Ośrodki wypoczynkowe Łeba

znaleziono 41 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Ośrodki wypoczynkowe w Łebie, województwo pomorskie, powiat lęborski

Łeba to najsłynniejsze miejsce wypoczynku Polaków nad morzem. Czyste, szerokie plaże, dwa jeziora w okolicy i unikatowy Słowiński Park Narodowy przyciąga wielu turystów, którzy chętnie wracają do Łeby. To właśnie tu masz okazję spacerować po „polskiej Saharze” i oglądać niesamowite dinozaury w skali 1:1. To małe miasto oferuje wiele miejsc noclegowych w korzystnych cenach i lokalizacjach.
Tereny dzisiejszej Łeby zamieszkane były przez naszych dalekich przodków były już w neolicie. W późniejszych czasach jednym z ciekawszych wydarzeń była wędrówka Gotów, którzy na tych terenach spotkali się ze Słowianami. Zostały po nich starożytne cmentarzyska oraz pozostałości kamiennych kręgów. Najdalej sięgająca wstecz pisemna wzmianka o osadzie jest datowana na 1282 rok naszej ery. W tamtych czasach była to Słowińska wioska, w której mieszkali głównie rybacy, czy szkutnicy. Później terenami tymi władali Krzyżacy, książęta pomorscy, Korona Polska, Brandenburia oraz Prusy. Do Polski miasto miejscowość wróciła po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Łebę zamieszkuje ponad trzy tysiące ludzi, a sama miejscowość jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów na polskim wybrzeżu Bałtyku. Słynne na cały kraj są ruchome wydmy znajdujące się w położonym na zachód od Łeby Słowińskim Parku Narodowym. Natomiast po drugiej stronie znaleźć można jezioro Sarbsko oraz tamtejszy Rezerwat Przyrody. W Łebie zlokalizowane są tereny włączone do programu Natura 2000, na których znajdują się między innymi ochronne siedliska i kolonie ptaków. Inne atrakcje czekające na turystów obejmują na przykład największy w kraju Park Dinozaurów, poniemiecką wyrzutnię rakiet z czasów drugiej wojny czy też wystawę motyli oraz owadów z całego świata.

Łeba

Łeba to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. Położona w północnej części powiatu lęborskiego, pomiędzy jeziorami Łebsko i Sarbsko. Łeba otrzymała prawa miejskie w 1357 r. Była małym, choć znanym miastem handlowym a także jednym z ulubionych miejsc do wypoczynku niemieckich artystów. W tej miejscowości masz okazję spacerować po długich i czystych plażach a także zebrać wyjątkowe okazy bursztynów. Latem to miasto tętniące życiem w dzień i noc – znajdziesz tu wiele sklepów, restauracji i pubów. Wielu przyjeżdża do Łeby także z powodu ruchomych wydm, znajdujących się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Atrakcje Łeby

W Łebie atrakcje dla siebie znajdą dzieci i dorośli. W parku jurajskim Łeba Park najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć prehistoryczne gady naturalnej wielkości. Nie można zapomnieć też o Sea Parku. Znajduje się on jedynie 8 km od Łeby i gwarantuje świetną zabawę dla całej rodziny. Można tu zobaczyć Fokarium, Muzeum Marynistyczne i Oceanarium 3D. Starszym spodoba się z pewnością Słowiński Park Narodowy, gdzie będą mogli przespacerować się po unikatowym pustynnym krajobrazie, zwanym polską Saharą. Warto zobaczyć też Muzeum Motyli, w którym znajduje się 3500 okazów z całego świata. Na spacer można wybrać się na Aleję Prezydencką, gdzie znajdują się odciski dłoni polskich prezydentów urzędujących po 1989 r. Dobrym miejscem na przechadzki będzie również Park Nadmorski Łabędzi Staw, w którym możesz odpocząć przy urokliwym stawie, zlokalizowanym w starym korycie rzeki Łeby. Pocztówkowym widokiem jest zabytkowy budynek na skarpie z przełomu XIX i XX w. – Hotel Neptun. W tym dawnym uzdrowisku, możesz obecnie wynająć pokój z widokiem na morze.

Łeba – ośrodki

Szukasz taniego noclegu w spokojnej okolicy? Wybierz jeden z wielu zakwaterowań w ośrodkach wypoczynkowych. To okazja do komfortowego i niedrogiego pobytu. Ośrodki wypoczynkowe w Łebie oferują wszystkie udogodnienia gościom, niejednokrotnie jest to basen, place zabaw dla dzieci lub miejsca do uprawiania sportu. Mimo iż Łeba to miasto, w którym nie można się nudzić, nie brakuje tu także miejsc, w których można wyciszyć się i wypocząć. Zdecyduj się na nocleg w ośrodku wypoczynkowym w Łebie i spędź niezapomniane wakacje nad morzem!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łeba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: