Pensjonaty Władysławowo

znaleziono 53 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty we Władysławowie, województwo pomorskie, powiat pucki

Tanie pensjonaty we Władysławowie – wybierz odpowiedni pensjonaty w dogodnej lokalizacji i korzystaj z atrakcji oferowanych przez miejscowość. Zapoznaj się z najciekawszymi możliwości zakwaterowania nad Bałtykiem. Dobre ceny oraz standard wyposażenia, który każdy dopasuj do swoich potrzeb. Sprawdź pensjonaty we Władysławowie.
Położone na Pobrzeżu Kaszubskim Władysławowo jest jednym z najbardziej znanych nadbałtyckich kurortów wypoczynkowych. Historia miasta sięga trzynastego i czternastego wieku i udokumentowanych zapisów na temat osad Wielka Wieś (Vela Ves), Cetniewo i Poczernino. Nazwę Władysławowo miasto zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który rozpoznając zagrożenie ze strony Szwecji nakazał w tym miejscu budowę fortu wojennego w roku tysiąc sześćset trzydziestym piątym. W 1973 roku w granice Władysławowa włączono osiedle Jastrzębia Góra, które mylnie przez wielu uważane jest za osobne miasto. We Władysławowie znajduje się aż dwadzieścia trzy kilometry bardzo urozmaiconych plaż dzięki czemu miejscowość jest bardzo znanym kurortem turystycznym. Atrakcją jest również położenie nad otwartym morzem oraz bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. We Władysławowie znajduje się także ośrodek przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Blisko ośrodka znajduje się także słynna Aleja Gwiazd Sportu. W mieście znajduje się port, a głównymi gałęziami przemysłu są więc przetwórstwo rybne i przemysł stoczniowy. Władysławowo to doskonałe miejsce na uprawianie aktywnego wypoczynku pod postacią windsurfingu, paralotniarstwa, czy też wędkarstwa.

E-turysta.pl - Sprawdź Władysławowo Pensjonaty


Władysławowo znajduje się w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który charakteryzuje się niepowtarzalną fauną i florą – dominują sosnowe lasy i występuje tu wiele gatunków ptaków oraz ryb. Miejscowość stwarza również możliwość uprawiania wielu sportów wodnych. Chętnie przybywają tu amatorzy pływania, windsurfingu czy jachtingu. Osoby odwiedzające miasto chętnie wybierają się na spacer powstałą w 2000 roku Aleją Gwiazd Sportu, która stanowi jedyne takie miejsce na mapie Polski. Powstała z myślą o upamiętnieniu słynnych i zasłużonych działaczy oraz sportowców. Władysławowo to również to doskonała baza wypadowa do pobliskich miejscowości wypoczynkowych. Decydując się na pensjonaty we Władysławowie można wybrać się do takich miejscowości jak Jastrzębia Góra, Krokowa, Nadole, Żarnowiec czy Mechowa.

Atrakcje Turystyczne Władysławowa: Dom Rybaka i Muzeum Motyli


Władysławowo to jedna z chętniej wybieranych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Leży w jej północnej części, a do 1952 nosiło nazwę Wielka Wieś. Dziś znajduje się tu 15 nadmorskich kąpielisk z doskonale rozwiniętą infrastrukturą. We Władysławowie nie brakuje też obiektów posiadających wiele walorów turystycznych. Turyści chętnie odwiedzają Dom Rybaka, który dziś jest siedzibą urzędu miasta. Historia tego budynku sięga lat 50. XX wieku, a z jego wierzy podziwiać można panoramę miasta. Popularną atrakcją jest również Muzeum Motyli znajdujące się w tym samym budynku – można zobaczyć tam imponującą kolekcję owadów.


Władysławowo Tanie pensjonaty


Władysławowo może poszczycić również bogatą historią, tradycją i regionalizmem. Z miastem związanych jest wielu artystów prezentujących ze sztukę ludową. Warto zapoznać się atrakcjami jakie oferuje miasto. Pensjonat we Władysławowie nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Wśród ofert znaleźć można tanie pensjonaty we Władysławowie. Każdy turysta znajdzie obiekt, który dopasuje je w kwestii standardu wyposażenia, lokalizacji oraz ceny. Pensjonaty we Władysławowie to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób ceniących aktywny wypoczynek jak i lenistwo na plaży.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Władysławowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: