Domy wczasowe Gdańsk

znaleziono 5 ofert noclegowychofert (3 w Gdańsku oraz 2 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domy wczasowe w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Domy wczasowe Gdańsk - Przyjeżdżając do tego miasta, możesz zrelaksować się na ponad dwustu kilometrach czystych plaż albo brać udział w ciekawych wydarzeniach i imprezach kulturalnych. To w Gdańsku czeka Cię tak wiele atrakcji, a do tego równie dużo miejsc noclegowych w komfortowych warunkach. Gdańsk wyróżnia się pośród innych miast Trójmiasta swą nowoczesnością i interesującymi zabytkami.

Domy wczasowe Gdańsk


Gdańsk to miasto położone na Żuławach Wiślanych, gdzie Motława uchodzi do Wisły. Od wschodniej strony miasto opływają wody Zatoki Gdańskiej. Początki Gdańska sięgają roku 980. To miasto uznawane jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Gdańsk zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a siódme miejsce pod względem powierzchni. To ośrodek przemysłu stoczniowego, ale także kultury, nauki i turystyki. W Gdańsku znajduje się duży port handlowy, wiele atrakcji turystycznych, zabytków, teatrów, lokali gastronomicznych i centrów gospodarczych.

Domy wczasowe w Gdańsku - atrakcje


Pierwszym punktem wycieczki po Gdańsku powinien być Długi Targ, czyli reprezentacyjny plac pełniący funkcję rynku. Długi Targ wraz z ulicą Długą tworzy tzw. Drogę Królewską. Przy ulicy Długiej stoi Dom Uphagena, który jest jedyną w Gdańsku odtworzoną wraz ze swym wystrojem kamienicą mieszczańską. Wartą zobaczenia jest także Złota Kamienica. To jeden z najpiękniejszych budynków gdańskich. Została wzniesiona dla burmistrza Jana Speymanna, bogatego kupca i światłego mecenasa sztuk. Równie ciekawym gdańskim obiektem jest Latarnia morska w Nowym Porcie. To jedna z najpiękniejszych latarń Morza Bałtyckiego. Oddana do użytku w 1894 r. Koroną miasta Gdańska nazywa się Bazylikę Mariacką, czyli Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. To największa ceglana, gotycka świątynia w Europie. W środku można podziwiać wiele doskonałych dzieł sztuki średniowiecznej i barokowej, m.in. kamienna Pieta z ok. 1410 r. Innymi atrakcjami Gdańska jest Park Oliwski, słynny gdański Żuraw, a także Fontanna Neptuna.

Gdańsk – domy wczasowe


Domy wczasowe w Gdańsku pozwolą Ci wypocząć w komfortowych i niedrogich warunkach. Każdy powinien odwiedzić to stare, zabytkowe miasto o tak bogatej historii. To okazja do połączenia standardowego wypadu nad morze z atrakcyjną turystycznie wycieczką. To, co jeszcze zachęca turystów do odwiedzenia Gdańska, to bogata oferta noclegowa, gdzie doświadczyć możesz miłej atmosfery i wysokiej jakości usług. Wczasy spędzone w Gdańsku będą z pewnością miło wspominanym czasem w roku.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Gdańsku

Jak dodać obiekt noclegowy w Gdańsku do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w domach wczasowych w Gdańsku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Gdańsku kształtują się na poziomie 90-95 zł za osobę.
W Gdańsku można znaleźć wiele ofert domów wczasowych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.