Kwatery prywatne Gdańsk

znaleziono 141 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Kwatery w Gdańsku - Niezwykłe położenie miasta oraz ponad tysiąc lat burzliwej historii, sprawiają, że miasto to ma wyraziste i zdecydowane oblicze. Miasto położone jest nad Morzem Bałtyckim. To stolica województwa pomorskiego oraz centrum kulturalne, gospodarcze oraz naukowe regionu. Gdańsk wspólnie z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto. Te rejony trzeba odwiedzić. Powód? Dowolny! Sprawy biznesowe, turystyka, wypoczynek, ciekawość. Każdy powód jest dobry, by choć na chwilę zajrzeć Gdańska.
Gdańsk to znane na całym świecie nadbałtyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz potencjałowi mieszkańców jest znaczącym europejskim ośrodkiem. Prócz niezaprzeczalnych walorów dla biznesu Gdańsk jest wprost idealnym miejscem dla turystów. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż!) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów . Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, turysta o każdej zawartości portfela znajdzie tu coś dla siebie. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania ogromnej liczby muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. Niezaprzeczalną atrakcją są organizowane różnego rodzaju festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru czy organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności interdyscyplinarny festiwal All About Freedom Festival.W Gdańsku będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na PGE Arenie Gdańsk.

Kwatery prywatne Gdańsk – morze możliwości!


Polecamy sprawdzone noclegi zgrupowane w kategorii: kwatery Gdańsk na stronach portalu społecznościowego e-turysta. Wszystkie udokumentowane są wiarygodnym opisem oraz zdjęciami. Świetna lokalizacja oraz dobra cena to zalety tanich kwater w Gdańsku. Walory oraz atrakcyjność Gdańska to aspekty turystyczne, które nie ulegają dezaktualizacji. W tym mieście dobrze się mieszka, tak twierdzą gdańszczanie. Dlatego warto zarezerwować kilka dni urlopu na przyjazd do miejsca, które zwane jest także „Miastem Wolności”. Ulica Długa i Długi Targ w Gdańsku - najpiękniejsze ulice miasta tworzą Trakt Królewski i biegną od Złotej Bramy do Zielonej Bramy, a dalej wzdłuż Motławy pod Żuraw. To tutaj usadowiły się najwspanialsze budowle miasta, jak Ratusz czy Dwór Artusa i oczywiście popularna Fontanna z Neptunem. Tu każda kamienica ma swoją historię i przyciąga uwagę niezwykłymi zdobieniami. Gdański Żuraw to najbardziej charakterystyczna budowla w mieście, stanowi symbol Gdańska. Odnajdziemy go pod adresem: ul. Szeroka 67/68. W średniowiecznej Europie był to największy dźwig portowy, który służył do przeładunku towarów oraz stawiania masztów. Żuraw był także bramą miasta. Osadzony przy brzegu Motławy bronił wstępu do miasta nieproszonym gościom. Aktualnie znajduje się w nim oddział Narodowego Muzeum Morskiego. Podczas spacerów po mieście warto skierować kroki do Bazyliki Mariackiej oraz Katedry Oliwskiej. W Gdańsku, w Nowym Porcie dumnie zaznacza swą obecność Latarnia Morska z końca XIX wieku. Większość przewodników określa ją jako najpiękniejszą latarnię polskiego wybrzeża Bałtyku. Czternaście lat temu latarnia została udostępniona dla turystów. Ze szczytu podziwiać można malowniczą panoramę Portu Gdańskiego, Westerplatte oraz Zatokę Gdańską. Dziesięć lat temu odremontowano XIX-wieczną kulę czasu, która pokazuje czas z dokładnością 1 sekundy błędu na dwieście tysięcy lat. Gdańsk to miasto stworzone do spacerów. To jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. Godzinami spacerować można po gdańskich lasach, parku krajobrazowym, rezerwacie. Gdańska przyroda to również malowniczo położone Zoo w Gdańsku Oliwie, Opływ Motławy oraz Wyspa Sobieszewska kryjąca pamiątki II wojny światowej. Warto też zdobyć Górę Gradową. Nad samym Bałtykiem, na północnych krańcach miasta koniecznie odwiedzić trzeba Westerplatte oraz Twierdzę Wisłoujście. Inne miejsca, które przyciągają turystów to Stocznia Gdańska, ECS - Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum Drugiej Wojny Światowej! Jedno jest pewne w Gdańsku nikt się nie będzie nudził. Tu każdy dzień zyskuje wyjątkowe oblicze. Pozostaje jeszcze kwestia noclegu. Po intensywnym dniu warto zadbać o dobry wypoczynek.

Kwatery Gdańsk – odpoczynek po udanym koncercie lub festiwalu


Gdańsk to prawdziwe zagłębie festiwalowe. W sferze teatralnej największą popularnością cieszą się: Festiwal Wybrzeże Sztuki, Gdański Festiwal Tańca, Festiwal Szekspirowski, Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji - Windowisko, Festiwal Monodramu Monoblok, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych. Gdańsk udzielił gościny festiwalom literackim: Krakowski Salon Poezji w Gdańsku, Europejski Poeta Wolności, Bałtyckie Spotkania Ilustratorów. To miasto, gdzie odbywa się corocznie kilkadziesiąt festiwali muzycznych. To prawie dziesięć imprez dedykowanych muzyce poważnej, pięć festiwali muzyki dawnej. W Gdańsku ciekawe koncerty odnajdą fani muzyki współczesnej, miłośnicy jazzu oraz zwolennicy muzyki alternatywnej i niezależnej. Po intensywnym dniu, udanym koncercie koniecznie trzeba dobrze wypocząć. Ważne by nocleg znajdował się niedaleko atrakcji i był oczywiście wiarygodny. Gdańskie kwatery świetnie sprawdzają się w tej roli. W poszukiwaniach przydatny okazuje się portal społecznościowy e-turysta. Oferty prezentowane na stronach portalu są świetnie udokumentowane i odnajdziemy je niemal na całej mapie Gdańska. Wystarczy zerknąć. Zainteresowanych odsyłamy do zakładki: kwatery prywatne Gdańsk na stronach e-turysty. Polecamy!
Kwatery prywatne Gdańsk, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Gdańsku w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Gdańsku obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Gdańsku kwatera prywatna noclegi Gdańsk i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Gdańsk tani nocleg. Pokoje i kwatery w Gdańsku. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Gdańsku. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Gdańsku? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Gdańsku u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: