Noclegi Krynica-Zdrój

znaleziono 226 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Krynicy-Zdroju, województwo małopolskie, powiat nowosądecki

Nocleg Krynica Zdrój – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie małopolskim. Szeroki wybór noclegów – hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne oraz ośrodki wypoczynkowe. Idealnie dopasowane do oczekiwań turystów szukających kwatery w Krynicy Zdrój.
Najstarszym budynkiem w miejscowości uzdrowiskowej, która jeszcze w 2001 roku nazywała się Krynica jest postawiona w 1806 roku pijalnia „Słotwinka”. Odkryta w Krynicy przez profesora Rudolfa Zubera woda lecznicza „Zuber” jest najsilniejszą wodą leczniczą w całej Europie. Historia Krynicy-Zdrój wywodzi się aż z szesnastego wieku, kiedy to nadano przywilej sołectwa osadzie Krzenycze dla Danka z Miastka (obecnie noszącego nazwę Tylicz). Cały swój rozwój i atrakcyjność Krynica zawdzięcza położeniu w Beskidzie Sądeckim w dolinie potoku Kryniczanka oraz odkrytym tutaj leczniczym wodom mineralnym, dzięki którym uzyskała status jednego z najbardziej znanych w Polsce uzdrowisk. Krynica-Zdrój oraz jej okolice jest nierozerwalnie związana z historią Łemków, górali karpackich zamieszkujących po polskiej stronie Karpat tereny Beskidu Niskiego, Sądeckiego oraz Bieszczady. Łemkowie, osobna grupa etniczna, którzy sami siebie nazywali Rusnakami, przybyli na te tereny prawdopodobnie z obszaru zajmowanego obecnie przez Rumunię.

Krynica-Zdrój Noclegi


Noclegi w Krynicy Zdrój to dobre rozwiązanie dla ceniących piękno przyrody, piesze wycieczki i aktywne spędzanie czasu. Jedną z atrakcji Krynicy Zdrój jest Kolej Gondolowa na Jaworzynę Krynicką – to najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka tego typu w Polsce. W niecałe 3 minuty, można dostać się również na Górę Parkową. Decydując się na Krynicę Zdrój, będziemy mieli okazję zwiedzić ją szlakiem architektury Cerkiewnej. Niesamowitą formą zwiedzania Pienińskiego parku Narodowego stanie się również Spływ Przełomem Pienińskim. Czas urozmaicić można spływem Popradem – rzeką w dolinach Muszyny i Żegiestowa.

Tanie noclegi Krynica Zdrój na E-turysta.pl


Komfortowy nocleg w Krynicy Zdrój można znaleźć za niewielkie pieniądze. Tanie noclegi, kwatery w Krynicy Zdrój posiadają pełne wyposażenie odpowiadające wymagającym klientom. Bliskie lokalizacje do najbardziej popularnych atrakcji turystycznych gwarantuje wygodę i pozwalają zaoszczędzić cenny czas. Wybierając pokoje w Krynicy Zdrój decydować możemy o profilach obiektu – czy będzie to hotel, pensjonat, kwatera prywatna, domek letniskowy, gospodarstwo agroturystyczne może nawet obiekt ze SPA – Krynica Zdrój gwarantuje szereg rozrywek i atrakcji turystycznych, które zadowolić powinny każdego miłośnika gór.

Krynica Zdrój - atrakcje turystyczne


Otoczona wzgórzami Góry Parkowej, Krzyżowej oraz Jasiennika – Krynica Zdrój jest dobrze znaną miejscowością uzdrowiskową w Polsce. Miasto posiada szereg turystycznych atrakcji, które przypadną do gustu w szczególności tym, którzy cenią aktywny wypoczynek. Krynica Zdrój i okolice posiadają świetny obszar do uprawiania turystyki górskiej – duża baza szlaków pozwala na planowanie wielu wycieczek. Zadowoleni powinni być również miłośnicy dwóch kółek – trasy powinny zadowolić zarówno amatorów wycieczek rowerowych jak i profesjonalistów. Świadczy o tym choćby fakt, że Krynica i jej okolice były jedną z części trasy wyścigu Tour de Pologne.
Noclegi Krynica-Zdrój, szukasz noclegów w Krynicy-Zdroju w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Krynicy-Zdroju obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Krynicy-Zdroju, kwatery prywatne, tanie noclegi Krynica-Zdrój i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Krynica-Zdrój w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Krynicy-Zdroju w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Krynica-Zdrój noclegi i tanie pokoje w Krynicy-Zdroju. Pokoje w Krynicy-Zdroju, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Krynicy-Zdroju. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Krynicy-Zdroju, to tylko z nami! Krynica-Zdrój pokoje, nocleg Krynica-Zdrój na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Krynicy-Zdroju, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Krynica-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
Jak dojechać? Co zobaczyć? Gdzie się pojawić?

Dojazd do Krynicy-Zdroju


Dojazd do Krynicy-Zdroju samochodem

Wybierając się w podróż samochodem do Krynicy-Zdroju z Krakowa, Warszawy lub dalej wysuniętych na północ miejscowości, najlepiej skorzystać z drogi krajowej nr 75, która prowadzi przez Nowy Sącz. Wyjeżdżając ze wsi Krzyżówka, należy skręcić w drogę wojewódzką nr 981. Z tego miejsca pozostaje już zaledwie ok. 10 minut jazdy do centrum Krynicy-Zdroju.

Dojazd do Krynicy-Zdroju innymi środkami transportu

Do Krynicy-Zdroju z Nowego Sącza można dotrzeć pociągiem, choć jest to zdecydowanie najdłuższa forma podróży. Warto się jednak zdecydować na tego typu dojazd ze względu na piękne widoki w dolinie rzeki Poprad. Z Nowego Sącza, Krakowa i wielu innych miast kursują również autobusy PKS oraz autokary prywatnego przewoźnika Flixbus. Zazwyczaj tego typu środki transportu dowożą turystów dwa razy szybciej niż koleje PKP.

Gdzie zaparkować w Krynicy-Zdroju

W samym centrum Krynicy-Zdroju, przy ul. Kościuszki, znajduje się duży całodobowy parking, na którym można pozostawić samochód przez wiele dni po wykupieniu stosownego pakietu. Nieco dalej na południe funkcjonuje Płatny Parking Strzeżony, a we wschodniej części miasta, w pobliżu Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowego, działa Parking Auto Park. Miejska Strefa Płatnego Parkowania obejmuje ok. 400 wolnych miejsc.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Krynicy-Zdroju


Festiwal im. Jana Kiepury
Festiwal im. Jana Kiepury to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które organizowane jest w Krynicy-Zdroju od ponad 50 lat. Każdego roku przez ponad tydzień wystawiane są opery i operetki, a także przedstawienia baletowe i teatralne. Spektakle organizowane są m.in. w Starym Domu Zdrojowym, w Pijalni Głównej i na Deptaku. Festiwal jest prawdziwym świętem dla miłośników muzyki klasycznej, podczas którego mogą podziwiać plejadę utytułowanych artystów występujących na scenie.

Tauron Festiwal Biegowy
Wszystkim sportowcom i osobom ceniącym aktywny tryb życia dedykowany jest Tauron Festiwal Biegowy, który od wielu lat organizowany jest w Krynicy-Zdroju i okolicach. Przez trzy dni zawodnicy rywalizują na malowniczych trasach dopingowani przez licznie zebranych kibiców. Bardzo zróżnicowane dyscypliny konkursu pozwalają sprawdzić się maratończykom, sztafeciarzom, osobom uprawiającym Nordic Walking, a nawet dużym rodzinom z dziećmi.

Moto Legendy PRL
Moto Legendy PRL to ogólnopolski zlot zabytkowych pojazdów, które służyły mieszkańcom Polski Ludowej. Fani motoryzacji podziwiają samochody, motocykle i inne maszyny wyprodukowane w latach 1945-1989 nie tylko w Polsce, ale też w Krajach Demokracji Ludowej. W czasie imprezy organizowany jest konkurs na najbardziej oryginalne środki lokomocji każdej z marek. Zlot odbywa się wiosną na Deptaku wzdłuż ul. Nowotarskego.

Łemkowyna Ultra-Trail
Kolejną propozycją dla biegaczy lubiących wyzwania jest Łemkowyna Ultra-Trail, czyli zawody na niezwykłej trasie prowadzącej przez dzikie szlaki Beskidu Niskiego. Uczestnicy mają do wyboru kilka konkurencji, które rozpoczynają się na Deptaku w Krynicy-Zdroju. Ogromny dystans, trudne warunki terenowe i długi czas trwania biegu stanowią ekstremalny sprawdzian dla organizmu, ale nad bezpieczeństwem i zdrowiem sportowców czuwają organizatorzy wraz z personelem medycznym.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Krynicy-Zdroju i okolicy


Góra Parkowa

Jednym ze szczytów Beskidu Sądeckiego jest Góra Parkowa, z której rozciąga się wspaniała panorama Krynicy-Zdroju. Wzniesienie nie jest szczególnie wymagające, dlatego to doskonały sposób na krótką wycieczkę całą rodziną. Wyjście piechotą po ubitym trakcie zajmuje ok. 30 minut i jest dostępne nawet dla rodziców z dziećmi w wózkach. Dodatkowa atrakcja i alternatywa dla marszu to możliwość wjazdu na szczyt srebrnym wagonikiem kolejki górskiej.

Sankostrada w Krynicy-Zdroju

Zjazd po torze saneczkowym to świetna zabawa i zastrzyk adrenaliny niezależnie od wieku. Przepiękne górskie krajobrazy dodatkowo uatrakcyjniają rozrywkę. Krynicka Sankostrada dysponuje prawie kilometrową trasą, na której można osiągnąć prędkość aż 40 km/h. Atrakcja umiejscowiona w Parku Sportowym jest dostępna również dla dzieci, które siadają do wózków wraz z dorosłym opiekunem. Tor funkcjonuje przez cały rok, także w wakacje.

Krynicki Park Linowy

Park, w którym każdy członek rodziny może zawisnąć na ruszających się linach, wysoko wspiąć i zjechać to świetna propozycja spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny. Nawet najmniejsze dzieci mają szansę na ekscytującą zabawę przez cały dzień na trasie „Bąbel”. Zróżnicowana oferta, dostosowana do umiejętności turystów, to gwarancja bezpieczeństwa w niecodziennych warunkach. Krynicki Park Linowy znajduje się w pięknym, leśnym otoczeniu, które sprzyja relaksowi.

Muzeum Nikifora

Znajdujące się w przepięknej willi „Romanówka” Muzeum Nikifora to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich osób interesujących się malarstwem. Stała wystawa prac krynickiego artysty obejmuje dzieła ze wszystkich okresów jego twórczości, które inspirują kolejne pokolenia. Ekspozycja zawiera m.in. „Autoportret potrójny” i „Uzdrowienie chorej”. Muzeum prezentuje również pamiątki osobiste Nikifora, listy proszalne, skrzynię i pieczęcie.

Stary Dom Zdrojowy

Neorenesansowy Stary Dom Zdrojowy to okazała budowla umiejscowiona przy Deptaku Krynickim. Potężny gmach przypominający pałac robi ogromne wrażenie na turystach i spacerujących kuracjuszach. W jego wnętrzach znajduje się bogato zdobiona sala balowa, w której w ubiegłym wieku odbywały się przyjęcia na cześć znamienitych gości, takich jak marszałek Józef Piłsudski. Wydarzenie to upamiętnia tablica przytwierdzona do ściany budynku.

Pijalnia Główna

Krynicka Pijalnia Główna umiejscowiona jest w samym centrum miasta, tuż przy Deptaku. Modernistyczna konstrukcja została wzniesiona w II połowie XX wieku i od tej pory umożliwia wypróbowanie leczniczych wód mineralnych o charakterystycznym smaku i zapachu. W budynku znajduje się również ogród zimowy oraz duża sala koncertowa. Pijalnia Główna to wizytówka nowoczesnej Krynicy-Zdrój i miejsce, którego nie wypada pominąć w trakcie zwiedzania miasta.