Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Darłówko

znaleziono 100 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Darłówku, województwo zachodniopomorskie, powiat sławieński

Noclegi w Darłówku. Darłówko to przymorska dzielnica zabytkowego, urokliwego miasta Darłowo, którego powstanie historycy datują na średniowiecze. Miasto leży u ujścia Wieprzy do Bałtyku, na Wybrzeżu Słowińskim. Podczas letniego wypoczynku Darłówko pełni funkcję turystyczną i już od wielu sezonów przyciąga rzesze turystów z Polski i z zagranicy, którzy szukają w Darłówku tanich noclegów.
Darłowo usytuowane jest na pięknych północno – wschodnich terenach województwo zachodniopomorskiego. Administracyjnie należy do powiatu sławieńskiego oraz jest siedzibą gminy. Darłowo ze względu na ukształtowanie terenu podzielone jest na dwie części: Darłówko i Racisław. Z powodu rozdzielenia dzielnic korytem rzeki dzielnice potocznie nazywane są Darłówkiem Wschodnim oraz Darłówkiem Zachodnim. Nie wielu ludzi ma świadomość, że miejscowość Darłówko jest tak naprawdę częścią składową większej całości. Jednak samo podmiotowość administracyjna czy prawna nie jest dla przyjezdnych tak ważna jak wartość turystyczna Darłówka, która jest jego największa chlubą. W tym temacie wystarczy wspomnieć o szerokiej czystej i bezpiecznej plaży usytuowanej wśród wspaniałego krajobrazu pasma wydm oraz parku krajobrazowego na którego terenie znajduje się latarnia morska z 1715 r. z czynnym portem rybackim (używanym także jako przystań jachtowa oraz w celach żeglugi handlowej). Jeśli zdecydujemy się odwiedzić Darłówko warto zapuścić się w Koszaliński Pas Nadbrzeżny, gdzie w borach występują bardzo różnorodne rodzaje ptactwa od żurawi przez bociany i derkacze aż po rybitwy czy łabędzie. Dodatkowo warto odwiedzić Babolin, Dąbki czy słynne Barzowice u podnóża Barzowskiej góry (punkt widokowy z zapierającą dech w piersiach panoramą okolicy).

Noclegi Darłówko, niezwykłe położenie w malowniczej okolicy


Darłówko odnajdziemy w północno-zachodnich rewirach miasta. Dzielnica oddzielona jest od reszty miasta podmokłym, dwukilometrowym pasem. Rzeka, która znajduje tu ujście do morza rozdziela miasto na dwie części, a przy ujściu objęta jest specjalnym obszarem ochrony siedlisk „Dolina Wieprzy i Studnicy”. Całe Darłówko znajduje się w obszarze chronionego krajobrazu „Koszaliński Pas Nadmorski”. To niezwykłe położenie nadmorskiej dzielnicy sprawia, że noclegi w Darłówku stanowią główny cel podróży globtroterów wybierających się nad polskie morze. Dobrze poczują się tu również miłośnicy kajaków, a wiadomo że spływy kajakowe to wspaniała przygoda, połączona z możliwością poznania okolic Wieprzy oraz Grabowej.

Darłówko, noclegi blisko morza znajdziesz na stronach e-turysty


Największą atrakcją regionu są piękne plaże. Letnicy korzystają z wschodniej plaży (miejscami odgrodzona od Bałtyku kamieniami) lub zachodniej. Na wschodnim pasie przybrzeżnym umiejscowiono pole do gry w plażową siatkówkę, a także atrakcje dla dzieci: trampoliny, zjeżdżalnie. Zachodnia część sprzyja plażowaniu, znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz inne, typowe morskie atrakcje. Obie części Darłówka łączy rozsuwany most, który zastąpił drewniany most zwodzony sprzed czterech stuleci. Niemal przez dekadę (lata 70/80) kursował na Wieprzy prom łączący dwie części miasta. W Darłówku znajduje się port morski (częsty cel spacerowiczów, obejmuje trzykilometrowy odcinek Wieprzy, jest działającym portem turystycznym, rybackim i przeładunkowym), latarnia morska (usytuowana jest tuż przy ujściu rzeki Wieprzy, przy wejściu do portu; obecna wysokość wieży latarni to 22 metry) oraz dwa parki wodne i park linowy. Na terenie Darłówka znajduje się świetnie zorganizowana baza noclegowa i zaplecze wypoczynkowe. Na turystów czekają pensjonaty, apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, domki. Noclegi Darłówko to różnorodne propozycje, które świetnie prezentuje portal e-turysta. Popularny portal społecznościowy e-turysta ma w swych zasobach moc informacji noclegowych oraz ciekawe newsy kulturalne. Osoby, poszukujące ekonomicznych rozwiązań na rodzinne wczasy, często korzystają z ofert zgrupowanych pod hasłem Darłówko noclegi blisko morza. Propozycje e-turysty są precyzyjnie opisane, wyróżnia je świetna dokumentacja fotograficzna oraz dokładne umiejscowienie na planie miasta. W dokonaniu wyboru pomaga wyszukiwarka wyposażona w filtry: aktywny wypoczynek, rozrywka, udogodnienia i wyposażenie, krajobraz, cena, lokalizacja. Polecamy zasoby e-turysty i zachęcamy do rezerwacji.

Miasto Darłówek i jego atrakcje


Darłówek to nadmorska część miasta Darłowa, znajdująca się nad Morzem Bałtyckim. Rzeka Wieprz poprzez kanał portowy rozdziela tą miejscowość na dwie części: północno-wschodnią i południowo-zachodnią. W sezonie letnim miasto pełni funkcję turystyczno-wypoczynkową. Na terenie Darłówka znajduje się Koszaliński Pas Nadmorski, główna część kanału portowego rzeki Wieprz, latarnia morska, a także park wodny. W Darłówku znajduje się także beza noclegowo-wypoczynkowa, obejmująca duża ilość obiektów, a także camping i pola namiotowe. Pierwsze wzmianki dotyczące dzielnicy Darłowa pojawiają się już w XI wieku, które mówią, że znajdowała się tam pewna osada rybacka, natomiast prawa miejskie zostały mu nadane już z początkiem XIV wieku.

Darłówek - tanie noclegi


Darłówek to jednostka pomocnicza gminy, położona na Wybrzeżu Słowiańskim, na terenie której możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych o różnych standardach oraz cenach. Szeroki wachlarz ofert noclegowych w Darłówku, pozwoli na zaplanowanie komfortowego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb wypoczynku. Tanie noclegi w Darłówku umożliwią spędzenie wolnego czasu na relaksie oraz zwiedzaniu pięknej okolicy. Dzięki ośrodkom wypoczynkowym, hotelom, apartamentom, campingom i rozbudowanej agroturystyce, każdy turysta znajdzie interesującą ofertę noclegową. Darłówek to wyjątkowe i spokojne miejsce, przyciągające co roku rzeszę turystów. Koszaliński Pas Nadmorski zachęca zwiedzających do podziwiania krajobrazu wydm nadmorskich, terenów leśnych, łąk oraz pomników poświęconych rybakom, którzy nie powrócili z połowów oraz ekologom ochrony środowiska. Dlatego już teraz warto zaplanować nocleg w Darłówku. Możliwość wynajęcia pokoju lub kwatery noclegowej w sezonie turystycznym jest bezcenna. Szeroki wybór noclegów w Darłówku pozwoli na dostosowanie obiektu noclegowego do indywidualnych potrzeb każdego zwiedzającego.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Darłówko, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Darłówku

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Darłówku?
Ceny noclegów w Darłówku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Darłówku kształtują się na poziomie 60-65 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych czy domkach letniskowych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 28 obiektów w Darłówku, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Darłówku znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Darłówku, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Darłówku znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, kwatery prywatne czy też domki letniskowe. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Darłówku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Darłówku baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych oraz domach wczasowych.
W Darłówku 95 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.

Dojazd do Darłówka


Dojazd do Darłówka samochodem

Najdogodniejsza trasa do Darłówka z południowo-zachodniej Polski wiedzie przez Wrocław, rejon Poznania i Piłę. Drogami S5, S11 oraz DK11 należy jechać do Bobolic, a następnie skręcić w DW205. Końcowym etapem podróży jest DK37, która prowadzi do Darłowa, oraz wybór ulicy Morskiej lub Lotników Morskich, znajdujących się po dwóch stronach Wieprzy. Najszybszy dojazd z południowo-wschodniego regionu kraju to trasa przez okolice Słupska. Ostatnią fazą wyprawy jest skręt w drogę DK37.

Dojazd do Darłówka innymi środkami transportu

Dojazd do Darłówka pociągiem jest możliwy pod warunkiem wykorzystania innego środka transportu z ulicy Stanisława Wyspiańskiego w Darłowie, gdzie znajduje się przystanek PKP. Zatrzymują się na nim składy obsługujące połączenia ze Sławnem, do którego koleją można dotrzeć z wielu innych miast. Do Darłówka można się również wybrać wygodnym autobusem zatrzymującym się w Darłowie. Sławno, Koszalin i Darłowo łączy przewoźnik DPP. Dojazd do Koszalina umożliwia firma FlixBus.

Gdzie zaparkować w Darłówku

Wybierając się do Darłówka, należy mieć na uwadze, że w sezonie letnim w niektórych miejscach obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Obejmuje ona ulicę Kapitańską, Jachtową, Żaglową, Plażową, Jagiellońską, Słowiańską, Bosmańską, Admiralską, Marynarską, Kotwiczną i aleję Jana Pawła II. W pobliżu plaży znajdują się parkingi przy ulicy Józefa Conrada, Dorszowej oraz Zwycięstwa i Nadmorskiej.

Cykliczne wydarzenia i imprezy w DarłówkuZlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

Razem z początkiem wakacji w Darłówku organizowana jest wyjątkowa impreza, na którą z całego kraju ściągają miłośnicy militariów. Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych cieszy się już kilkudziesięcioletnią tradycją. Uczestnicy mają szansę na własne oczy zobaczyć potężne czołgi, transportery, samochody i motocykle, które wykorzystywano w armii. Ogromnych emocji dostarczają przejażdżki maszynami wojskowymi. Wydarzenie odbywa się na „Patelni” w Darłówku Wschodnim przy ulicy Słowiańskiej.

Media i Sztuka Festiwal

Przy ulicy Rybackiej w Darłówku Zachodnim od wielu lat odbywa się Media i Sztuka Festiwal. Wydarzenie to gromadzi wielu różnych przedstawicieli kultury, sztuki, świata mediów i polityki. To najlepsza okazja do uczestnictwa w spotkaniach i dyskusjach osób, które biorą czynny udział w tworzeniu polskiej rzeczywistości. Dziennikarze radiowi prowadzą plenerowe studio festiwalowe, a wśród gości pojawiają się prawdziwe gwiazdy rodzimej sceny muzycznej.

Święto Ludzi Morza

Nieodłącznym elementem życia mieszkańców Darłówka jest Bałtyk, dlatego pod koniec czerwca organizowane są obchody dedykowane rybakom. Święto Ludzi Morza tradycyjnie rozpoczyna msza święta w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie pod pomnikiem Białej Madonny składane są wieńce i kwiaty. W części rozrywkowej na placu przed Latarnią Morską Darłowo nie brakuje występów zespołów szantowych, pokazów tańca, festynu z atrakcjami dla dzieci i prezentacji sieci do połowu ryb.

Najciekawsze atrakcje turystyczne Darłówka i okolicy


Latarnia Morska Darłowo

Wizytówką Darłówka jest niewątpliwie ceglana latarnia morska wybudowana we wschodniej części miasta, przy ujściu Wieprzy do morza. Od Bałtyku odgradza ją betonowy falochron. Prostokątna wieża nie jest wysoka, bo mierzy zaledwie 21 metrów, jednak to wystarcza, aby z tarasu widokowego podziwiać malowniczą panoramę okolicy. Na szczyt latarni prowadzą drewniane schody, które warto pokonać choćby dla pięknych pamiątkowych zdjęć. Umieszczone na ścianach plansze informują o historii zabytku.

Most rozsuwany

Wschodnią i zachodnią część Darłówka łączy konstrukcja unikalna w skali całego kraju. Od 1998 roku biegi Wieprzy spina most, który rozsuwa się o każdej pełnej godzinie i na polecenie Kapitana Portu. Niecodzienny jest również wygląd wieży sterowniczej, określanej przez miejscowych jako UFO lub Kaczor Donald. Niezwykły most jest tłumnie odwiedzany przez turystów, którzy z zaciekawieniem przyglądają się jego otwieraniu i przepływającym statkom.

Port morski i rejsy wycieczkowe

Port morski, znajdujący się u ujścia Wieprzy, służy zarówno celom handlowym, rybackim, jak i turystycznym. Kolorowe kutry i inne jednostki pływające na tle błękitnego morza to nieodłączny element wakacji w Darłówku. Turystów szczególnie interesuje wschodnia część portu, bo to właśnie z niej odchodzą stylizowane statki wycieczkowe. Warto wybrać się w rejs, zwłaszcza katamaranem na Duńską wyspę Bornholm. Na trzech pokładach mieszczą się m.in. restauracja, kawiarnia oraz dyskoteka.

Tramwaj wodny

Oprócz rejsu statkiem w Darłówku warto również skorzystać z możliwości podróży niezwykłym tramwajem. Niewielka łódź kursuje codziennie w kanale Wieprzy, przewożąc turystów z rejonu rozsuwanego mostu do centrum Darłowa. Na rejs za niewielką opłatą można zabrać wózki, rowery lub zwierzęta. Pomiędzy Darłówkiem a Darłowem pływają tramwaje wodne Tristan i Izolda oraz Księżna Zofia. Wyprawa jest świetną okazją do zobaczenia całego pasu portowego z niecodziennej perspektywy.

Park linowy

Aktywni turyści z pewnością ucieszą się z możliwości spędzenia czasu w parku linowym, który znajduje się przy ulicy Józefa Conrada w Darłówku Wschodnim. Na gości czeka aż 60 różnych atrakcji. Po przejściu trasy treningowej, która służy zapoznaniu się ze sprzętem i oswojeniem lęku wysokości, można wybrać jedną z trzech pozostałych: dziecięcą, średnią lub trudną. Jedną z najbardziej emocjonujących chwil jest zjazd tyrolką o długości 120 metrów.

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Gotycki Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie jest jedną z najwspanialszych budowli na polskim wybrzeżu. Stawianie warowni rozpoczęto w połowie XIV wieku za panowania Bogusława V. W kolejnych wiekach powiększano i przerabiano bryłę: nadbudowano Salę Rycerską, utworzono bogato zdobioną kaplicę. Obecnie w murach zamku mieści się muzeum, w którym można podziwiać sztukę ludową, sakralną i współczesną. Odrestaurowane wnętrza robią ogromne wrażenie i wspaniale oddają klimat minionych czasów.