Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Agroturystyka

znaleziono 3556 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Agroturystyka, Gospodarstwo Agroturystyczne

Osoby mieszkające w dużych miastach często tęsknią za dziką naturą, sielskim klimatem i życiem, które płynie bez pośpiechu. Z tego względu noclegi w gospodarstwach agroturystycznych cieszą się dużą popularnością. Co dobrego czeka turystów pod dachem rolnika i gdzie warto się udać na wypoczynek?

Agroturystyka, czyli wczasy pod grusząUrlop na wsi sprzyja wyciszeniu oraz spojrzeniu na świat z zupełnie innej perspektywy. Wczasy agroturystyczne to przecież nie tylko specyficzne zakwaterowanie, ale też bliskie spotkanie z codzienną rutyną i tradycjami mieszkańców danego regionu. Wspólne posiłki z gospodarzami sprawiają, że można poznać zarówno smak przygotowanych przez nich potraw, jak i wdać się w ciekawe dyskusje, dowiedzieć się ciekawostek o życiu za miastem, wymienić doświadczeniami. Pierwsze próby dojenia krów dla wielu osób są dużo bardziej ekscytujące, niż odwiedzenie zatłoczonej atrakcji turystycznej. Uczestniczenie w pracach polowych, obserwowanie śnieżnobiałych gęsi, utuczonych prosiąt i groźnie wyglądających indyków to wspaniała rozrywka również dla dzieci, które wiejskie zwierzęta znają głównie z telewizyjnych programów edukacyjnych. Dobrze chociaż raz pokazać im, skąd bierze się chleb, jak ciężka jest praca na roli, ile trzeba czasem przejść, by kupić podstawowe towary w niewielkim sklepie. Wakacje na wsi uczą szacunku do przyrody i wysiłków gospodarza.

Dodatkowe atrakcje na wczasach agroturystycznychNiektórzy rolnicy, pragnąc jeszcze bardziej urozmaicić swoim gościom czas, oferują dodatkowe atrakcje. Utalentowane panie domu, zwłaszcza z rejonów o bogatej tradycji rękodzielniczej, uczą wyszywania ludowych haftów i misternego dziergania ozdobnych serwetek. Tam, gdzie znajduje się stajnia, często jest też możliwość nauki jazdy na koniu lub zorganizowania kuligu. Bardzo pouczające są również wszelkie aktywności związane z przygotowywaniem pokarmów. Wypiek aromatycznego chleba na własnoręcznie wyhodowanym zakwasie lub wyrób wędzonych wędlin może być początkiem nowej pasji. Turyści, którzy raz zakosztowali takich przysmaków, niechętnie wracają do marketowych, wątpliwej jakości towarów. Agroturystyka w Polsce potrafi też zainteresować rybołówstwem i ogrodnictwem. Kto wie, być może spontaniczny wyjazd na wieś okaże się jednym z przełomowych momentów w życiu?

Piękno wiejskiej przyrodyWśród dostępnych rodzajów noclegów agroturystyka cieszy się ogromnym powodzeniem u rodzin z małymi dziećmi. Duże podwórka pozwalają na zabawę bez oddalania się od miejsca noclegu, a dostępne atrakcje sprawiają pociechom mnóstwo frajdy. Wybierając obiekt na wakacje, warto oczywiście zwrócić uwagę na jego sąsiedztwo. Bliskość lasu to nie tylko wspaniały widok z okna, ale też możliwość chodzenia na grzyby, zrywania dzikich malin, być może też obserwowania sarny lub sowy. Z kolei agroturystyka nad rzeką lub jeziorem pozwala na kąpiele bez przykrego zapachu chlorowanej wody, jaka znajduje się w basenach. Pływanie łódką, kajakiem lub rowerem wodnym, a także wędkowanie i nurkowanie to kolejne ekscytujące zajęcia. Na okolicznych łąkach warto śledzić kolorowe motyle, pożyteczne pszczoły i ogromne pasikoniki. Być może uda się znaleźć rozgrzane słońcem poziomki, a z pachnących kwiatów upleść wianek. Szczęście, jakie daje obcowanie z naturą, jest nie do przecenienia.

Sielskie wakacje od morza aż do TatrInteresujące oferty agroturystyki zamieszczane są w serwisie internetowym e-turysta.pl. Ogrom różnorodnych propozycji, zarówno pod względem cen, jak i miejsca, daje możliwość wybrania tej jednej wymarzonej kwatery. Nie da się ukryć, że od lat niezmiennym powodzeniem cieszą się gospodarstwa położone nad morzem. Bliskość Bałtyku wabi wielbicieli opalania, zabawy piaskiem i kąpieli wśród pienistych fal. Zbieranie białych muszelek lub poszukiwanie drobin bursztynu to jedno z ulubionych zajęć dzieci. Zdrowe, bogate w jod powietrze, pachnie żywicą sosnowych lasów, do których prowadzą bezpieczne ścieżki. Równie urokliwe wakacje lub ferie zimowe można spędzić w górach. Strzeliste masywy Tatr, wiecznie zielone, porośnięte świerkowym lasem Sudety lub nieco tajemnicze Bieszczady zachęcają do wypraw na szczyt, z którego rozciąga się widok niedostępny z miejskiego wieżowca. Z noclegami na wsi piękno dzikiej przyrody jest na wyciągnięcie ręki, podobnie jak niezapomniane chwile przy ognisku lub przy oporządzaniu gospodarskich zwierząt. Warto choć na kilka dni zamienić upiorny dźwięk porannego budzika na pianie dumnego koguta, który daje wszystkim znak, że pora na pyszne, zdrowe śniadanie.
Propozycje noclegów w całej Polsce wyszczególnione w zależności od rodzaju obiektu noclegowego. Noclegi o wysokim standardzie w hotelach czy ośrodkach SPA oraz noclegi w standardzie turystycznym na każdą kieszeń
Listy noclegów obejmujące największe miasta wojewódzkie w kraju. Pełny przegląd cenowy noclegów w różnych standardach. Noclegi w centrach największych miast, zwiedzaj polskie miasta z serwisem e-turysta.pl:
Zobacz ofertę noclegową w najbardziej popularnych wśród turystów polskich kurortach wypoczynkowych. Prezentujemy obiekty znajdujące się nad morzem, w górach oraz na pojezierzach:
Najbardziej atrakcyjne turystycznie regiony Polski w serwisie e-turysta.pl to nie tylko szeroka baza noclegowa, ale również propozycje na spędzenie wolnego czasu. Sprawdź ofertę rozrywkową i możliwości uprawiania aktywnego wypoczynku w polskich kurortach: