Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Ocean Park we Władysławowie
fot.: Vindicator / Wikimedia Commons, CC BY 2.5
Główną jednak atrakcją Ocean Parku są makiety morskich stworzeń w skali 1:1

Władysławowo to bardzo chętnie odwiedzana niewielka miejscowość, znajdująca się nad morzem Bałtyckim. W sezonie letnim nieco zatłoczona, ale takie są właśnie uroki nadmorskich, słynnych kurortów. Jeśli pojedziecie do „Władka” pamiętajcie, że aby zająć sobie miejsce na plaży, przy samej wodzie, trzeba naprawdę wcześnie wstać. Po drodze na plażę znajduje się wiele miejsc rozrywki zwłaszcza dla najmłodszych.

Place zabaw skupiające kilka dmuchanych basenów, stoły do gry w cymbergaja, baseny z kuleczkami, trampoliny i wiele innych, koło których wasze dzieci na pewno nie przejdą obojętnie. Trzeba w takich warunkach nastawić się na dłuższy spacer z licznymi przystankami. Za to atrakcji wieczornych zdecydowanie nie brakuje i prawie nikt nie chodzi spać z kurami.

Ocean Park Władysławowo

Szukasz noclegów we Władysławowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Władysławowie

Dziś przybliżę Państwu Ocean Park, położony w tym urokliwym mieście, w których możecie miło i rodzinnie spędzić swój wolny czas. Poza sezonem letnim miasto jednak, jak mówią jego mieszkańcy, „całkowicie wymiera”. Trudnią się wtedy głównie rybołówstwem. Ale letnią porą zajmują się głownie Turystami i zapewnieniem im noclegu, wyżywienia i innych wygód związanych z wypoczynkiem poza domem. Każdy praktycznie wynajmuje tutaj pokoje, gdzie nie spojrzysz widać szyldy z ogłoszeniami „wolne pokoje”, „apartamenty do wynajęcia”, ale są także hotele, np. Apart Sport OWS, hotel Europa, czy Luan.

Dla dzieci główną atrakcją są kramy, które prowadzą Turystów aż do samej plaży. A w nich dosłownie mydło i powidło, od muszelek i innych prawdziwie nadmorskich pamiątek, po różnej maści zabawki. Miejscowi, trzeba przyznać, w większości są bardzo mili i tacy zresztą być powinni, ponieważ zależy im na Turystach, z których tak naprawdę żyją, a mają ich w zasięgu rąk tylko przez tych kilka wakacyjnych miesięcy.

Wspaniałe miejsce rozrywki dla całej rodziny. W dzień można tam, np. pobawić się na mini wesołym miasteczku. Jest kolejka górska oraz karuzela dla małych dzieci. Główną jednak atrakcją Ocean Parku są makiety morskich stworzeń w skali 1:1. Można więc nie tylko przyjrzeć się im z bliska, poznać jak wyglądają, ale jednocześnie widzimy jakie są ich prawdziwe rozmiary. To naprawdę fascynujące zobaczyć „prawdziwą” kałamarnicę, wieloryba, orkę i wiele, wiele innych. Wszystkich obiektów jest około 40 także jest co pooglądać.

Coś dla najmłodszych

W Parku jest wydzielone miejsce tuż koło sceny (swoją drogą bardzo zmyślny zabieg, ponieważ w momencie koncertu rodzice pilnując pociech mogą słuchać muzyki i jednocześnie widzą wykonawcę) dla najmłodszych ogromny plac zabaw, znajdujący się na piasku – dla bezpieczeństwa, ale i dla zabawy – można robić babki. Są tam plastikowe, kolorowe domki, baseny z kulkami oraz trampoliny. Prawdziwa mekka dla waszych dzieciaków. Jeśli zgłodniejecie to na terenie obiektu jest świetna pizzeria z piwem oczywiście, bo piwo nad morzem króluje wszędzie – w barach, pubach, kawiarniach, dyskotekach i w całej reszcie nadmorskich lokali użytkowych. Pizza była, przynajmniej rok temu, naprawdę pyszna. Mnogość rodzajów tego włoskiego specjału dodatkowo przemawia za tym miejscem.

Wieczorami w Ocean Parku też jest ciekawie. Dwa razy w tygodniu zapraszane są tam gwiazdy muzyki disco-polo. Po Władysławowie ciągle jeździ kilka samochodów ogłaszających te wydarzenia głośno i muzycznie przy okazji. Koncert zawsze wygląda podobnie: ok 3 grup muzycznych występuje po sobie. Z nich ok godziny 20-21  koncert daje „Gwiazda Wieczoru”, np. „Piękni i Młodzi”, „Cliver”, zespół „MIG”, czy „Weekend” ze słynnym „Ona tańczy dla mnie”. Można posłuchać, potańczyć, poznać naprawdę fajnych ludzi – ogólnie zabawić się latem. Bilety to koszt 15zł ulgowy, 20 zł dorosły, dzieciaczki poniżej 3 lat wchodzą za darmo, natomiast bilety na show dodatkowe płatne 5 zł. Przy okazji koncertów można zjeść watę cukrową, popcorn i zaopatrzyć się w świecące w ciemności rogi, uszy, opaski – co kto lubi. Po koncertach odbywają się w Ocean Parku dyskoteki z muzyką klubową. Nie polecam w związku z tym, noclegu blisko parku i ogólnie w jego zasięgu, rodzinom z małymi dziećmi, bo po prostu nie pośpicie.

Najbardziej nowoczesne, interaktywne show w Europie 

Najnowsza propozycja Ocean Parku, to najnowocześniejsze show edukacyjne w Europie. Polega ono na tym, że publiczność zgromadzona przed ekranem może „porozmawiać” z animowanym wielorybem. Uczestnicy dowiadują się tutaj bardzo ciekawych rzeczy o życiu wielorybów. Nasz wielorybek dużo żartuje podczas spektaklu, dzięki czemu każdy może troszkę się pośmiać, wyluzować. Dla waszych dzieci będzie to wyśmienita  przygoda i spotkanie z nowoczesną technologią.

Wieczorem na plażę we Władysławowie kieruje się bardzo wielu Turystów. Jest naprawdę klimatycznie. W pogodne dni można podziwiać wspaniały zachód słońca, a już po zmroku puszczać lampiony. To taka tradycja, że na pożegnanie z morzem lub aby wysłać gdzieś tam, daleko swoje marzenia, zapalamy biały lampionik i puszczamy w świat. Można także coś na nim napisać, a potem już tylko czekać na spełnienie swoich najskrytszych pragnień.