Krynica-Zdrój dla aktywnych
fot.: Paweł Opioła / Wikimedia Commons GFDL
Znajdziemy tutaj plac zabaw, trampolinę, coś dla maluchów a także profesjonalną ściankę wspinaczkową do wspinaczki skałkowej.

Krynica-Zdrój, to świetna miejsce na wypoczynek z dziećmi. To, co Krynicę czyni wyjątkową, to nie tylko warunki klimatyczne, spokój kurortu sanatoryjnego, cisza, ale również moc atrakcji dla małych turystów i dla całych rodzin. W krynic-Zdrój, nie brakuje miejsc w których bawić mogą się całe rodziny.

Spacerujemy po Krynicy

Na sam początek warto wybrać się na spacer po Krynicy oczywiście Deptakiem. Świetnym miejscem na rodzinną zabawę, jest Krynicki Park Linowy, który odnajdziemy pod Jaworzyną. System przeszkód zawieszonych nad ziemią, między drzewami, to wspaniała forma aktywnego wypoczynku dla miłośników wrażeń. Nad bezpieczeństwem korzystających a zabawy kilka, bądź kilkanaście metrów nad ziemią, czuwają profesjonalni instruktorzy.

Szukasz noclegów w Krynicy-Zdroju? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krynicy-Zdroju

Niezwykłości miejscu dodają walory przyrodnicze do których na pewno zaliczymy mikroklimat, którego nie znajdziemy w żadnym innym miejscu, wszystko to sprawia, że Krynicki Park Linowy, to wymarzony teren na udaną zabawę w grupie oraz na całodniowy wypad z rodziną czy indywidualnie. W skład atrakcji linowych wchodzi 107 przeszkód tworzących 8 tras linowych, zarówno dla najmłodszych oraz dla zaawansowanych śmiałków, poszukujących ekstremalnych wrażeń. Tym bardziej miejsce jest atrakcyjne dla rodzin z dziećmi, gdyż każdy znajdzie tutaj rozrywkę dostosowaną do wieku i możliwości fizycznych.

Na terenie Parku Linowego, jest jeszcze kilka ciekawych atrakcji. Znajdziemy tutaj plac zabaw, trampolinę, coś dla maluchów a także profesjonalną  ściankę wspinaczkową do wspinaczki skałkowej. Dodatkowo, po dniu pełnym wrażeń, właściciele Krynickiego Parku Linowego dają możliwość zrobienia grilla w wydzielonym do tego miejscu bądź pikniku, tak lubianej formy rozrywki przez dzieci.

Trasa dla każdego

Wśród atrakcji Parku Linowego znajduje się: trasa „Bąbel”, przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia, całkowicie zabezpieczona siatkami, na niewielkiej wysokości. Zabawa nie jest ograniczona czasowo, nie ma także limitu przejść. Kolejna trasa, to trasa „Maluch”, która jest nowością w Krynickim Parku Linowym, ta trasa również przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, tutaj rodzic może być instruktorem dziecka, dzięki temu, że cały czas może iść obok dziecka. Następna, trasa „Niska”, przygotowana została dla najmłodszych miłośników wrażeń linowych, a także dla tych, którzy mają lęk wysokości.

Dalej, trasa „Średnia”, przeznaczona dla dzieci starszych, dla młodzieży i dorosłych. Trasa jest przygotowana dla tych, których nazwać możemy nowicjuszami w parku linowym, stopień trudności jest średni, zabawa rozgrywa się na średniej wysokości. Nowością jest także trasa „Średnia niebieska”, która od zielonej różni się tym, że skorzystać z niej w zasadzie może każdy, jednak dodatkową atrakcją są przeszkody, inne niż na trasie zielonej. Dodatkowo, co jest niezwykle kuszące, możemy zjechać nad strumieniem górskim, którego krajobraz zapiera dech w piersiach!

Zjadz górskim strumieniem w Krynicy-Zdroju

Długość tej rozrywki, to 260 metrów niezwykłych wrażeń. Dla miłośników ekstremalnych przygód, dużej dawki adrenaliny przygotowana została trasa „ekstremalna”, która wymaga dobrej sprawności fizycznej. Ogrom emocji zapewni także BIG SWING. Nazwa mało znana, więc wyjaśnijmy co może oznaczać. To nic innego jak skok wahadłowy, polega to na tym, że uczestnik zostaje poddanym na prawdę wielkim emocjom, poprzez podciągnięcie na wysokość mniej więcej 16m skąd musi oddać skok, a następnie porusza się po trajektorii wahadła, dodatkowo adrenaliny dodaje fakt, iż skok odbywa się nad urwiskiem. Emocje sięgają zenitu!

Krynicka Farma Ekologiczna

Szukając dalszych atrakcji z których skorzystać mogą także dzieci, na pewno warto polecić wizytę na jednej z krynickich stadnin czy Farmę Ekologiczną. Oba miejsca dają maluchom możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, pomagają odkryć uroki życia wiejskiego, jak to w przypadku Farmy Ekologicznej. Na stadninie natomiast można skorzystać z przejażdżki na koniu bądź kucyku. Dla dzieci jest to wielka radość i przyjemność oraz atrakcja zapewniająca miłe wrażenia.

Szlaki turystyczne dla pieszych oraz rowerzystów

W Krynicy-Zdrój warto także wybrać się na rodzinną wycieczkę rowerową, do dyspozycji turystów są wypożyczalnie, nie trzeba zatem na urlop zabierać swoich dwóch kółek. Trasy rowerowe są bardzo zróżnicowane, znajdą się i takie dla rodzin z dziećmi oraz takie dla tych, którzy pasję do jazdy na rowerze pielęgnują od dłuższego czasu. Krynickie szlaki turystyczne, są również ciekawą formą, by zaznajomić swoje dzieci z górską naturą i roślinnością oraz tym co w Beskidach najpiękniejsze, mowa o krajobrazie. Nie od dziś wiadomo także, że spacer i świeże powietrze pomagają w lepszym śnie.

Gdyby jednak pogoda nie dopisała, spacer czy atrakcje na świeżym powietrzu nie wchodziłyby w grę, do dyspozycji zarówno turystów jak i kryniczan są baseny, nie tylko borowinowe, ale i rekreacyjne baseny dla dzieci, dla dorosłych. To świetna forma rozrywki i promowania zdrowego stylu życia, bo gdzie jak nie w Krynicy, kąpiele basenowe są obowiązkowym punktem urlopu.

Warto wspomnieć także o Księgarni dziecięcej Drzewiec. W Nowych Łazienkach Mineralnych  mieści się niezwykłe, klimatyczne książkowe królestwo. To świetne miejsce dla dzieci, bo właśnie z myślą o nich stworzone. Dzieciaki mogą buszować wśród półek, oglądać książki i wybrać tę, która najbardziej je zainteresowała. W trosce o rozwój dziecka, warto odwiedzić to miejsce.