Domy wczasowe Gdańsk

znaleziono 6 ofert noclegowychofert (4 w Gdańsku oraz 2 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domy wczasowe w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Przyjeżdżając do tego miasta, możesz zrelaksować się na ponad dwustu kilometrach czystych plaż albo brać udział w ciekawych wydarzeniach i imprezach kulturalnych. To w Gdańsku czeka Cię tak wiele atrakcji, a do tego równie dużo miejsc noclegowych w komfortowych warunkach. Gdańsk wyróżnia się pośród innych miast Trójmiasta swą nowoczesnością i interesującymi zabytkami.
Gdańsk to znane na całym świecie nadbałtyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz potencjałowi mieszkańców jest znaczącym europejskim ośrodkiem. Prócz niezaprzeczalnych walorów dla biznesu Gdańsk jest wprost idealnym miejscem dla turystów. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż!) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów . Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, turysta o każdej zawartości portfela znajdzie tu coś dla siebie. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania ogromnej liczby muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. Niezaprzeczalną atrakcją są organizowane różnego rodzaju festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru czy organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności interdyscyplinarny festiwal All About Freedom Festival.W Gdańsku będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na PGE Arenie Gdańsk.

Gdańsk

Gdańsk to miasto położone na Żuławach Wiślanych, gdzie Motława uchodzi do Wisły. Od wschodniej strony miasto opływają wody Zatoki Gdańskiej. Początki Gdańska sięgają roku 980. To miasto uznawane jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Gdańsk zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a siódme miejsce pod względem powierzchni. To ośrodek przemysłu stoczniowego, ale także kultury, nauki i turystyki. W Gdańsku znajduje się duży port handlowy, wiele atrakcji turystycznych, zabytków, teatrów, lokali gastronomicznych i centrów gospodarczych.

Atrakcje Gdańska

Pierwszym punktem wycieczki po Gdańsku powinien być Długi Targ, czyli reprezentacyjny plac pełniący funkcję rynku. Długi Targ wraz z ulicą Długą tworzy tzw. Drogę Królewską. Przy ulicy Długiej stoi Dom Uphagena, który jest jedyną w Gdańsku odtworzoną wraz ze swym wystrojem kamienicą mieszczańską. Wartą zobaczenia jest także Złota Kamienica. To jeden z najpiękniejszych budynków gdańskich. Została wzniesiona dla burmistrza Jana Speymanna, bogatego kupca i światłego mecenasa sztuk. Równie ciekawym gdańskim obiektem jest Latarnia morska w Nowym Porcie. To jedna z najpiękniejszych latarń Morza Bałtyckiego. Oddana do użytku w 1894 r. „Koroną miasta Gdańska” nazywa się Bazylikę Mariacką, czyli Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. To największa ceglana, gotycka świątynia w Europie. W środku można podziwiać wiele doskonałych dzieł sztuki średniowiecznej i barokowej, m.in. kamienna Pieta z ok. 1410 r. Innymi atrakcjami Gdańska jest Park Oliwski, słynny gdański Żuraw, a także Fontanna Neptuna.

Gdańsk – domy wczasowe

Domy wczasowe w Gdańsku pozwolą Ci wypocząć w komfortowych i niedrogich warunkach. Każdy powinien odwiedzić to stare, zabytkowe miasto o tak bogatej historii. To okazja do połączenia standardowego wypadu nad morze z atrakcyjną turystycznie wycieczką. To, co jeszcze zachęca turystów do odwiedzenia Gdańska, to bogata oferta noclegowa, gdzie doświadczyć możesz miłej atmosfery i wysokiej jakości usług. Wczasy spędzone w Gdańsku będą z pewnością miło wspominanym czasem w roku.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: