Kwatery prywatne Szklarska Poręba

znaleziono 29 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Szklarskiej Porębie, województwo dolnośląskie, powiat jeleniogórski

Szklarska Poręba Kwatery prywatne - Jest takie miejsce na mapie Polski, które pochwalić się może zaangażowaniem w słynną produkcję filmową. Mowa o jednym z najpiękniejszych zakątków w Karkonoszach, wąwozie Kamieńczyk. Nowozelandzki reżyser Andrew Adamson docenił urok karkonoskich pejzaży i wykorzystał wąwóz wraz z wodospadem do brytyjskiej ekranizacji popularnej książki C. S. Lewisa "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian". Osoby, które znają to miejsce nie dziwią się decyzji reżysera. Pionowo wznoszące się skały, szum wodospadu, który spada trójstopniową kaskadą w dno malowniczego wąwozu, to robi wrażenie!

Tanie kwatery Szklarska Poręba – nocleg w stolicy Radiowej Trójki


Planując pobyt w Karkonoszach warto odwiedzić strony portalu e-turysta, gdzie w zakładce "Kwatery prywatne Szklarska Poręba" odnaleźć można ciekawe oferty proponujące nocleg u gospodarzy. To rozwiązanie ma wiele zalet. Gościnność, spokój, domowe warunki, doskonała atmosfera – to dla wielu turystów argumenty nie do przebicia. Dodatkowym aspektem jest jeszcze walor finansowy oraz świetna lokalizacja obiektów. Prywatne kwatery czekają na turystów przez cały rok. Nieprzypadkowo Radiowa Trójka wybrała Szklarską Porębę na stolicę swej rozgłośni! Zapraszamy w Karkonosze!

Kwatery prywatne Szklarska Poręba – nocleg blisko baśniowego królestwa


Wąwóz Kamieńczyka ma ok. 100 m długości, jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości, a szerokość na niektórych odcinkach nie przekracza czterech metrów. Niezwykłą ozdobą tego miejsca jest wodospad (najwyższy w polskich Karkonoszach). Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m. n.p.m. Na samo dno malowniczego wodospadu prowadzi trójstopniowa kaskada o wysokości 27 m. A to nie koniec atrakcji! Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się "Złota Jama", gdzie odnaleźć można skupiska szlachetnych kamieni Przy wodospadzie wzniesiono schroniska "Kamieńczyk" i "Szałas Sielanka". Wąwóz doczekał się własnej legendy. Jak głosi klechda wodospad powstał z łez siedmiu rusałek, które opłakiwały śmierć jednej z nich, Łabudki. Rusałka ta zakochała się w śmiertelniku. Przystojnemu Broniszowi oddała cały swój majątek, który ten przeznaczyć chciał na leczenie matki. Obiecał, że wróci do ukochanej i jak łatwo się domyślić nie zrobił tego. Łabudka postanowiła odszukać Bronisza. Ruszyła sprzed swego domu pod Łabskim Szczytem na północ w kierunku Hali Szrenickiej. Tu oczom jej ukazał się potworny widok. Ciało ukochanego leżało u podnóża skały. Rusałka z wrażenia poślizgnęła się i upadła koło ukochanego. Z łez sióstr, które opłakiwały kochanków powstał piękny wodospad Kamieńczyk. Spędzając urlop w Szklarskiej Porębie koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce. Dojść tam można z centrum miasta (ulica Sikorskiego) czerwonym szlakiem lub czarnym szlakiem, który biegnie obok dolnej stacji Kolei Linowej "Szrenica". Po intensywnie spędzonym dniu warto zadbać o dobry wypoczynek. Strudzonym wędrowcom polecamy nocleg "Tanie kwatery Szklarska Poręba". Oferty znaleźć można na stronach popularnego portalu e-turysta.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szklarska Poręba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Szklarskiej Porębie

Jak dodać obiekt noclegowy w Szklarskiej Porębie do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w kwaterach prywatnych w Szklarskiej Porębie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Szklarskiej Porębie kształtują się na poziomie 65-70 zł za osobę.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które kwatery prywatne pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 10 kwater prywatnych w Szklarskiej Porębie, które akceptują zwierzęta.
W Szklarskiej Porębie można znaleźć wiele ofert kwater prywatnych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Szklarskiej Porębie 28 kwater prywatnych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie kwater prywatnych w Szklarskiej Porębie spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.