Noclegi Krynica-Zdrój

znaleziono 241 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Krynicy-Zdroju, województwo małopolskie, powiat nowosądecki

Nocleg Krynica Zdrój – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie małopolskim. Szeroki wybór noclegów – hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne oraz ośrodki wypoczynkowe. Idealnie dopasowane do oczekiwań turystów szukających kwatery w Krynicy Zdrój.
Najstarszym budynkiem w miejscowości uzdrowiskowej, która jeszcze w 2001 roku nazywała się Krynica jest postawiona w 1806 roku pijalnia „Słotwinka”. Odkryta w Krynicy przez profesora Rudolfa Zubera woda lecznicza „Zuber” jest najsilniejszą wodą leczniczą w całej Europie. Historia Krynicy-Zdrój wywodzi się aż z szesnastego wieku, kiedy to nadano przywilej sołectwa osadzie Krzenycze dla Danka z Miastka (obecnie noszącego nazwę Tylicz). Cały swój rozwój i atrakcyjność Krynica zawdzięcza położeniu w Beskidzie Sądeckim w dolinie potoku Kryniczanka oraz odkrytym tutaj leczniczym wodom mineralnym, dzięki którym uzyskała status jednego z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk. Krynica-Zdrój oraz jej okolice jest nierozerwalnie związana z historią Łemków, górali karpackich zamieszkujących po polskiej stronie Karpat tereny Beskidu Niskiego, Sądeckiego oraz Bieszczady. Łemkowie, osobna grupa etniczna, którzy sami siebie nazywali Rusnakami, przybyli na te tereny prawdopodobnie z obszaru zajmowanego obecnie przez Rumunię.

Krynica-Zdrój Noclegi


Noclegi w Krynicy Zdrój to dobre rozwiązanie dla ceniących piękno przyrody, piesze wycieczki i aktywne spędzanie czasu. Jedną z atrakcji Krynicy Zdrój jest Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką – to najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka tego typu w Polsce. W niecałe 3 minuty, można dostać się również na Górę Parkową. Decydując się na Krynicę Zdrój, będziemy mieli okazję zwiedzić ją szlakiem architektury Cerkiewnej. Niesamowitą formą zwiedzania Pienińskiego parku Narodowego stanie się również Spływ Przełomem Pienińskim. Czas urozmaicić można spływem Popradem – rzeką w dolinach Muszyny i Żegiestowa.

Tanie noclegi Krynica Zdrój na E-turysta.pl


Komfortowy nocleg w Krynicy Zdrój można znaleźć za niewielkie pieniądze. Tanie noclegi, kwatery w Krynicy Zdrój posiadają pełne wyposażenie odpowiadające wymagającym klientom. Bliskie lokalizacje do najbardziej popularnych atrakcji turystycznych gwarantuje wygodę i pozwalają zaoszczędzić cenny czas. Wybierając pokoje w Krynicy Zdrój decydować możemy o profilach obiektu – czy będzie to hotel, pensjonat, kwatera prywatna, domek letniskowy, gospodarstwo agroturystyczne może nawet obiekt ze SPA – Krynica Zdrój gwarantuje szereg rozrywek i atrakcji turystycznych, które zadowolić powinny każdego miłośnika gór.

Krynica Zdrój - atrakcje turystyczne


Otoczona wzgórzami Góry Parkowej, Krzyżowej oraz Jasiennika – Krynica Zdrój jest dobrze znaną miejscowością uzdrowiskową w Polsce. Miasto posiada szereg turystycznych atrakcji, które przypadną do gustu w szczególności tym, którzy cenią aktywny wypoczynek. Krynica Zdrój i okolice posiadają świetny obszar do uprawiania turystyki górskiej – duża baza szlaków pozwala na planowanie wielu wycieczek. Zadowoleni powinni być również miłośnicy dwóch kółek – trasy powinny zadowolić zarówno amatorów wycieczek rowerowych jak i profesjonalistów. Świadczy o tym choćby fakt, że Krynica i jej okolice były jedną z części trasy wyścigu Tour de Pologne.
Noclegi Krynica-Zdrój, szukasz noclegów w Krynicy-Zdroju w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Krynicy-Zdroju obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Krynicy-Zdroju, kwatery prywatne, tanie noclegi Krynica-Zdrój i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Krynica-Zdrój w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Krynicy-Zdroju w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Krynica-Zdrój noclegi i tanie pokoje w Krynicy-Zdroju. Pokoje w Krynicy-Zdroju, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Krynicy-Zdroju. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Krynicy-Zdroju, to tylko z nami! Krynica-Zdrój pokoje, nocleg Krynica-Zdrój na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Krynicy-Zdroju, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Krynica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: