Agroturystyka Łeba

znaleziono 28 ofert noclegowychofert (4 w Łebie oraz 24 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Agroturystyka w Łebie, województwo pomorskie, powiat lęborski

Agroturystyka w Łebie. Chcesz uciec od zgiełku ulic i rozkoszować się wypoczynkiem pełnym spokoju i odosobnienia? Nocleg w jednym z proponowanych przez nas ośrodków agroturystycznych to propozycja idealna dla Ciebie!
Tereny dzisiejszej Łeby zamieszkane były przez naszych dalekich przodków były już w neolicie. W późniejszych czasach jednym z ciekawszych wydarzeń była wędrówka Gotów, którzy na tych terenach spotkali się ze Słowianami. Zostały po nich starożytne cmentarzyska oraz pozostałości kamiennych kręgów. Najdalej sięgająca wstecz pisemna wzmianka o osadzie jest datowana na 1282 rok naszej ery. W tamtych czasach była to Słowińska wioska, w której mieszkali głównie rybacy, czy szkutnicy. Później terenami tymi władali Krzyżacy, książęta pomorscy, Korona Polska, Brandenburia oraz Prusy. Do Polski miasto miejscowość wróciła po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Łebę zamieszkuje ponad trzy tysiące ludzi, a sama miejscowość jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów na polskim wybrzeżu Bałtyku. Słynne na cały kraj są ruchome wydmy znajdujące się w położonym na zachód od Łeby Słowińskim Parku Narodowym. Natomiast po drugiej stronie znaleźć można jezioro Sarbsko oraz tamtejszy Rezerwat Przyrody. W Łebie zlokalizowane są tereny włączone do programu Natura 2000, na których znajdują się między innymi ochronne siedliska i kolonie ptaków. Inne atrakcje czekające na turystów obejmują na przykład największy w kraju Park Dinozaurów, poniemiecką wyrzutnię rakiet z czasów drugiej wojny czy też wystawę motyli oraz owadów z całego świata.

Łeba

Łeba to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych nad Morzem Bałtyckim. Historia tego miasta sięga już XIII wieku! Turystów kuszą piaszczyste plaże, obszary rezerwatów przyrody, a także zabytkowe miejsca w samym mieście. Wielką atrakcją tego regionu są niewątpliwie ruchome wydmy. Łeba niegdyś należała do województwa słupskiego, natomiast obecnie stanowi siedzibę gminy w powiecie lęborskim, przynależnym do województwa pomorskiego. Bliskość jezior, tj. Łebsko, Sarbsko stanowi dodatkowy atut tego miejsca.

Atrakcje w Łebie

Łeba oferuje turystom szereg interesujących atrakcji. Znajduje się tu wiele nadmorskich kąpielisk z piaszczystymi plażami, a także port jachtowy. To tutaj organizowane są liczne koncerty, gale i wystawy. Dla miłośników przyrody ciekawą atrakcją będzie wizyta w jednym z gospodarstw agroturystycznych, gdzie znajduje się ogród ontologiczny. Fani sportów wodnych mogą natomiast w Łebie zarówno żeglować, nurkować jak i jeździć na nartach czy skuterach wodnych. W wolnej chwili można również odwiedzić oceanarium Delfin House lub Muzeum Motyli.

Agroturystyka – Łeba

Turyści przyjeżdżający nad Morze Bałtyckie coraz częściej korzystają z licznych na Pomorzu ośrodków agroturystycznych. Są to z wielu względów atrakcyjne miejsca noclegowe dla osób preferujących odosobnione miejsca wypoczynku. Mieszkańcy Łeby zajmujący się agroturystyką, dbają o to, by ich gościom niczego nie brakowało. Do ich dyspozycji oddają pokoje z łazienkami, w pełni wyposażone kuchnie lub aneksy kuchenne. Na ogrodzonych podwórkach znajdziemy atrakcje dla najmłodszych w postaci piaskownic i huśtawek. Niektórzy z właścicieli, na życzenie turystów serwują także domowe posiłki i regionalne specjały.

Jeżeli interesuje Cię nocleg w jednym z ośrodków agroturystycznych w Łebie, zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz miejsce dostosowane do Twoich potrzeb.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łeba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: