barczysty i postawny mężczyzna z długą, rudą brodą. Liczyrzepa nie doczekała się przyjęcia godnego bóstwu i w przypływie gniewu rozbijał skały i wprowadził ziemię w drgania. Wiele osób straciło wtedy życie, a po dawnym krajobrazie nie było już śladu. Tak powstał skalny labirynt, szlak turystyczny prowadzący przez Błędne Skały. Liczyrzepa do tej pory pilnuje skarbów i złota ukrytego w górach oraz nadal pilnuje porządku i ukazuje się każdemu nieroztropnemu włóczykijowi. Jeśli na szlaku turysta spotka potężnego, wysokiego mężczyznę, grającego na gęśli, to znak, że należy szukać schronienia, ponieważ jeśli rozgniewany Liczyrzepa rzuci instrumentem, to ziemia zacznie drżeć i zewsząd rozlegną się grzmoty. Góry Stołowe to piękny, wyjątkowy teren na mapie polskie szlaków. To miejsce przesiąknięte tajemnicą i legendarnymi powieściami. Góry Stołowe noclegi polecamy!

Noclegi Góry Stołowe, pobyt blisko Parku Narodowego


Park Narodowy Gór Stołowych utworzono w Polsce w 1993 roku. Powierzchnia parku wynosi niewiele ponad 63 km2, jest to jeden z najmniejszych Parków Narodowych w Polsce. Na jego terenie znajdują się Skalne Grzyby, Błędne Skały, Skały Radkowskie oraz Szczeliniec Wielki. Na turystów czekają różnorodne szlaki, dostosowane do umiejętności piechurów. Znajdziemy tu trasy dla doświadczonych turystów, amatorów przechadzek oraz rodzin spacerujących z dziećmi. Niewysokie wzniesienia są bardzo malownicze, a unikatowa budowa geologiczna sprawia, że w rejony te przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Jeśli nie lubimy tłoku na szlaku, to warto wyruszyć w góry bardzo wcześnie, bliżej południa spodziewać się należy sporego ruchu turystycznego. Podstawą udanego wyjazdu jest wybór odpowiedniego lokum. Zachęcamy do rezerwacji noclegów z pomocą portalu społecznościowego e-turysta. Miejsca polecane przez e-turystę są dobrze opisane, wiarygodne i różnorodne. Noclegi Góry Stołowe, rezerwacje z e-turystą!

Noclegi w Górach Stołowych


Dobrym punktem wypadowym w Góry Stołowe jest Karłów. Bardzo blisko mamy stąd do Strzelińca Wielkiego i Błędnych Skał. Świetne noclegi odnaleźć można w Radkowie. Do dyspozycji pozostają również noclegi w Kudawie-Zdroju, Dusznikach-Zdroju oraz Wambierzyce. Noclegi rekomendowane przez e-turystę to sprawdzone, wiarygodne i bezpieczne miejsca noclegowe, wyróżnia je świetna lokalizacja. W zakładce Noclegi w Górach Stołowych, na stronach e-turysty, odnaleźć można mnóstwo propozycji popartych zdjęciami, szczegółowymi opisami i komentarzami. Na turystów czekają kwatery prywatne, apartamenty, miejsca w pensjonatach i hotelach oraz pokoje gościnne. Zachęcamy do rezerwacji, zapraszamy w Góry Stołowe!
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Górach Stołowych

Jak dodać obiekt noclegowy w Górach Stołowych do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Górach Stołowych zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Górach Stołowych kształtują się na poziomie 65-70 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych czy pokojach gościnnych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 53 obiektów w Górach Stołowych, które akceptują zwierzęta.
W Górach Stołowych znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe czy też pokoje gościnne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Górach Stołowych znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Górach Stołowych, zapewniających wyżywienie na miejscu.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Górach Stołowych, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Górach Stołowych spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Górach Stołowych baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych oraz pokojach gościnnych.