Noclegi Jastarnia

znaleziono 183 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Jastarni, województwo pomorskie, powiat pucki

Noclegi Jastarnia. Poznaj wszelkie możliwości zakwaterowania i noclegów na terenie Jastarni. Porównaj obiekty pod względem standardu oraz ceny. Jastarnia, szeroki wachlarz noclegów. Zapoznaj się także z ofertą atrakcji turystycznych i rozrywkowych na terenie malowniczej Jastarni.
Prąd morski południowy bałtycki, który oddziałuje na wybrzeże od strony zachodniej na wschodnią odpowiedzialny jest za powstanie Półwyspu Helskiego. Jeszcze dwieście do trzystu lat temu nie było tutaj mierzei, a zaledwie ciąg wysp utworzonych przez działanie akumulacyjne właśnie owego prądu morskiego oraz wiatrów. W dziewiętnastym wieku rząd pruski podjął działania dążące do utrwalania i zalesiania wydm, które doprowadziło do powstania półwyspu. Mniej więcej w połowie jego długości znajduje się miejscowość wypoczynkowa Jastarnia słynąca z czystych i obszernych plaż, rybołówstwa oraz oryginalnych smażalni ryb. Pierwsze ślady bytności ludzi na tych terenach pochodzą już z 1 wieku p.n.e. , a sama Jastarnia pojawia się w dokumentach pochodzących jeszcze z czasów Zakonu Krzyżackiego. Co ciekawe Kuźnica i Jurata wbrew temu co się często uważa to nie są samodzielne miejscowości, ale części miejscowości Jastarnia. Miasto posiada również największą procentowo populację osób o narodowości kaszubskiej, gdyż według spisu naturalnego ponad jedna osobą na dwadzieścia zadeklarowała się jako Kaszubi. Do Jastarni można dostać się koleją lub samochodem, ale od kilku lat najbardziej wygodną formą podróży do Jastarni jest tramwaj wodny, który odpływa z nabrzeża w okolicy Skweru Kościuszki w Gdyni.

Tanie noclegi w Jastarni


Jastarnia to miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim, na Mierzei Helskiej, posiadająca rozbudowany kompleks kąpielisk morskich. W obrębie Jastarni możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych. Szeroki wybór ofert noclegowych w Jastarni pozwala na odpowiednie dostosowanie kwatery do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego turysty. Tanie noclegi Jastarnia zapewnią komfortowy pobyt i wypoczynek w tej pięknej i spokojnej miejscowości.

Jastarni: noclegi


Jastarnia to wyjątkowe i malownicze miejsce, przyciągające co roku rzeszę turystów. Kurort Nadmorski zachęca zwiedzających do podziwiania krajobrazu terenów leśnych, korzystania z kąpielisk i atrakcji turystycznych. Dlatego już teraz warto zaplanować nocleg w Jastarni. Możliwość wynajęcia pokoju lub kwatery noclegowej w sezonie turystycznym jest bezcenna. Szeroki wybór noclegów w Jastarni pozwoli na dostosowanie obiektu noclegowego do indywidualnych potrzeb każdego zwiedzającego.

Jastarnia – nadmorski kurort


Jastarnia to gmina miejska znajdująca się w województwie pomorskim, na terenie której znajduje się kurort nadmorski, w skład którego wchodzi sześć letnich kąpielisk, port morski oraz przystań morska. Wszystkie kąpieliska morskie zajmują, aż 700 metrów linii brzegowej! Pierwsze ślady zamieszkania terytorium Jastarni pojawiają się około I wieku przed nasza erą, a do XX wieku była ona zamieszkała głównie przez rybaków, dzisiaj uważana jest za miejscowość typowo turystyczną. Przez blisko 31 lat Jastarnia była uważana przez rząd za miejscowość posiadającą odpowiednie warunki do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego i zakładów leczniczych. Na terenie Jastarni są także liczne atrakcje turystyczne, między innymi port rybacki, Muzeum pod Strzechą, skansen Fortyfikacji, Zabytkowa chata rybacka, stworzona z wyrzuconych przez morze części statków i okrętów, a także latarnia morska i lądowisko.
Noclegi Jastarnia, szukasz noclegów w Jastarni w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Jastarni obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Jastarni, kwatery prywatne, tanie noclegi Jastarnia i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Jastarnia w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Jastarni w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Jastarnia noclegi i tanie pokoje w Jastarni. Pokoje w Jastarni, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Jastarni. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Jastarni, to tylko z nami! Jastarnia pokoje, nocleg Jastarnia na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Jastarni, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Jastarnia, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
Jak dojechać? Co zobaczyć? Gdzie się pojawić?

Jak dojechać do Jastarni


Dojazd do Jastarni samochodem

Wyruszając do Jastarni, należy kierować się w stronę Trójmiasta. Z południa Polski prowadzi do niego autostrada A1, z okolic Szczecina droga ekspresowa S6 i droga krajowa nr 6, natomiast z rejonu Lublina lub Warszawy droga ekspresowa S7. Po dotarciu do Gdyni należy udać się w kierunku Redy i kontynuować jazdę na północ drogą wojewódzką nr 216. Trasa wiedzie przez Władysławowo, skręca na półwysep helski i ciągnie się do samej Jastarni.

Dojazd do Jastarni innymi środkami transportu

Z Gdyni do Jastarni bez problemu można dostać się jednym z autobusów PKS lub busów przewoźnika Olimpic, które regularnie kursują z dworca PKS. Terminal znajduje się blisko stacji kolejowej, dlatego do Gdyni warto przyjechać pociągiem i dokonać przesiadki. Istnieje również opcja podróży samolotem do Gdańska, a następnie dojazdu do Gdyni za pomocą Szybkiej Kolei Miejskiej i przesiadki do autobusu jadącego na Hel.

Gdzie zaparkować w Jastarni

Na wybranych drogach publicznych Jastarni w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania. Opłaty należy uiścić za pozostawienie samochodu na odcinkach ulicy Stelmaszczyka, Księdza Sychty i Księdza Stefańskiego. Planując długi pobyt na plaży, warto wykupić bilet na całodniowy postój. Niewielki parking w centrum miejscowości znajduje się przy ulicy Księdza Sychty pod numerem 72.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Jastarni


Plażowe Mistrzostwa Budowniczych
W Jastarni, podobnie jak w kilku innych nadmorskich miejscowościach, organizowane są Plażowe Mistrzostwa Budowniczych. Zabawa polega na ulepieniu jak najwyższej budowli z piasku w ciągu 90 minut. Ocenie nie podlega forma ani estetyka pracy, dlatego w rywalizacji mogą brać udział wszyscy plażowicze, bez względu na wiek i posiadane zdolności. To wspaniała, pełna emocji i śmiechu rozrywka dla całej rodziny.

Koncerty organowe
Pobyt w Jastarni to także możliwość wysłuchania wspaniałych koncertów organowych, które w trakcie wakacji odbywają się w każdy czwartek. W kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny występują znani artyści zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W pięknej, zabytkowej świątyni rozbrzmiewają dźwięki organów i instrumentów smyczkowych, skłaniając do odprężenia po intensywnym dniu. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Kaszubski Festyn Ewangelizacyjny
Od kilku lat na terenie Parku Miejskiego w Jastarni organizowany jest festyn, który łączy dobrą zabawę i ewangelizację. Program imprezy obejmuje liczne koncerty, Tańce Lednickie, recytację poezji oraz Odnowę w Duchu Świętym. Nie brakuje również atrakcji dla dzieci. W trakcie wydarzenia warto spróbować lokalnych przysmaków przygotowanych przez Rodziny Domowego Kościoła lub zaspokoić głód grillowanymi kiełbaskami.

Dni Węgorza
Jednym z corocznych wydarzeń w Jastarni są Dni Węgorza. Weekendowa impreza w Porcie Rybackim ma za zadanie pokazać turystom tajniki rybołówstwa. W trakcie festynu można obserwować m.in. wyplatanie ryb z sieci, zmagania na bukszprycie oraz przeciąganie kutra rybackiego. Warto też skosztować tradycyjnych potraw kaszubskich z ryb oraz kupić pamiątkowe gadżety. Udział w Dniach Węgorza umilają kapele grające kaszubską muzykę.

Biegi Brzegiem Morza
Od wielu lat można spróbować swoich sił w biegu na trasach, które w całości prorwadzą przez bałtyckie plaże. Kilkudziesięciokilometrowe dystanse maratonu i półmaratonu, zaczynające się i kończące w Jastarni, są nie lada wyzwaniem, ale pokonanie ich daje ogromną satysfakcję. W osobnych kategoriach startują dzieci. Najmłodszym uczestnikom do 4 roku życia mogą towarzyszyć rodzice, natomiast nastoletni biegacze samodzielnie konkurują na trasie o długości 500 metrów.

Jastarnicko Sobótka
Każdego lata w Jastarni organizowane są uroczyste obchody Nocy Świętojańskiej. W ten wyjątkowy wieczór bohaterowie nadmorskiej Sobótki, czyli poborowi, otrzymują od burmistrza Jastarni symboliczne klucze do miasta oraz ślubują Neptunowi i Proserpine. Następnie rozpoczyna się rytuał rozpalania ognia, czyli ogromnego ogniska nad Zatoką, które oznacza spalenie zła. Magiczną Noc Świętojańską kończy pokaz sztucznych ogni.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Jastarni i okolicy


Latarnia morska Jastarnia

W Jastarni znajduje się jedna z latarni morskich, które do dziś wskazują drogę statkom. Choć budowla nie jest udostępniona do zwiedzania, warto zobaczyć ją z zewnątrz. Najniższa z rodzimych latarni powstała w 1950 roku w miejscu poprzedniej, przedwojennej, która przetrwała zaledwie rok. Konstrukcja jako jedna z dwóch na polskim wybrzeżu jest całkowicie metalowa, a wykonano ją z części starego nautofonu Stilo. Latarnia morska w Jastarni emituje światło na odległość około 28 kilometrów.

Port rybacki i jachtowy

Jednym z najciekawszych miejsc spacerowych w Jastarni jest port. Podczas przechadzki turyści mają szansę zobaczyć różnego rodzaju łodzie. Nie ma lepszego tła do wakacyjnych zdjęć znad morza, jak eleganckie jachty i klimatyczne, kolorowe kutry rybackie. Wycieczka do portu wczesnym rankiem to również szansa na zakupienie świeżej ryby dopiero co wyłowionej z Bałtyku. Port w Jastarni obsługuje tramwaj wodny, którym można dopłynąć do Gdyni.

Molo w Jastarni

Kolejnym miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów jest molo, które wybudowano w 2005 roku. Popularne miejsce spacerowe ma długość 120 metrów i stanowi kontynuację głównego deptaku miasta, czyli ulicy Stelmaszczyka. Ciekawostką jest, że z mola można dostrzec relikty punktów obserwacyjnych poligonu torpedowego z czasów II wojny światowej. Molo jest doskonale oświetlone, a liczne ławki zachęcają do odpoczynku wśród fal.

Muzeum pod Strzechą

Przy ulicy Mickiewicza 115 w Jastarni znajduje się otwarte sezonowo, prywatne Muzeum Rybackie. To niezwykle ciekawe miejsce dla osób zainteresowanych sztuką połowu na Bałtyku. Prezentowana jest m.in. izba rybacka z XIX wieku wraz z oryginalnym wyposażeniem. Parter budynku zajmuje zakład szkutniczy, czyli miejsce, w którym produkuje się elementy małych statków. W trakcie podziwiania ekspozycji warto wysłuchać kaszubskich legend i opowieści.

Chata Rybacka

Przy ulicy Rynkowej 10 w Jastarni mieści się kolejne muzeum związane z pracą rybaków. Zabytkowy budynek z 1881 roku powstał z niezwykłych materiałów: do jego konstrukcji użyto drewna z rozbitych statków, które Bałtyk wyrzucił na brzeg. We wnętrzu Chaty Rybackiej w Jastarni wystawione są sprzęty i narzędzia służące do połowu ryb z okresu od XV do XIX wieku. Ekspozycja obejmuje również zrekonstruowane wnętrze rybackiej zagrody.

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Przepiękny kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Jastarni znajduje się przy ulicy Księdza Stefańskiego 32. Neobarokowa budowla powstała w okresie międzywojennym i zachwyca kolorowym wnętrzem ozdobionym licznymi malowidłami. Bogato rzeźbiony ołtarz oraz misterne witraże doskonale współgrają z żyrandolem w kształcie kotwicy i amboną przypominającą rybacką łódź. Świątynia zdumiewa nagromadzeniem dekoracji nawiązujących do pracy na morzu.