Pensjonaty Jastarnia

znaleziono 19 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Jastarni, województwo pomorskie, powiat pucki

Jastarnia Pensjonaty – sprawdź najlepsze możliwości zakwaterowania. Atrakcyjny standard wyposażenia i ceny, które każdy klient dopasuje do swoich potrzeb. Zdecyduj się na pensjonaty w Jastarni i spędź wymarzone wczasy nad morzem.
Prąd morski południowy bałtycki, który oddziałuje na wybrzeże od strony zachodniej na wschodnią odpowiedzialny jest za powstanie Półwyspu Helskiego. Jeszcze dwieście do trzystu lat temu nie było tutaj mierzei, a zaledwie ciąg wysp utworzonych przez działanie akumulacyjne właśnie owego prądu morskiego oraz wiatrów. W dziewiętnastym wieku rząd pruski podjął działania dążące do utrwalania i zalesiania wydm, które doprowadziło do powstania półwyspu. Mniej więcej w połowie jego długości znajduje się miejscowość wypoczynkowa Jastarnia słynąca z czystych i obszernych plaż, rybołówstwa oraz oryginalnych smażalni ryb. Pierwsze ślady bytności ludzi na tych terenach pochodzą już z 1 wieku p.n.e. , a sama Jastarnia pojawia się w dokumentach pochodzących jeszcze z czasów Zakonu Krzyżackiego. Co ciekawe Kuźnica i Jurata wbrew temu co się często uważa to nie są samodzielne miejscowości, ale części miejscowości Jastarnia. Miasto posiada również największą procentowo populację osób o narodowości kaszubskiej, gdyż według spisu naturalnego ponad jedna osobą na dwadzieścia zadeklarowała się jako Kaszubi. Do Jastarni można dostać się koleją lub samochodem, ale od kilku lat najbardziej wygodną formą podróży do Jastarni jest tramwaj wodny, który odpływa z nabrzeża w okolicy Skweru Kościuszki w Gdyni.

Jastarnia Pensjonat


Pensjonaty w Jastarni mieszczą się w bliskich odległościach od morza. Jastarnia przyciąga miłośników lenistwa na piaszczystych plażach. Amatorzy takiej formy wypoczynku znajdą tu zadbaną plażę, oddzieloną pasem sosnowych lasów. Nie mogą narzekać również osoby ceniące aktywny wypoczynek. Jastarnia na pewno zadowoli fanów sportu – w szczególności windsurfingu oraz żeglarstwa. Ciekawą formą zwiedzania miejscowości może stać się wycieczka rowerowa, wiodąca ścieżką przyrodniczą z której zobaczymy widok Helu. Decydując się na pensjonat w Jastarni, turyści skorzystać mogą również z bogatego kalendarza imprez kulturalnych. Nie można zapominać również o tym, że w Jastarni znajduje się wiele zabytków oraz muzeów. Watro odwiedzić Muzeum Rybackie czy Chatę Rybacką, gdzie można obejrzeć wystawę sprzętu rybackiego.

Tanie pensjonaty Jastarnia na E-turysta


Pensjonaty w Jastarni to doskonała opcja noclegu w jednym z najbardziej urokliwych miejsc nad Morzem Bałtyckim. Na stronie internetowej portalu e-turysta.pl znajdziesz tanie pensjonaty w Jastarni, które dopasujesz do swoich potrzeb względem lokalizacji oraz okolicznych atrakcji turystyczno – rozrywkowych.

Zobacz atrakcje turystyczne W Jastarni


Jastarnia to malownicza miejscowość leżąca w części Mierzei Helskiej nad zatoką Pucką. Jej historia sięga 1378 roku – wtedy była wsią w której mieszkańcy zajmowali się przede wszystkim rybołówstwem i handlem. Zmiana dokonała się dopiero na początku XX wieku. Wraz z rozwojem osady pojawili się tu pierwsi letnicy. Jastarnia przyciąga turystów i dziś. Wybierana jest ze względu na swoje właściwości uzdrowiskowe. W miejscowości znajduje się wiele sanatoriów i ośrodków rehabilitacyjnych. Jastarnia jest również świetną bazą wypadową do innych nadmorskich miejscowości. Podczas wczasów warto wybrać się na Hel od którego dzieli go 13 kilometrów lub Władysławowa – aby odwiedzić tę miejscowość, trzeba przebyć około 20 kilometrów.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Jastarnia, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: