Motele Gdańsk

znaleziono 15 ofert noclegowychofert (13 w Gdańsku oraz 2 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Motele w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

To miejsce narodzin „Solidarności”, a jednocześnie piękne nadmorskie miasto z mnóstwem zabytków i atrakcji. Mowa o Gdańsku – największym mieście Trójmiasta. Czeka tu na Ciebie słynna Fontanna Neptuna, Żuraw, Bazylika Mariacka i wiele innych ciekawych miejsc. W Gdańsku nie zabraknie też miejsc noclegowych dostosowanych do potrzeb i portfela każdego turysty.
Gdańsk to znane na całym świecie nadbałtyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz potencjałowi mieszkańców jest znaczącym europejskim ośrodkiem. Prócz niezaprzeczalnych walorów dla biznesu Gdańsk jest wprost idealnym miejscem dla turystów. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż!) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów . Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, turysta o każdej zawartości portfela znajdzie tu coś dla siebie. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania ogromnej liczby muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. Niezaprzeczalną atrakcją są organizowane różnego rodzaju festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru czy organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności interdyscyplinarny festiwal All About Freedom Festival.W Gdańsku będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na PGE Arenie Gdańsk.

Gdańsk

Gdańsk to ważne nadmorskie miasto, położone u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską. Znajduje się tu nowoczesny port morski, duży ośrodek przemysłu stoczniowego oraz wiele centrów biznesowych. Turyści nie mogą także narzekać na brak atrakcji turystycznych i kulturalnych. Mimo iż już w VII w. była tu osada rybacka, to pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 roku i tę datę często przyjmuje się umownie jako początek dziejów miasta. To tu miał miejsce "gdański sierpień" w 1980 roku, który uznawany jest dziś za początek procesu rozpadu powojennego porządku na Starym Kontynencie. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto.

Atrakcje Gdańska

Gdańsk zachwyca turystów swoimi długimi, zabytkowymi ulicami wypełnionymi pięknie zdobionymi kamienicami i sklepikami. Nie można nie wspomnieć tu o Długim Targu, czyli poszerzeniu ulicy Długiej, które razem tworzą centralny plac miasta – Trakt Królewski. W tych okolicach znajduje się też reprezentacyjna Fontanna Neptuna, czyli punkt orientacyjny i tło do wielu zdjęć w Gdańsku. Ulica Mariacka- koło Bazyliki Mariackiej - jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Europie. Kościół Mariacki w Gdańsku zaczęto budować w XIV wieku i trwało to 159 lat. Znajdują się w nim zabytki rzeźby gotyckiej, marinistycznej i barokowej. Wartym zobaczenia jest też Ratusz Głównego Miasta w Gdańsku, który jest siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. W sezonie letnim można wejść do galerii wieży widokowej i obejrzeć panoramę miasta. Dla wielbicieli spacerów polecamy stary Park Oliwski lub malowniczy Bulwar Nadmorski.

Gdańsk – motele

Chcesz pojechać na wakacje do Gdańska, ale nie zamierzasz wydawać przy tym masy pieniędzy? Dobrym wyjściem będzie wynajęcie motelu w mieście. Motele, hostele i zajazdy w Gdańsku oferują dobre warunki i niskie ceny. Podczas wizyty w Gdańsku możesz wypoczywać nad morzem albo spacerować po gdańskiej starówce. Czas spędzony w tym pięknym mieście może być dobrym wspomnieniem i niesamowitą przygodą. Przyjedź do Gdańska i przekonaj się, że wakacje nad morzem nie muszą być drogie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: