Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Kościelisko

znaleziono 135 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Kościelisku, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Tanie noclegi w Kościelisku – Gmina Kościelisko, znajdująca się koło Zakopanego, to brama do Tatr Zachodnich. Stąd rozciągają się najpiękniejsze panoramy, tu mają początek wyjątkowe szlaki. Stąd blisko jest do Doliny Chochołowskiej, Doliny Kościeliskiej, Doliny Małej Łąki oraz Doliny Lejowej.
Kościelisko zwane jest często „Sercem Podhala”, a jego nazwa potoczna to „Polany”. Bierze się ona stąd, iż jego nazwa wywodzi się od nazwy jednej z pasterskich polan. Dzisiaj Kościelisko tworzy dwadzieścia jeden takich polan, czyli osad pasterskich. Pisemne wzmianki o tych osadach pochodzą już z początków siedemnastego wieku. Osiedla Kościeliska zamieszkuje dzisiaj około pięciu tysięcy mieszkańców, w tym wielu z najbardziej znanych jego rodów, Krzeptowskich, Nędzów i Obrochtów.
W Kościelisku znajduje się trakt królewski, którego nazwa ponoć wiąże się z legendą o tym, jak król Jan Kazimierz uciekając przed Potopem Szwedzkim przeprawiał się tędy na Słowację. Legendarne postaci łączone z Kościeliskiem to między innymi Janosik Nędza-Litmanowski, znany herszt zbójnicki z powieści Kazimierza Przerwy-Tetmajera, czy też trubadur i gawędziarz Jan Krzeptowski-Sabała.
Obecnie Kościelisko jest przede wszystkich miejscowością turystyczną i wypoczynkową będąc celem wielu wczasowiczów zmierzających w kierunku Tatr. To stąd turyści wyruszają na wędrówki po pięknej Dolinie Kościeliskiej i dalej tatrzańskimi szlakami. Amatorzy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj doskonałe warunki do uprawiania zarówno sportów zimowych, jak i wycieczek rowerowych, czy trekkingu.

Kościelisko noclegi, wyjątkowe miejsca w Tatrach


Historia gminy sięga początku 1867 roku. Kościelisko wraz z Zakopanem stanowiło wówczas jedną osadę. Od 1994 roku gmina Kościelisko to trzy wsie: Kościelisko, Witów i Dzianisz. Wieś Kościelisko podzielona jest na Polany, które dawniej były pasterskimi osadami. Odwiedzając tatrzańską wioskę spotkać się można z nazwami: Blachówka, Butorów, Budzówka, Chotarz, Czajki, Górkówka, Gronik, Groń, Karpielówka, Kierpcówka, Kiry, Nędzówka, Pająkówka, Pitoniówka, Rysulówka, Sobiczkowa, Staszelówka, Sywarne, Szeligówka, Wojdyłówka. Pod wszystkimi tymi adresami czekają na turystów wyjątkowe noclegi w Kościelisku z widokiem na panoramę Tatr. Malownicze i zapierające dech w piersiach pejzaże przyciągają do Kościeliska operatorów filmowych. Gmina Kościelisko często robiła za tło filmowe w polskich i zagranicznych produkcjach. Filmy kręcono tu już w 1932 r. Kościelisko można zobaczyć w takich filmach, jak: Girl Guide z Pawłem Kukizem, Ja Wam pokażę z Grażyną Wolszczak, Demony Wojny wg Goi, z Bogusławem Lindą, Ekstradycja z Markiem Kondratem, Jeszcze raz z Danutą Stenką, czy Szpilki na Giewoncie z Magdaleną Schejbal. W ostatnich latach kręcono tu nawet bolywoodzką produkcję. Największa wieś w gminie Kościelisko - Witów, w całości leży w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego. A wioskę Dzianisz odnajdziemy w Paśmie Gubałowskim u stóp Ostrysza. To miejsca stworzone do spacerów, górskich wypraw, rowerowych eskapad, a zimą do narciarstwa biegowego. Warto wspomnieć, że Kościelisko to kolebka biegowego narciarstwa w Polsce, a w Kirach znajduje się wiekowy już stadion biathlonowy, który ma w swej historii mistrzostwa świata, Polski oraz Europy. Jeśli chcesz poczuć prawdziwą górską atmosferę, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Kościelisko - noclegi z widokiem na Tatry.

Kościelisko - noclegi z widokiem na góry, rezerwacje z e-turystą


Każdy turysta oprócz zaplanowania wędrówki po tatrzańskich szlakach, musi dokonać rezerwacji noclegowej. Lista naszych obiektów noclegowych to niezwykle rozbudowana oferta. Na turystów czekają miejsca w eleganckich hotelach, malowniczych pensjonatach. Skorzystać można z górskich apartamentów, przestronnych domów do wynajęcia, przytulnych kwater prywatnych i kameralnych pokoi gościnnych. Osoby zainteresowane ofertą tanich noclegów w Kościelisku odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysta, gdzie pod hasłem: noclegi Kościelisko czeka mnóstwo dobrych ofert. Wszystkie miejsca są starannie opisane i udokumentowane fotografiami obiektu. Miejsca łatwo pogrupować według kategorii: „cena lub lokalizacja”. Pojawiają się również propozycje przeróżnych aktywności sportowych oraz rekomendacje kulturalne. Informacje prezentowane w portalu są sprawdzone, konkretne i dotyczą miejsc godnych polecenia. Największą popularnością cieszą się anonse: Kościelisko noclegi z wyżywieniem oraz Kościelisko noclegi ze śniadaniem. Serdecznie zapraszamy Państwa do Kościeliska o każdej porze roku i zachęcamy do rezerwacji z e-turystą.

Atrakcje turystyczne w podhalańskiej wsi Kościelisko


Kościelisko to podhalańska wieś w województwie małopolskim rozciągając się wzdłuż Dzianiskiego Potoku. W okolicach znajdują się dwie największe Tatrzańskie doliny, które przyciągają miłośników pieszych wędrówek. Spacer w głąb doliny Chochołowskiej jest okazją do zobaczenia dolomitowych skalnych wrot zwanych Niżnią Bramą Chochołowską. Niesamowitym widokiem będzie porośnięta krokusami polana doliny oraz panorama na Kominiarski Wierch, Wielki Kopieniec, Iwanicką Przełęcz czy Ornak. Nieco mniejszą, ale nie mniej atrakcyjną doliną będzie sięgająca podnóża Tatr Dolina Kościeliska, gdzie odwiedzić można np. popularne jaskinie, takie jak Smocza Jama czy Jaskinia Mroźna.

Sprawdź noclegi Kościelisko


Noclegi w Kościelisku ucieszy turystów ceniących ciszę i spokój. Otoczenie przyrody, bliskość gór i lasów sprzyja wypoczynkowi. Kwatery w Kościelisku, pozwalają cieszyć się wygodną komunikacją do najbliższych górskich miejscowości wypoczynkowych. Turyści wybierający pokoje w Kościelisku docenią mnogość górskich szlaków. O wyjątkowości Kościelska świadczą piękne i urozmaicone rzeźby terenu. Turyści wybierający pokoje w Kościelisku docenią widoki pasterskich polan oraz zabytków kultury ludowej. Nocleg w Kościelisku powinien zadowolić amatorów aktywnego wypoczynku. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy uprawniania sportów zimowych, jak trekkingu czy wycieczek rowerowych. Noclegi w Kościelisku to rozwiązanie które zadowoli zarówno urlopowiczów zmierzających docelowo w kierunku Tatr, jak tych którzy zdecydują się zostać w Kościelisku na dłużej. Tanie noclegi w Kościelisku pozwalają wybierać między różnymi obiektami noclegowymi – ośrodkami wypoczynkowymi, hotelami, pensjonatami a nawet domkami letniskowymi, campingami lub agroturystyce.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kościelisko, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Kościelisku

Które obiekty noclegowe w Kościelisku znajdują się blisko tras narciarskich?
W miejscowości oraz w pobliskim Zakopanem znajdziemy kilka ośrodków narciarskich. Planując wyjazd w te tereny nie zapomnij sprawdzić naszego zestawienia noclegów blisko tras narciarskich w Kościelisku.
Kościelisko jest idealną bazą wypadową pieszych wycieczek w Tatry. Koniecznie sprawdź naszą listę obiektów noclegowych położonych blisko szlaków turystycznych w Kościelisku.
Z centrum miejscowości dostaniemy się sprawnie zarówno na stok narciarski jak i na szlaki turystyczne czy do restauracji. Jeżeli zależy Ci na takiej lokalizacji, to koniecznie sprawdź listę obiektów noclegowych w centrum Kościeliska.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Kościelisku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Kościelisku kształtują się na poziomie 60-65 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych czy gospodarstwach agroturystycznych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 29 obiektów w Kościelisku, które akceptują zwierzęta.
W Kościelisku znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, kwatery prywatne czy też gospodarstwa agroturystyczne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Kościelisku znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Kościelisku, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Kościelisku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Kościelisku baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w pokojach gościnnych, apartamentach oraz willach.
W Kościelisku 94 noclegi znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.

Dojazd do Kościeliska


Dojazd do Kościeliska samochodem

Najszybsza trasa do Kościeliska prowadzi przez obwodnicę Krakowa, z której należy zjechać na Węźle Zakopiańskim. W sezonie turystycznym Zakopianka bywa bardzo zakorkowana, dlatego trzeba liczyć się z wydłużonym czasem podróży. Po pokonaniu odcinka drogi krajowej S7 należy kontynuować jazdę w kierunku Zakopanego drogą krajową nr 47. Ze stolicy polskich Tatr do Kościeliska pozostaje już tylko 5 kilometrów trasy ulicami Powstańców Śląskich i Nędzy Kubińca.

Dojazd do Kościeliska innymi środkami transportu

Do Kościeliska można również dotrzeć za pomocą komfortowych autokarów i pociągów. Podróż z dworca autobusowego w Krakowie oferuje przewoźnik FlixBus, natomiast z ulicy Czarnowiejskiej kursują busy przedsiębiorstwa ZebraBus. Do Zakopanego, skąd odjeżdżają liczne busy w stronę Kościeliska, można również dotrzeć autobusami Szwagropolu i firmy Majer Bus. Wielbiciele kolei mają możliwość dotarcia do stolicy polskich Tatr pociągami PKP Intercity lub Pol Regio.

Gdzie zaparkować w Kościelisku

Poruszając się po Kościelisku samochodem, należy liczyć się z opłatami za pozostawienie auta na parkingu. W centrum miejscowości można zaparkować pojazd na placu obok skrzyżowania ulic Nędzy Kubińca i Budzówka. Bliżej wejścia do Doliny Kościeliskiej funkcjonuje kilka płatnych parkingów zlokalizowanych przy ulicy Strzelców Podhalańskich oraz ulicy Groń.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Kościelisku


Puchar Kościeliska
Już od kilku lat w zimowej scenerii Kościeliska organizowane są zawody sportowe dla dorosłych. Dyscypliną jest bieg na nartach stylem klasycznym przeprowadzany ze wspólnego startu. Uczestnicy rywalizują w 6 kategoriach wiekowych na pętli kościeliskiego Chotarza. Zadaniem pań jest pokonanie w jak najkrótszym czasie 5 kilometrów, natomiast panowie dobiegają do mety po 10 kilometrach. Konkurs zalicza się do Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego.

Walentynkowy Bieg Narciarski Parami
Wieloletnią tradycją mogą się również pochwalić organizatorzy Walentynkowego Biegu Narciarskiego Parami, który odbywa się na Chotarzu. Od dobrych wyników ważniejsza jest świetna zabawa i doświadczenie wsparcia drugiej połowy w trakcie rywalizacji z innymi parami. Trasa zawodów nie jest skomplikowana i liczy kilka kilometrów, a uczestnicy nagradzani są medalami w kształcie serc. Oceniane są również nieszablonowe przebrania, w których startują zawodnicy.

Zawody biathlonowe
Kościelisko jako jedyne w kraju dysponuje obiektem, który pozwala na przeprowadzenie zawodów biathlonowych. Zimą rozgrywa się tu kilka konkursów, w których mogą wziąć udział również turyści. Impreza Celuj w Igrzyska zaliczana jest do Pucharu Polski. Uczestnicy rywalizują w 5 kategoriach wiekowych, w sprincie oraz biegu indywidualnym. Biathlon dla Każdego oraz I Ty Możesz Zostać Biathlonistą to konkursy, w których mogą brać udział również dzieci.

Kościelisko Music Trail Festival
Ideą Kościelisko Music Trail Festival jest prezentowanie muzyki, która idealnie komponuje się z wyjątkowym krajobrazem i atmosferą podhalańskiej wsi. Do występów zapraszani są utalentowani, wielokrotnie nagradzani artyści z kraju i zagranicy. Aby wysłuchać koncertów lub zobaczyć interesujące spektakle taneczno-muzyczne, należy przyjść do Domu Ludowego w Kościelisku. Udział w tej wakacyjnej imprezie jest bezpłatny.

Jarmark Świąteczny Kościelisko
Święta Bożego Narodzenia w Kościelisku są magiczne nie tylko ze względu na klimatyczną scenerię. Każdego roku w podhalańskiej miejscowości organizowany jest jarmark, na którym na turystów czeka mnóstwo wrażeń. Wspólne ubieranie choinki, koncerty kolęd, występy taneczne, sposobność wypróbowania regionalnych przysmaków wigilijnych to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. Warto również zakupić oryginalne ozdoby rękodzielnicze, które mogą być niebanalnym prezentem gwiazdkowym dla najbliższych.

Parada Gazdowska
Organizowana od kilkunastu lat Parada Gazdowska, zwana również Kumoterską Gońbą, to wspaniałe doświadczenie dla każdego wielbiciela kultury ludowej i pięknych koni. Na polanie Sywarne Kumoski i Kumotrzy prezentują tradycyjne stroje góralskie, przejeżdżając w dwuosobowych saniach, czyli kumoterkach. Piękne zaprzęgi w zimowej scenerii robią ogromne wrażenie. W trakcie imprezy odbywa się też widowiskowy wyścig Kumotrów w konkurencji skiring i ski-skiringu.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Kościelisku i okolicy


Dolina Kościeliska

Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego znajduje się dolina, która niezależnie od pogody przyciąga turystów z całej Polski. Wiosną wąwóz o długości 9 kilometrów zachwyca intensywnym fioletem krokusów, latem pozwala się ochłodzić w jednej z licznych jaskiń, jesienią przyciąga złotymi kolorami, natomiast zimą wygląda jak kraina Narnii. Łatwy, szeroki i wygodny szlak jest dostępny nawet dla rodziców z małymi dziećmi, które jeżdżą w wózkach.

Kapliczka Zbójnicka

W trakcie spaceru Doliną Kościeliską warto zatrzymać się przy uroczej kapliczce, która stoi na polanie Stare Kościeliska, obok zielonego szlaku. Choć ufundowali ją podhalańscy górnicy i hutnicy, do dziś funkcjonuje legenda, że kapliczka powstała za sprawą miejscowych zbójników. Murowana konstrukcja została przykryta gontem, a na jej przodzie widnieje napis „Ave Marya” oraz górnicze emblematy. Drewniany płotek wokół kapliczki zawiera dwie rzeźby: górnika i zbójnika.

Kolej krzesełkowa na Butorowy Wierch

Kolej krzesełkowa na Butorowy Wierch została uruchomiona w 1978 roku i do 1995 roku należała do ośrodka narciarskiego Butorowy Wierch. Przejazd jest możliwy przez cały rok, dlatego w trakcie pobytu w Kościelisku warto skorzystać z okazji zobaczenia Tatr z innej perspektywy. Długość trasy wynosi 1619 metrów, a dwuosobowe krzesełka poruszają się z prędkością pozwalającą na spokojne podziwianie okolicy.

Wyciągi narciarskie

Na terenie Kościeliska znajdują się dwa wyciągi narciarskie. Pierwszy z nich, Chotarz-Ski, to wyciąg orczykowy, którego długość wynosi 150 metrów. Ratrakowany, sztucznie naśnieżany i oświetlony stok idealnie sprawdza się do nauki jazdy na nartach. Dłuższy, bo mający 250 metrów wyciąg Pod Butorowym to propozycja zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych amatorów białego szaleństwa. Obiekt znajduje się przy dolnej stacji kolei krzesełkowej na Butorowy Wierch.

Kościół św. Kazimierza Królewicza

Przepiękny, drewniany kościół pw. św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku został wybudowany na początku ubiegłego wieku zgodnie z założeniami nurtu architektury zakopiańskiej. Wnętrze świątyni zachwyca bogatym zdobnictwem i kolorowymi witrażami, które powstały za sprawą bratanka Jana Matejki, Stefana Matejko. Warto również zwrócić uwagę na jedyny w swoim rodzaju obraz Jezusa w pasiaku namalowany przez więźnia obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

Kaplica pw. Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Oryginalna kaplica pw. Matki Bożej Gietrzwałdzkiej na Kirach powstała w 1972 roku w niezwykle malowniczym miejscu, niedaleko wejścia do Doliny Kościeliskiej. We wnętrzu znajdują się witraże namalowane przez ludową artystkę, Helenę Szczecina. W ołtarzu drewnianej kaplicy umieszczono kopię XVI-wiecznego obrazu Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej, który na Warmii zasłynął licznymi łaskami. O wyjątkowości kościeliskiej kaplicy zapewniają górale i licznie przybyli pielgrzymi.