Kwatery prywatne Szklarska Poręba

znaleziono 32 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Szklarskiej Porębie, województwo dolnośląskie, powiat jeleniogórski

Szklarska Poręba Kwatery prywatne - Jest takie miejsce na mapie Polski, które pochwalić się może zaangażowaniem w słynną produkcję filmową. Mowa o jednym z najpiękniejszych zakątków w Karkonoszach, wąwozie Kamieńczyk. Nowozelandzki reżyser Andrew Adamson docenił urok karkonoskich pejzaży i wykorzystał wąwóz wraz z wodospadem do brytyjskiej ekranizacji popularnej książki C. S. Lewisa "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian". Osoby, które znają to miejsce nie dziwią się decyzji reżysera. Pionowo wznoszące się skały, szum wodospadu, który spada trójstopniową kaskadą w dno malowniczego wąwozu, to robi wrażenie!


Tanie kwatery Szklarska Poręba – nocleg w stolicy Radiowej Trójki


Planując pobyt w Karkonoszach warto odwiedzić strony portalu e-turysta, gdzie w zakładce "Kwatery prywatne Szklarska Poręba" odnaleźć można ciekawe oferty proponujące nocleg u gospodarzy. To rozwiązanie ma wiele zalet. Gościnność, spokój, domowe warunki, doskonała atmosfera – to dla wielu turystów argumenty nie do przebicia. Dodatkowym aspektem jest jeszcze walor finansowy oraz świetna lokalizacja obiektów. Prywatne kwatery czekają na turystów przez cały rok. Nieprzypadkowo Radiowa Trójka wybrała Szklarską Porębę na stolicę swej rozgłośni! Zapraszamy w Karkonosze!

Kwatery prywatne Szklarska Poręba – nocleg blisko baśniowego królestwa


Wąwóz Kamieńczyka ma ok. 100 m długości, jego pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości, a szerokość na niektórych odcinkach nie przekracza czterech metrów. Niezwykłą ozdobą tego miejsca jest wodospad (najwyższy w polskich Karkonoszach). Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m. n.p.m. Na samo dno malowniczego wodospadu prowadzi trójstopniowa kaskada o wysokości 27 m. A to nie koniec atrakcji! Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się "Złota Jama", gdzie odnaleźć można skupiska szlachetnych kamieni Przy wodospadzie wzniesiono schroniska "Kamieńczyk" i "Szałas Sielanka". Wąwóz doczekał się własnej legendy. Jak głosi klechda wodospad powstał z łez siedmiu rusałek, które opłakiwały śmierć jednej z nich, Łabudki. Rusałka ta zakochała się w śmiertelniku. Przystojnemu Broniszowi oddała cały swój majątek, który ten przeznaczyć chciał na leczenie matki. Obiecał, że wróci do ukochanej i jak łatwo się domyślić nie zrobił tego. Łabudka postanowiła odszukać Bronisza. Ruszyła sprzed swego domu pod Łabskim Szczytem na północ w kierunku Hali Szrenickiej. Tu oczom jej ukazał się potworny widok. Ciało ukochanego leżało u podnóża skały. Rusałka z wrażenia poślizgnęła się i upadła koło ukochanego. Z łez sióstr, które opłakiwały kochanków powstał piękny wodospad Kamieńczyk. Spędzając urlop w Szklarskiej Porębie koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce. Dojść tam można z centrum miasta (ulica Sikorskiego) czerwonym szlakiem lub czarnym szlakiem, który biegnie obok dolnej stacji Kolei Linowej "Szrenica". Po intensywnie spędzonym dniu warto zadbać o dobry wypoczynek. Strudzonym wędrowcom polecamy nocleg "Tanie kwatery Szklarska Poręba". Oferty znaleźć można na stronach popularnego portalu e-turysta.
Kwatery prywatne Szklarska Poręba, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Szklarskiej Porębie w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Szklarskiej Porębie obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Szklarskiej Porębie kwatera prywatna noclegi Szklarska Poręba i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Szklarska Poręba tani nocleg. Pokoje i kwatery w Szklarskiej Porębie. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Szklarskiej Porębie. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Szklarskiej Porębie? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Szklarskiej Porębie u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szklarska Poręba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: