Kwatery prywatne Baligród

znaleziono 244 oferty noclegoweoferty (6 w Baligrodzie oraz 238 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Baligrodzie, województwo podkarpackie, powiat leski

Kwatery prywatne w miejscowości Baligród. Porównaj możliwość zakwaterowania w Baligrodzie w zależności od standardu oraz ceny. Baligród, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Baligrodzie:
Powstanie Baligrodu datuje się na początek siedemnastego wieku. Ta Bieszczadzka miejscowość powstała u podnóża zamku w Stężnicy, który był własnością Piotra II Bala herbu Gozdawa. W 1634 roku król Władysław IV potwierdził stosownym dokumentem lokację Baligrodu na prawie magdeburskim oraz prawo składu win i organizacji jarmarków. Linia Balów w Baligrodzie zakończyła się w 1770 roku wraz ze śmiercią Salomei z Balów Karsznickiej. Wielu mieszkańców miasta brało udział w powstaniu styczniowym, w tym na przykład Jan Feliks Biliński, który w wieku dwunastu lat był jednym z najmłodszych powstańców aktywnie uczestniczącym w walkach. W Baligrodzie przez większą część czasu znajdowała się silna gmina żydowska, w momencie wybuchu II wojny światowej Żydzi stanowili prawie 42% ogółu mieszkańców osady. Podczas II wojny doszło tutaj do wielu zbrodni popełnionych zarówno przez Niemców, jak i UPA, a samo miasto uległo częściowemu zniszczeniu. Odbudowa miasta przyspieszyła dopiero kilkanaście lat po zakończeniu wojny, a jeszcze w 1961 roku mieszkało tutaj poniżej tysiąca osób. Obecnie miejscowość jest jednym z kierunków turystów udających się w Bieszczady. Można tutaj uprawiać zarówno turystykę konną, jak i pieszą czy rowerową.
Kwatery prywatne Baligród, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Baligrodzie w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Baligrodzie obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Baligrodzie kwatera prywatna noclegi Baligród i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Baligród tani nocleg. Pokoje i kwatery w Baligrodzie. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Baligrodzie. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Baligrodzie? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Baligrodzie u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Baligród, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: