Noclegi Łódź

znaleziono 119 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Łodzi, województwo łódzkie, powiat Łódź

Łódź tanie noclegi Zobacz oferty zakwaterowania na terenie Łodzi. Odnajdź interesujące oferty ze cenę danego obiektu oraz standard. Łódź, posiada duży zakres noclegów dla turystów. Sprawdź także atrakcje turystyczne i rozrywkowe w Łodzi.
Łódź jest trzecim miastem w kraju pod względem liczby ludności zameldowanej i czwartym pod względem powierzchni. Łódź jest konsekwencją ponad 170-letniej niepowtarzalnej historii miasta, co gołym okiem widać po bogatej architekturze miasta . Współcześnie Łódź aspiruje do miana krajowego centrum rozwoju. Jest miastem kilkunastu wyższych uczelni, dużym centrum kulturalnym i administracyjnym. Jej centralne usytuowanie, na skrzyżowaniu wielkich autostrad europejskich, w niedużej odległości od stolicy państwa, daje miastu niebywały potencjał do rozwoju co przez samych łodzian jest skrupulatnie wykorzystywane. Z kolei jej architektura, będąca unikatem w skali światowej, jest magnesem przyciągającym rzesze turystów. Regularnie w mieście odbywa się kilkadziesiąt festiwali i przeglądów (m.in. Explorers Festiwal czy Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki). W Łodzi funkcjonuje jedna z najbardziej popularnych szkół filmowych w kraju, której absolwenci zasilają szeregi śmietanki polskich artystów. W mieście funkcjonuje 20 placówek muzealnych, z unikalnym w Europie Centralnym Muzeum Włókiennictwa, oraz Muzeum Sztuki – posiadającym najbogatsze w Polsce zbiory sztuki współczesnej.

Noclegi Łódź, pomysł na niebanalny weekend


Łódź - kiedyś jedna z najdynamiczniej rozwijających się przemysłowych metropolii, dziś nabiera na nowo rozpędu. Kusi turystów świetnymi propozycjami artystycznymi, intrygującym repertuarem teatralnym oraz mapą ciekawych, niepowtarzalnych miejsc. W Łodzi corocznie odbywa się kilkadziesiąt festiwali i przeglądów, które przyciągają tłumy turystów oraz rzesze pasjonatów. Lipiec to czas zarezerwowany dla Międzynarodowego festiwalu filmu, muzyki i idei: Transatlantyk, którego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Jan A.P. Kaczmarek. Właściwie każdy miesiąc ma swego festiwalowego patrona, a ciekawe propozycje artystyczne towarzyszą każdemu tygodniowi. Weekend w Łodzi nie może być nudny. Planując pobyt warto wcześniej zatroszczyć się o dobre miejsce noclegowe, bo sprawdzone noclegi Łódź rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki.

Tanie noclegi Łódź dla studentów i pracowników


W Łodzi siedzibę ma sześć państwowych uczelni oraz dwadzieścia pięć jednostek niepublicznych. Oczywiście najsłynniejszą pozycję ma tu łódzka filmówka, czyli zaszczytna Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna imienia Leona Schillera. W Łodzi siedzibę ma wiele firm, organizuje się tu mnóstwo konferencji i biznesowych spotkań. Wszystkim osobom, które odwiedzają Łódź w celach naukowych lub firmowych polecamy tanie noclegi Łódź, które zgrupowano na stronach portalu społecznościowego e-turysta.

Noclegi w Łodzi na stronach e-turysty


Polecamy portal społecznościowy e-turysta. Tu odnaleźć można tanie noclegi w Łodzi pogrupowane w zależności od cen, lokalizacji i dodatkowych atrakcji, które oferują. A wszystko to ujęte w przejrzysty i czytelny sposób. Osoby planujące urlop, weekend w tym niezwykłym mieście zachęcamy do skorzystania z ofert zgrupowanych na stronach portalu społecznościowego e-turysta. Noclegi w Łodzi polecane przez e-turystę to miejsca sprawdzone, godne uwagi. Wśród ofert pojawiają się ekonomiczne noclegi w kwaterach prywatnych, pokojach gościnnych. Osobną grupę stanowią propozycje pobytu w pensjonatach, apartamentach i hotelach. Skorzystanie z oferty noclegowej e-turysty daje szansę na rozsądne zaplanowanie pobytu. Cena dostosowana do możliwości, intymność, komfortowe warunki oraz doskonała lokalizacja - te argumenty skłaniają do wyboru e-turysty.

Tanie noclegi w Łodzi na turystycznym szlaku


Łódź prawa miejskie otrzymała już w 1423 roku. Przez wiele lat była prężnym ośrodkiem włókiennictwa i po tym okresie pozostały do dziś dawne fabryki, pałace właścicieli oraz wiele ciekawych kamienic. W Łodzi mieszkali: Polacy, Niemcy, Rosjanie oraz Żydzi dlatego mówi się, że to miasto Styku Czterech Kultur. Ważniejsze łódzki zabytki to: ratusz, zespół budownictwa przemysłowego Scheiblera-Grohman i I. K. Poznańskiego, „Księży Młyn”, pałac fabrykanta, pałac Akademii Muzycznej, pałac Muzeum Sztuki, zabudowa ul. Piotrkowskiej, kościół parafialny, katedra neogotycka, największy w Europie cmentarz żydowski oraz Nowosolna, kościół ewangelicki.

Łódź: Tanie noclegi


Łódź to miejscowość położona na wysokości od 163,6 m n.p.m. do 284,1 m n.p.m., posiadająca rozbudowaną infrastrukturę. Na terenie Łodzi możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych. Szeroki wybór ofert noclegowych w Łodzi pozwala na odpowiednie dostosowanie noclegu do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego turysty. Tanie noclegi na terenie Łodzi zapewnią komfortowy pobyt i wypoczynek w tej pełnej zabytków miejscowości.

Noclegi Łodzi - sprawdź na e-turysta


Łódź to wyjątkowe, pełne zabytkowych miejsc miasto, przyciągające co roku rzeszę turystów. Dlatego już teraz warto zaplanować nocleg w Łodzi. Możliwość wynajęcia pokoju lub kwatery noclegowej jest bezcenna. Szeroki wybór noclegów w Łodzi pozwoli na dostosowanie obiektu noclegowego do indywidualnych potrzeb każdego zwiedzającego. Hotele, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, a także kwatery prywatne porównaj pod względem standardów oraz cen na stronie e-turysta.pl. Łódź to miasto leżące w środkowej Polsce, należące do województwa łódzkiego. Łódź znana jest z licznych ośrodków akademickich znajdujących się na jej terenie. Łodzi nadano prawa miejskie za panowania króla Władysława Jagiełły w 1423 roku, w 1820 roku zaliczenie tej miejscowości do osad fabrycznych spowodowało, przemianę rolniczego miasta i jego szybki rozwój. Mimo nie długiej historii tego miasta na jego terenie znajdują się liczne zabytki architektury sakralnej, rezydencjonalnej, przemysłowej oraz budynki użyteczności publicznej. Na liście zabytków znalazł się między innymi: Kościół św. Antoniego, klasztor oo. Franciszkanów, Kościół rzymskokatolicki Zesłania Ducha Świętego, Pałace rodziny Poznańskich, dworek Ludwika Geyera, pałac braci Steinertów, eklektyczne zespoły fabryczne Karola Scheiblera oraz ratusz miejski. Do atrakcji turystycznych zalicza się także ulice Piotrkowską, Aleje Gwiazd czy las Łagiewnicki.
Noclegi Łódź, szukasz noclegów w Łodzi w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Łodzi obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Łodzi, kwatery prywatne, tanie noclegi Łódź i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Łódź w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Łodzi w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Łódź noclegi i tanie pokoje w Łodzi. Pokoje w Łodzi, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Łodzi. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Łodzi, to tylko z nami! Łódź pokoje, nocleg Łódź na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Łodzi, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łódź, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: