Bon turystyczny Dolny Śląsk

znaleziono 58 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Dolny Śląsk - hotele, apartamenty, noclegi

Początków Dolnego Śląska jako wyodrębnionego regionu doszukiwać można się w wydarzeniach z roku 1173. W wyniku rozgrywek o władzę pomiędzy Piastami z prowincji śląskiej wydzielone zostały wówczas dwie nowe dzielnice: raciborska i opolska. Tym samym Śląsk (właściwy) okrojony został do obszaru, który dziś nazwalibyśmy dolnośląskim. Stolicą i ośrodkiem administracyjnym dzisiejszego Dolnego Śląska jest Wrocław, miasto liczące ponad 600 tys. mieszkańców i posiadające najwyższy wzrost gospodarczy w kraju. Województwo dzieli się na 169 gmin, 26 powiatów i 4 miasta na prawach powiatu. Dolny Śląsk posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć drogową, gdzie najważniejszą arterią jest autostrada A4. Dolnośląskie miejscowości wraz ze swoimi zabytkami i urokliwymi zakątkami wprost zachęcają do odwiedzin. Obok tych powszechnie znanych miast znajdziecie tu wiele mniejszych wsi i miasteczek, kryjących w sobie wiele ciekawych zabytków, pomników, muzeów oraz innych atrakcji. Na terenie Dolnego Śląska znajduje się 12 Parków Krajobrazowych, oraz 2 Parki Narodowe (Karkonoski oraz Gór Stołowych) każdy jest wyjątkowo urokliwy i niepowtarzalny. Z terenu Dolnego Śląska, dotychczas na liście UNESCO (Lista Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości) znalazły się : kościoły pokoju w Jaworze i Świdnicy oraz Hala Stulecia we Wrocławiu.
Noclegi Dolny Śląsk, szukasz noclegów na Dolnym Śląsku w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa na Dolnym Śląsku obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje na Dolnym Śląsku, kwatery prywatne, tanie noclegi Dolny Śląsk i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Dolny Śląsk w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi na Dolnym Śląsku w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Dolny Śląsk noclegi i tanie pokoje na Dolnym Śląsku. Pokoje na Dolnym Śląsku, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg na Dolnym Śląsku. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi na Dolnym Śląsku, to tylko z nami! Dolny Śląsk pokoje, nocleg Dolny Śląsk na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg na Dolnym Śląsku, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Najbardziej atrakcyjne turystycznie regiony Polski w serwisie e-turysta.pl to nie tylko szeroka baza noclegowa, ale również propozycje na spędzenie wolnego czasu. Sprawdź ofertę rozrywkową i możliwości uprawiania aktywnego wypoczynku w polskich kurortach: