Pensjonaty Krynica-Zdrój

znaleziono 35 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Krynicy-Zdroju, województwo małopolskie, powiat nowosądecki

Najbardziej atrakcyjna oferta - pensjonaty w Krynicy-Zdroju dla osób wybierających się na wakacje w Beskidy Zachodnie. Niskie ceny, pobyt w malowniczej górskiej miejscowości. Zapraszamy do Krynicy-Zdroju i zachęcamy do zatrzymania się w jednym z krynickich pensjonatów.
Najstarszym budynkiem w miejscowości uzdrowiskowej, która jeszcze w 2001 roku nazywała się Krynica jest postawiona w 1806 roku pijalnia „Słotwinka”. Odkryta w Krynicy przez profesora Rudolfa Zubera woda lecznicza „Zuber” jest najsilniejszą wodą leczniczą w całej Europie. Historia Krynicy-Zdrój wywodzi się aż z szesnastego wieku, kiedy to nadano przywilej sołectwa osadzie Krzenycze dla Danka z Miastka (obecnie noszącego nazwę Tylicz). Cały swój rozwój i atrakcyjność Krynica zawdzięcza położeniu w Beskidzie Sądeckim w dolinie potoku Kryniczanka oraz odkrytym tutaj leczniczym wodom mineralnym, dzięki którym uzyskała status jednego z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk. Krynica-Zdrój oraz jej okolice jest nierozerwalnie związana z historią Łemków, górali karpackich zamieszkujących po polskiej stronie Karpat tereny Beskidu Niskiego, Sądeckiego oraz Bieszczady. Łemkowie, osobna grupa etniczna, którzy sami siebie nazywali Rusnakami, przybyli na te tereny prawdopodobnie z obszaru zajmowanego obecnie przez Rumunię.

Tanie pensjonaty Krynica-Zdrój


Na osoby, które zdecydują się spędzić tu trochę czasu, czekają bardzo atrakcyjne propozycje zakwaterowania. Warto zwrócić szczególną uwagę na ofertę pensjonatów w Krynicy Zdroju. Usytuowane w centrum miasta lub blisko stoków narciarskich i szlaków turystycznych – w zależności od potrzeb. Ładne wnętrza, miła, pomocna obsługa, liczne udogodnienia – wszystko to w zamian za niewygórowaną cenę. Pensjonaty w Krynicy-Zdroju są idealnym miejscem na wypoczynek.

Uzdrowisko i ośrodek sportów zimowych w Krynicy


Krynica-Zdrój to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego. Swą sławę najlepszego polskiego uzdrowiska zawdzięcza leczniczym właściwościom krynickich źródeł. Pierwsze domy uzdrowiskowe w Krynicy-Zdroju powstały na przełomie XVIII i XIX wieku. Wypoczywało w nich wielu znanych i lubianych Polaków, między innymi Józef Piłsudski, Jan Matejko, Helena Modrzejewska i Julian Tuwim. Współcześnie, krynickie placówki słyną z leczenia chorób układu trawiennego i moczowego oraz układu krążenia. Tatrom Zachodnim miasto zawdzięcza opinię jednego z największych polskich ośrodków sportów zimowych. Narciarstwo, hokej na lodzie, saneczkarstwo, skoki narciarskie – to tylko niektóre aktywności, które można tu uprawiać. Jeżeli planujesz aktywny wypoczynek, zastanów się nad wyborem taniego pensjonatu w Krynicy-Zdrój.

Kryniza-Zdrój - Pensjonaty w mieście Nikifora


Bardzo ciekawa jest również infrastruktura kulturalna miasta. Liczne zabytki (pijalnia Słotwinka z 1806 roku, Łazienki Borowinowe z 1881 roku, wille przy Bulwarach Dietla, Kościół Przemienienia Pańskiego i Szlak Cerkwii Łemkowskich), muzea i festiwale. Najbardziej znanym mieszkańcem Krynicy-Zdroju był łemkowski malarz prymitywista – Nikifor. W Muzeum Nikifora można zobaczyć wiele jego prac oraz zdobyć informacje na temat jego życia. Znaną imprezą odbywającą się na terenie Krynicy jest organizowany od 1967 roku Europejski Festiwal Opery i Operetki im. Jana Kiepury.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Krynica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: