Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Kwatery prywatne Polańczyk

znaleziono 66 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Polańczyku, województwo podkarpackie, powiat leski

Kwatery w Polańczyku - „Anioły są takie ciche, Zwłaszcza te w Bieszczadach, Gdy spotkasz takiego w górach, Wiele z nim nie pogadasz” tak rekomenduje bieszczadzką głuszę Adam Ziemianin w wierszu, który zyskał popularność dzięki muzycznej interpretacji Starego Dobrego Małżeństwa. Któż tego nie zna… Bieszczady od pewnego czasu cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów. I chociaż w porównaniu do ubiegłego dziesięciolecia jest ich na bieszczadzkich szlakach znacznie więcej, to i tak w porównaniu z innymi regionami będziemy się tu czuli dość swobodnie. A może Polańczyk?

Polańczyk, kwatery prywatne – na szlaku bieszczadzkiej wyprawy


Przy planowaniu wyjazdu warto skorzystać z zasobów portalu społecznościowego e-turysta. Na stronie Polańczyk, kwatery prywatne czekają oferty noclegowe, dedykowane wszystkim, nawet tym wybrednym turystom. Polańczyk to przede wszystkim przystań wakacyjna, którą znają wszyscy prawdziwi bieszczadzcy globtroterzy. Miejscowość malowniczo rozciąga się wzdłuż Jeziora Solińskiego, które powstało na skutek spiętrzenia dwóch rzek Solinki i Sanu. To największy sztuczny zbiornik retencyjny na terenie Polski. Na jeziorze majestatycznie zaznaczają swa obecność cztery wyspy. Największa z nich, Duża – to wyspa zamieszkała, a z Polańczyka można dostać się na nią tylko promem. Dwie pozostałe: Wyspa Skalista oraz Wyspa Mała (Zajęcza) czekają na żeglarzy, którzy chętnie je odwiedzają. Pozostaje jeszcze ostatnia wyspa, którą zobaczyć można wyłącznie podczas niskiego poziomu wody, ponieważ jest to szczyt zatopionej góry. W Polańczyku, oprócz cudnych widoków i zacnego towarzystwa liczyć można także na liczne atrakcje. To miejsce, które warto odwiedzić podróżując z rodziną. Nawet najmłodsi turyści nie będą się tu nudzić. Przy zalewie powstała przystań, wypożyczalnie sprzętu pływającego, a także liczne małe gastronomie i atrakcje dla dzieci. Spacerowiczów zapraszamy do odwiedzenia punktu widokowego na Sawinie (516 m n.pm.) skąd zobaczyć można najładniejszą w tym regionie panoramę Bieszczadów oraz Jeziora Solińskiego. Planując pobyt w Polańczyku należy zatroszczyć się o nocleg z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kwatery Polańczyk – na szlaku uzdrowiskowej przygody


O Polańczyku, bieszczadzkiej wsi, którą odwiedzić można podczas pobytu nad Jeziorem Solińskim mówiono już pod koniec szesnastego wieku. Znana była wówczas jako Polieszczańskie, a obecną nazwę zawdzięcza ówczesnym właścicielom, Polańskim. Rozwój miejscowości nastąpił po powstaniu Zalewu Solińskiego. W latach sześćdziesiątych powstały pierwsze sanatoria i uzdrowiska, a w 1974 roku rozpoczęła się kariera Polańczyka – miejscowości posiadającej warunki do lecznictwa uzdrowiskowego. Status uzdrowiska pojawił się w 1999 roku. Obecnie leczyć się tu może prawie dwa tysiące kuracjuszy. Korzystają oni z wody wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowo-bromkowej wydobywanej z odwiertów. Polańczyk słynie z leczenia chorób układu oddechowego oraz moczowego. Leczy się tu także choroby kobiece. Osoby, które cenią sobie swobodę i lubią same decydować o swoim czasie zachęcamy do korzystania z zabiegów i leczenia, bez konieczności rezerwowania noclegów w sanatoriach. Polańczyk pochwalić się może rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Nadal najpopularniejszym sposobem noclegowym w Polańczyku są kwatery prywatne. W szukaniu sprawdzonych ofert pomoże portal społecznościowy e-turysta, który w zakładce „Kwatery Polańczyk” ma mnóstwo interesujących ofert dostosowanych do potrzeb i możliwości finansowych turystów oraz kuracjuszy. Polecamy.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Polańczyk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Polańczyku

Czy w Polańczyku można znaleźć kwatery prywatne przyjazne zwierzętom?
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które kwatery prywatne pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 24 kwater prywatnych w Polańczyku, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w kwaterach prywatnych w Polańczyku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Polańczyku kształtują się na poziomie 60-65 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Polańczyku można znaleźć wiele ofert kwater prywatnych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Polańczyku 50 kwater prywatnych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie kwater prywatnych w Polańczyku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.