Pensjonaty Szklarska Poręba

znaleziono 48 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Szklarskiej Porębie, województwo dolnośląskie, powiat jeleniogórski

Pensjonaty w Szklarskiej Porębie - Malownicza miejscowość, liczne atrakcje dla miłośników gór. Zachęcamy do odwiedzenia Szklarskiej Poręby i zatrzymania się w jednym z tamtejszych pensjonatów. Korzystne zakwaterowanie w Sudetach.
Karkonosze to jeden najciekawszych pod względem krajoznawczym i przyrodniczym górski region Europy Środkowej. W śród nich niczym perła lśni urocze miasteczko Szklarska Poręba, wymarzone miejsce do uprawiania aktywnego wypoczynku zarówno dla całych rodzin jak i dla sportowców. Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 metrów nad poziomem morza. Bogactwa Szklarskiej Poręby nie sposób jest poznać w jeden czy dwa dni. Żeby naprawdę odwiedzić najciekawsze zakątki trzeba zarezerwować sobie więcej czasu i mieć duży zapas energii. Tym bardziej nie warto próbować ich opisywać, wystarczy wspomnieć o pomnikach natury takich jak Krucze Skały, Wodospad Szklarski czy Chybotek. Szklarska Poręba jak żadne inne miasto w Karkonoszach identyfikuje się z postacią Ducha Gór. Co objawia się w każdym zakątku tej przepięknej miejscowości. To tu wśród zielonych lasów, w dolinie rzeki, na zboczach Karkonoszy rozciąga się magiczny ogród historii, tradycji, wierzeń, magii i natury. Jego władcą jest Duch Gór zwany: Karkonoszem, Liczyrzepą i Rzepiórem.

Pensjonaty Szklarska Poręba – nocleg w malowniczej Dolinie Kamiennej


Szklarska Poręba otoczona jest stokami Karkonoszy, co wpływa na jej niezwykłą lokalizację. Na południu wznosi się Szrenica, od północy na stokach Gór Izerskich Wysoki Kamień i Czarna Góra, zaś od wschodu wzniesienia Przedgórza Karkonoszy oddzielają miasto od Jeleniogórskiej Kotliny. Miejscowość podzielona jest umownie na Szklarską Porębę Górną, Średnią i Dolną. Najbardziej rozległa jest część zwana Górną z dzielnicami: Śródmieście, Marysin, Szklarka, Dolina oraz Jakuszyce (najwyżej położona kolonia w pobliżu przejścia granicznego do Czech). Baza noclegowa w mieście jest niezwykle rozbudowana, a Szklarska Poręba gotowa jest przyjąć w letnim i zimowym sezonie rzesze turystów. Osoby poszukujące noclegów w tej „mineralogicznej stolicy Polski” zapraszamy do odwiedzenia portalu społecznościowego e-turysta, gdzie odnaleźć można wiele ciekawych propozycji noclegowych dopasowanych do potrzeb i możliwości finansowych turystów. Szczególną popularnością cieszą się oferty zgrupowane wokół haseł: „Pensjonaty Szklarska Poręba”, „Tanie pensjonaty Szklarska Poręba”.

Szklarska Poręba pensjonaty z wyżywieniem – dobry odpoczynek po górskich wędrówkach


Miasto oferuje gościom setki kilometrów rowerowych szlaków i pieszych tras o różnym stopniu trudności. Podążanie wyznaczonymi trasami pozwoli odnaleźć dziesiątki historycznych i przyrodniczych atrakcji. Przyroda Karkonoskiego Parku Narodowego zachwyca przez cały rok, a Góry Izerskie oferują ciszę i spokój. Szklarska Poręba to doskonała baza wypadowa do poznawania Sudetów. W promieniu trzydziestu kilometrów odnaleźć można mnóstwo atrakcji i malowniczych miejsc: Harrachov; Karpacz z licznymi muzeami i zabytkami oraz szczytem Śnieżka; Kowary (Sztolnie); Ścięgny (Western City), ruiny zamku Chojnik, Muzeum Karkonoskiego Parku Narodowego; Dolina Zamków i Ogrodów. Po intensywnie spędzonym dniu konieczny jest dobry wypoczynek. Relaks odnajdziemy podczas pobytu w starannie wybranym miejscu noclegowym. Polecamy oferty „Szklarska Poręba pensjonaty z wyżywieniem”, które zgrupowane są na stronach portalu e-turysta.

Tanie pensjonaty Szklarska Poręba – doskonałe wytchnienie po białym szaleństwie


Szklarska Poręba jest największym ośrodkiem narciarskim w polskich Karkonoszach i jednym z największych w Sudetach. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji prawie piętnaście kilometrów tras i aż czternaście wyciągów narciarskich oraz linowych kolei krzesełkowych. Większość z nich ulokowana jest na stokach górującej nad miastem Szrenicy. W mieście organizuje się wiele imprez cyklicznych i zawodów sportowych. Tu każdy narciarz, niezależnie od umiejętności znajdzie stok dla siebie. Doskonałe warunki klimatyczne, przyrównywane do tych panujących w Alpach, pozwalają utrzymać się grubej pokrywie śnieżnej nawet do wczesnej wiosny. Północne stoki Szrenicy sprawiają, że na nartach jeździ się tutaj jeszcze w kwietniu i mimo wysokich temperatur oraz słońca, śnieg długo jest zmrożony.

Szklarska Poręba Tanie pensjonaty


Alpejski klimat, stoki narciarskie dla miłośników sportów zimowych i szlaki turystyczne dla preferujących piesze wędrówki. Szklarska Poręba jest idealnym miejscem na wypoczynek, zarówno w zimie, jak i w lecie. Najlepszą ofertę zakwaterowania posiadają szklarskie pensjonaty – gwarantują pokoje w hotelowym standardzie i niskie ceny. Szklarska Poręba to miasto położone w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w dolinie rzeki Kamiennej, graniczące z Czechami. Na jego obszarze znajdują się dwa pasma górskie: Karkonosze z najwyższym szczytem – Szczernicą i Góry Izerskie z najwyższym szczytem – Wysokim Kamieniem. Torfowiska Gór Izerskich tworzą mikroklimat zbliżony do warunków klimatycznych miejscowości alpejskich. Atutami miasta są przede wszystkim liczne stoki narciarskie i szlaki turystyczne. Ze względu na wspaniałe możliwości aktywnego wypoczynku, Szklarska Poręba w 1999 roku została mianowana Stolicą Programu III Polskiego Radia. Oprócz stoków i szlaków, warte uwagi są też szklarskie zabytki: Kościół Matki Boskiej Różańcowej z XVII wieku, Kościół Niepokalanego Serca NMP z XVIII wieku, zespół willowy na ulicy Kilińskiego, młyn św. Łukasza i budynek fabryczny huty Julia.

Szklarska Poręba pensjonat - zobacz na e-turysta.pl


Pensjonaty w Szklarskiej Porębie wyróżniają się lokalizacją w urokliwych i spokojnych miejscach. Z okien można podziwiać piękny widok na góry. Wszystkie placówki oferują przytulne wnętrza, miłą obsługę i różne udogodnienia (między innymi darmowy internet bezprzewodowy, miejsca parkingowe, wyposażoną kuchnię, wypożyczalnię rowerów). Pobyt można urozmaicać spacerami, zbieraniem grzybów, śpiewaniem przy ognisku. Na dzieci czekają place zabaw oraz, zimą, sanki i ślizgawki.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szklarska Poręba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: