Hotele Krynica-Zdrój

znaleziono 17 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Krynicy-Zdroju, województwo małopolskie, powiat nowosądecki

Hotele Krynica-Zdrój – najlepsze zakwaterowania w Krynicy-Zdrój. Hotele o wysokim standardzie i wyposażeniu idealnie dopasowanym do wymagań odwiedzających. Krynica Zdrój zapewnia duży wybór interesujących ofert hoteli w dobrych cenach.
Najstarszym budynkiem w miejscowości uzdrowiskowej, która jeszcze w 2001 roku nazywała się Krynica jest postawiona w 1806 roku pijalnia „Słotwinka”. Odkryta w Krynicy przez profesora Rudolfa Zubera woda lecznicza „Zuber” jest najsilniejszą wodą leczniczą w całej Europie. Historia Krynicy-Zdrój wywodzi się aż z szesnastego wieku, kiedy to nadano przywilej sołectwa osadzie Krzenycze dla Danka z Miastka (obecnie noszącego nazwę Tylicz). Cały swój rozwój i atrakcyjność Krynica zawdzięcza położeniu w Beskidzie Sądeckim w dolinie potoku Kryniczanka oraz odkrytym tutaj leczniczym wodom mineralnym, dzięki którym uzyskała status jednego z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk. Krynica-Zdrój oraz jej okolice jest nierozerwalnie związana z historią Łemków, górali karpackich zamieszkujących po polskiej stronie Karpat tereny Beskidu Niskiego, Sądeckiego oraz Bieszczady. Łemkowie, osobna grupa etniczna, którzy sami siebie nazywali Rusnakami, przybyli na te tereny prawdopodobnie z obszaru zajmowanego obecnie przez Rumunię.

Krynica Zdrój hotele


Osoby ceniące piękno przyrody, piesze wycieczki i aktywne spędzanie czasu powinny zdecydować się na hotel w Krynicy Zdrój. Odwiedzając Krynicę warto wybrać się Koleją Gondolowa na Jaworzynę Krynicką – najdłuższą i najnowocześniejszą kolejka tego typu w Polsce. Turyści którzy zdecydowali się na hotele w Krynicy Zdrój obowiązkowo decydują się na Spływ Przełomem Pienińskim, który w niesamowity sposób pozwala na zwiedzenie Pienińskiego Parku Narodowego. Czas urozmaicić można również spływem Popradem. Krynica Zdrój daje możliwość zwiedzenia miejscowości poprzez szlak architektury Cerkiewnej.

Baza hoteli w Krynicy Zdrój na E-turysta.pl


Wczasy w Krynicy Zdrój nie musza wiązać się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.net przedstawiają tanie hotele w Krynicy Zdrój. Dzięki temu można wynająć pokoje za niewielkie pieniądze, co nie wiąże się to z rezygnacją ze standardu ich wyposażenia. Prezentowane hotele w Krynicy Zdrój położone są w bliskiej odległości od najciekawszych turystycznych atrakcji oferowanych przez miejscowość. Wynajęcie hotelu w tym miejscu powinno zadowolić osoby, które od wczasów oczekują zarówno spokoju i wyciszenia. Wybierając hotel w Krynicy Zdrój nie powinni narzekać amatorzy aktywnego wypoczynku – miejscowość doskonale odpowiada potrzebom miłośników różnych sportów – od wycieczek rowerowych, sportów wodnych po miejsca na długie spacery.

Atrakcje turystyczne w Krynicy-Zdroju


Krynica Zdrój to uzdrowiskowa miejscowość leżąca w województwie małopolskim. Miasto charakteryzuje szereg turystycznych atrakcji, które zadowolą szczególnie miłośników aktywnego spędzania czasu. Otoczona wzgórzami Góry Parkowej, Krzyżowej oraz Jasiennika – Krynica Zdrój stwarza możliwości do uprawiania turystyki górskiej – pozwalają na to liczne piesze szlaki. Miejscowość bardzo chętnie odwiedzana jest przez miłośników dwóch kółek. Mnogość rowerowych ścieżek zadowala zarówno amatorów jak profesjonalnych kolarzy. Potwierdza to między innymi fakt, że Krynica oraz jej okolice były jedną z części trasy niezwykle popularnego wyścigu Tour de Pologne.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Krynica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: