Pensjonaty nad morzem

znaleziono 774 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty nad morzem

Pensjonaty nad morzem – W tegorocznym rankingu dziennika „The Guardian”, który wskazywał najpiękniejsze plaże nad Morzem Bałtyckim polskie wybrzeże, zostało wyróżnione aż trzykrotnie. Wśród dwudziestu najpiękniejszych plaż Bałtyku pojawiły się polskie współrzędne: Łeba, Wolin i Hel – tam jest najpiękniej!

Tanie pensjonaty nad morzem – wypoczynek w europejskim stylu


Na przyjezdnych czeka świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna. Nadal największą popularnością cieszą się pensjonaty nad Morzem Bałtyckim, które turyści wskazują jako miejsca przystępne pod względem cenowym oraz bardzo atrakcyjne ze względu na lokalizację. Autorzy rankingu zauważyli, że Bałtyk jest zdecydowanie zimniejszy niż Morze Śródziemne, lecz nadrabia ten dyskomfort obecnością pięknych, dzikich wysp oraz szerokich, czystych, białych, piaszczystych plaż. Morze Bałtyckie, według dziennikarzy „The Guardian”, konkurować może śmiało z Morzem Śródziemnym. Wybrzeże północnej Europy od wielu już lat cieszy się rosnącą popularnością wśród Europejczyków. Plaże Łeby, tereny wyspy Wolin oraz obszar Helu konkurowały z plażami Łotwy, Litwy, Rosji, Finlandii, Estonii oraz niemieckim wybrzeżem. W zaszczytnym gronie wyróżnionych znalazły się plaże na wyspie Wolin. Dziennikarze prestiżowego, brytyjskiego dziennika docenili znajdujący się tam Woliński Park Narodowy, twierdząc, że to idealne miejsce dla miłośników przyrody. Zachęcali czytelników do skorzystania ze ścieżek turystycznych, które na tym terenie liczą aż pięćdziesiąt kilometrów. Niezapomniane wrażenie zrobiły na nich niebotyczne nadmorskie klify oraz cały teren cieśniny o nazwie Świna, który uznali za zachwycający. Kolejnym wyróżnionym punktem na mapie polskiego wybrzeża były tereny Łeby i obszar Słowińskiego Parku Narodowego, który według dziennikarzy stanowi prawdziwy raj dla miłośników fotografii. Tereny wokół Łeby urozmaicone są torfowiskami, nadmorskimi jeziorami, lasami i łąkami. To bogactwo ukształtowania terenu, piękne piaszczyste plaże, charakterystyczne klify spodobały się redaktorom najbardziej. Kolejnym punktem stał się obszar Półwyspu Helskiego. Szczególną uwagę zwrócił sam Hel, który w rankingu opisany został jako przedziwne, klimatyczne miasteczko pełne domków rybackich. Na uwagę zasługują plaże, które na tym obszarze ciągną się aż przez kilkanaście kilometrów. Hel kusi turystów niezwykłym położeniem, niepowtarzalną atmosferą, a miłośnicy zwiedzania wstąpić powinni do Latarni Morskiej, Muzeum Rybołówstwa, Fokarium. Tereny Łeby, wyspy Wolin oraz Półwyspu Helskiego to ulubione miejscówki polskich turystów. Obszary te są odwiedzane nie tylko w letnim sezonie. Tu turystów spotkać można nawet zimą.

Tanie pensjonaty nad morzem – wymarzony nocleg dla całej rodziny


Osoby poszukujące dobrego i sprawdzonego noclegu korzystają często z zasobów portalu społecznościowego e-turysta, który zrzesza noclegi w popularnych regionach. Kategoria „Noclegi nad morzem” cieszy się szczególną popularnością. Na turystów czekają nadmorskie noclegi w apartamentach, hotelach, domkach i oczywiście pensjonatach. Oprócz świetnych warunków i dobrej lokalizacji gospodarze proponują mnóstwo dodatkowych atrakcji. Na stronach e-turysty bez najmniejszego trudu znaleźć można miejsca, gdzie właściciele oferują korzystanie z basenów, bilardów, boisk sportowych, barów z drinkami, dyskotek, klubów fitness, kortów tenisowych. Pensjonaty nad Morzem Bałtyckim oferują często usługi Spa. Wiele z nich wyposażonych jest w gabinety kosmetyczne, gabinety masażu, jacuzzi, sauny, solaria. Miłośników aktywnego wypoczynku ucieszy możliwość wypożyczania sprzętu sportowego i sprzętu wodnego. Prawie w każdym pensjonacie udostępnia się rowery, co przy bliskości i mnogości tras rowerowych jest bezsprzecznym atutem. W pensjonatach dobrze poczują się także rodziny z dziećmi. Na terenie ośrodków bardzo często znajdują się place zabaw. Milusińscy korzystać mogą z brodzików i piaskownic. Miłośnicy jazdy konnej dzięki odpowiedniemu systemowi filtrowania informacji, odnajdą na stronach e-turysty miejsca, które znajdują się w sąsiedztwie stadnin i stajni oferujących jazdę konną i to nie tylko dla zaawansowanych. Pobyt nad morzem sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Tu także z pomocą przychodzi e-turysta. Administratorzy portalu społecznościowego podzielili atrakcje na trzy kategorie: woda – powietrze – ziemia. Wśród propozycji z działu „woda” na uwagę zasługują hasła: hydrospeed, kitesurfing, narty wodne, nurkowanie, skutery wodne, surfing, windsurfing, żeglarstwo i oczywiście wędkarstwo.
Najbardziej atrakcyjne turystycznie regiony Polski w serwisie e-turysta.pl to nie tylko szeroka baza noclegowa, ale również propozycje na spędzenie wolnego czasu. Sprawdź ofertę rozrywkową i możliwości uprawiania aktywnego wypoczynku w polskich kurortach: