Najlepsze atrakcje Darłówka dla aktywnych
Wyjątkowe położenie Darłówka na Wybrzeżu Słowińskim daje okazję do zdrowych, dotleniających spacerów wśród dzikiej przyrody.

Urokliwe Darłówko to prawdziwy raj dla osób, które lubią wypoczywać aktywnie i wyznają zasadę, że ruch to zdrowie także dla ducha. Świetnie utrzymane plaże, nowoczesne baseny lub dostarczający adrenaliny park linowy to tylko niektóre z dostępnych atrakcji. Każdego dnia można robić coś innego i świetnie się bawić, niezależnie od wieku.

Malownicze plaże nad Bałtykiem

Jako że Darłówko przedzielone jest rzeką Wieprzą, również jego wybrzeże składa się z dwóch części. Choć w obu miejscach funkcjonują strzeżone kąpieliska morskie, plaże nieco się od siebie różnią. Darłówko Wschodnie charakteryzuje się obecnością kamieni, które odgradzają duże bałtyckie fale od brzegu. Utworzone w ten sposób kąpieliska są idealną przestrzenią dla rodzin z dziećmi. Świadczą o tym również atrakcje dla najmłodszych, takie jak dmuchane zjeżdżalnie. Plaża Zachodnia jest szersza i nic nie odgradza jej od otwartego morza. Choć czysty i miękki piasek kusi, by się na nim wylegiwać, po tej stronie Darłówka warto skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu wodnego. To najlepsze miejsce na szaleństwa wśród fal, oczywiście pod czujnym okiem ratownika.

Szukasz noclegów w Darłówku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Darłówku

Relaks w Aquaparkach

Zarówno wschodnia, jak i zachodnia część Darłówka ma swoje Aquaparki, które idealnie wypełniają czas w razie niepogody lub znudzenia plażowaniem. Park Wodny Jan znajduje się przy ul. Północnej 14, niedaleko Bałtyku. Oprócz kompleksu krytych basenów obiekt oferuje długie zjeżdżalnie, które są wprost uwielbiane przez dzieci, a także bicze wodne, jacuzzi i gabinety odnowy biologicznej. Po intensywnym ruchu można się posilić w jednej z restauracji, a później zagrać w kręgle z przyjaciółmi. Dla osób, które pomimo braku słońca chciałyby zażyć kąpieli w morzu, przygotowano specjalny basen ze słoną wodą.

W Darłówku Zachodnim, na terenie Ośrodka Wczasowego Jantar przy ul. J. Muchy 4, funkcjonuje Aquapark Balticlandia. Otwarty basen z podgrzewaną wodą znajduje się tuż przy plaży i podobnie jak kompleks we wschodniej części miasta oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny. Trzy zjeżdżalnie o różnej długości, bicze wodne oraz dwa jacuzzi sprawiają, że w Balticlandii można spędzić niejedno popołudnie na świetnej zabawie. To również doskonałe miejsce do nauki pływania u doświadczonego instruktora. Odpoczynek po intensywnym wysiłku umożliwia taras widokowy oraz beach bar.

Wyprawy wśród lasów i pól

Wyjątkowe położenie Darłówka na Wybrzeżu Słowińskim daje okazję do zdrowych, dotleniających spacerów wśród dzikiej przyrody. Przed wyruszeniem w trasę można również wypożyczyć rowery lub sprzęt do modnego Nordic Walkingu. Do oznakowanych szlaków pieszych należy czerwony Koszaliński Szlak Nadmorski. Na terenie gminy Darłowo znajduje się 30-kilometrowy odcinek biegnący od Dąbkowic przez Bobolin i Darłówko aż do wsi Wicie. Trasa oferuje przepiękne widoki, ponieważ prowadzi poprzez lasy mieszane oraz rejon jezior przymorskich. Kolejnym interesującą opcją jest czerwony Szlak Nadmorski Bałtycki, którego odcinek pomiędzy Darłówkiem a Ustką liczy ponad 50 kilometrów i biegnie wśród pól oraz lasów. Niebieski Szlak Rezerwatów należy do łatwych, dlatego świetnie sprawdza się na długi, ale niewyczerpujący spacer. 15-kilometrowy fragment zaczyna się w Darłówku i kończy w Kowalewicach.

W pobliżu Darłówka znajdują się również przemyślane trasy rowerowe, które zostały zaprojektowane jako pętle. Najkrótsza z nich, Mała Pętla, liczy 7 kilometrów i prowadzi od Darłówka Wschodniego do Darłówka Zachodniego. To idealny sposób na rozgrzewkę lub miłe popołudnie z małymi dziećmi. Nieco dłuższa Pętla Szlakiem Cystersów mierzy 23 kilometry i wiedzie przez okoliczne wioski. Droga powstała, aby uhonorować zakonników, którzy odegrali dużą rolę w rozwoju gminy Darłowo. Wśród wielu dostępnych tras warto również zwrócić uwagę na Dużą Pętlę Wiatrakową, która biegnie od Zamku Książąt Pomorskich wzdłuż jeziora Kopań. Droga oferuje niezwykle atrakcyjne widoki na zabytki i park elektrowni wiatrowych.

Szaleństwa wśród lin i ekscytująca gra w kręgle

Park Linowy „Nad Bałtykiem” w Darłówku Wschodnim to idealna rozrywka dla osób spragnionych wrażeń. Ostrożne przemieszczanie się wśród przeszkód zawieszonych w koronach drzew ćwiczy zręczność, kondycję i daje niesamowitą satysfakcję. Co więcej, w Parku Linowym mogą się bawić nie tylko dorośli, ale również dzieci. Specjalnie dla nich przygotowano trasę urozmaiconą stosownie do wieku i możliwości pociech. Oprócz opcji o średniej i dużej trudności w parku zainstalowano również kolejkę tyrolską, za pomocą której można zjeżdżać nawet przez 120 metrów. To potężna dawka adrenaliny i pozytywnych wspomnień. 

Na wieczorną rozrywkę doskonale nadają się kręgle. Niezależnie od poziomu zaawansowania uczestników, gra w bowling dostarcza mnóstwo frajdy i zdrowej rywalizacji. Strącanie pinów wymaga zarówno precyzji, jak i odrobiny szczęścia, dlatego rozgrywce towarzyszy dużo emocji. Tory bowlingowe dostępne są w Hotelu Jan przy ul. Słowiańskiej 24 oraz w Hotelu Linda przy ul. Dorszowej 3. W drugim z ośrodków można również zagrać w bilard popijając kolorowe drinki przygotowane przez najlepszych barmanów.