Kwatery prywatne Świeradów-Zdrój

znaleziono 18 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Świeradowie-Zdroju, województwo dolnośląskie, powiat lubański

Kwatery prywatne w miejscowości Świeradów-Zdrój. Porównaj możliwość zakwaterowania w Świeradowie-Zdroju w zależności od standardu oraz ceny. Świeradów-Zdrój, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Świeradowie-Zdroju:
W górach Izerskich w tzw. Obniżeniu Świeradowskim a konkretnie w dolinie rzeki Kwisy usytuowany jest słynny Świeradów Zdrój. Drugi człon nazwy tej miejscowości sugeruje, że jest to miejscowość uzdrowiskowa. W rzeczy samej tak właśnie jest. Świeradów Zdrój potocznie nazywane jest perłą uzdrowisk dolnośląskich. Przez swój unikalny podgórski mikroklimat oraz ogromne zasoby naturalnych surowców leczniczych od blisko 300 lat Świeradów Zdrój jest mekką turystów poszukujących ukojenia dla swojego ducha i ciała (leczenie chorób reumatycznych oraz narząd ruchu dzięki tutejszym wodą leczniczym zwanych radoczynnymi stawami ) Pierwsze wzmianki o Świeradowie Zdroju pochodzą z okolic początku XV w. kiedy to odkryto na tych terenach wody mineralne, który już wtedy zostały okrzyknięte leczniczymi. Fakt ten przyczynił się do budowy Domu Zdrojowego (w 1899r.) który do dzisiaj jest jednym z najsłynniejszych z tego typu obiektów na terenie Polski. Warto nadmienić także o innych atutach tej podgórskiej miejscowości - są nimi bez wątpienia: najdłuższa na Dolnym Śląsku hala spacerowa, egzotyczna roślinność, promenada spacerowa, tarasy, sztuczna grota oraz galeria widokowa na wieży z zegarem, z której podziwiać można uroki Świeradowa i okolic. Bez wątpienia zaletą przyjazdu do Świeradowa Zdroju jest fakt, że jest on bardzo dobrą bazą wypadową do odwiedzenia Szlaku Sudeckiego, Szklarskiej Poręby, Karkonoszy, gór Karłowych i Stołowych.
Kwatery prywatne Świeradów-Zdrój, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Świeradowie-Zdroju w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Świeradowie-Zdroju obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Świeradowie-Zdroju kwatera prywatna noclegi Świeradów-Zdrój i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Świeradów-Zdrój tani nocleg. Pokoje i kwatery w Świeradowie-Zdroju. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Świeradowie-Zdroju. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Świeradowie-Zdroju? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Świeradowie-Zdroju u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Świeradów-Zdrój, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: