Pokoje gościnne Bukowina Tatrzańska

znaleziono 101 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Bukowinie Tatrzańskiej, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Pokoje gościnne w miejscowości Bukowina Tatrzańska. Wizyta w gminie Bukowina Tatrzańska to pobyt na styku dwóch krain, które rozdziela górska, rwąca, czysta rzeka Białka wypływająca wprost z serca Tatr. Na prawym brzegu rozciąga się Spisz, na lewym zaś Podhale. Fakt ten stanowi o niepowtarzalności regionu. Odmienne historie, inna kultura, rożne zwyczaje tkają obraz, który nazwać można „Pejzażem Pogranicza.” Gminę tworzy osiem wsi: Bukowina Tatrzańska, Groń, Leśnica, Białka Tatrzańska, Jurgów, Rzepiska, Czarna Góra.
Bukowina Tatrzańska jest wsią położoną na Podhalu, a pierwsze historyczne wzmianki o tej osadzie pojawiły się w siedemnastym wieku. Czyli jest to jedna z ostatnich i najmłodszych wsi powstałych na tych terenach. Bukowina położona jest na wysokości około tysiąca metrów ponad poziomem morza i liczy niecałe trzy tysiące mieszkańców. Dzięki swojemu położeniu z Bukowiny Tatrzańskiej widać jak na dłoni cały łańcuch tatrzańskich gór i szczytów. W dziewiętnastym wieku znajdująca się pod panowaniem austriackim Bukowina wraz z większą częścią ziem nowotarskich została sprzedana magnatowi Emanuelowi Homolaczowi. Spowodowało to zatarg z mieszkańcami osady, których przedsiębiorca i dziedzic próbował wywłaszczyć z zajmowanych ziem. Następnie ziemie te przechodziły z ręki do ręki nierzadko na skutek licytacji, aż dobra nabył Władysław Zamoyski, który w 1924 roku oddał ich całość skarbowi państwa, wtedy już oczywiście polskiego. W dwudziestym wieku postawiono w Bukowinie kościół oraz szkołę, a nieco później placówkę kulturalną – Dom Ludowy. Dzisiaj Bukowina Tatrzańska to uznany i popularny ośrodek narciarski i turystyczny.

Pokoje Bukowina Tatrzańska doskonały pomysł na rodzinny wypad


Planując pobyt warto zarezerwować nocleg, korzystając z oferty: Bukowina Tatrzańska pokoje. W Bukowinie każda rodzina, niezależnie od terminu urlopu, znajdzie mnóstwo atrakcji. Liczne trasy spacerowe i rowerowe, ośrodki jazdy konnej, parki linowe gwarantują moc atrakcji. Bukowina słynie z rozbudowanego zaplecza kulturalnego. Koncerty, Góralski Karnawał, festiwale (Sabałowe Bajanie), przedstawienia teatralne grup amatorskich odbywają się tu przez cały rok. Serdecznie zapraszamy.

Bukowina Tatrzańska pokoje w centrum narciarskiego raju


Już w dwudziestoleciu międzywojennym nastąpiło przekształcenie charakteru Bukowiny. Z wsi, gdzie dominująca rolę pełniło rolnictwo i pasterstwo Bukowina stała się ośrodkiem wypoczynkowo-turystycznym. Aktualnie miejsce cieszy się sporą popularnością. Posiada rozbudowaną bazę sportów zimowych, zaletą wioski są liczne małe wyciągi narciarskie. Popularnością cieszy się ośrodek Olczański Wierch ze Stacją Turnia, który dysponuje wyciągiem krzesełkowym oraz Stacja Narciarska Rusiń-ski. Stacja dysponuje dwoma orczykami oraz czteroosobową koleją firmy Von Roll, która może przewieźć aż 2400 osób na godzinę. Po narciarskich harcach warto zadbać o dobry wypoczynek. W Bukowinie Tatrzańskiej oferta noclegowa jest niezwykle rozbudowana. Turyści skorzystać mogą z hoteli oraz licznych pensjonatów. Niezmiennie jednak, największą popularnością cieszą się noclegi u gospodarzy, czyli pobyt w pokojach gościnnych. Przy wyborze oferty warto skorzystać z informacji zamieszczonych na stronach portalu społecznościowego e-turysta. Tu, w zakładce Pokoje Bukowina Tatrzańska znajduje się ponad sto ofert. Zaletą prezentowanych miejsc jest szczegółowy opis, wiarygodne zdjęcia oraz stosowne komentarze. Jeśli nocleg w Bukowinie Tatrzańskiej, to tylko w pokojach gościnnych udostępnianych przez Gospodarzy.


Termy Bukovina – nocleg: Pokoje gościnne Bukowina Tatrzańska


Bukowina Tatrzańska odwiedzana jest często przez miłośników relaksu, którzy z przyjemnością znajdują ukojenie w wodach termalnych. Tu, od prawie 16 lat skorzystać można z oferty kompleksu basenów geotermalnych, które zasilane są wodą termalną. Jest to największy obiekt tego typu w Polsce. Woda wydobywana jest z otworu usytuowanego na północno-zachodnim zboczu góry Wysoki Wierch z głębokości około 2600 m. Kompleks znajduje się tuż na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na turystów czeka aż dwanaście basenów, 150 metrów zjeżdżalni, jacuzzi, wodne masaże oraz dwanaście saun. Ze względu na bogatą mineralizację oraz urozmaicony skład jonowy i szeroki wachlarz mikroelementów, a także niski charakter zasadowy oraz stosowną twardość, wody termalne stanowią doskonały środek leczniczy, a także rehabilitacyjny. Kąpiel w wodach termalnych pomaga eliminować dolegliwości ze strony układu kostnego i mięśniowego. Zmniejsza bóle stawów, leczy stany zapalne, wzmacnia układ sercowy i naczyniowy, reguluje gospodarkę organizmu, a także przyspiesza przemianę materii. W kompleksie Termy Bukovina z przyjemnością spędzić można cały dzień. Po intensywnych atrakcjach warto zatroszczyć się o wygodny nocleg. Na Podhalu szczególną popularnością cieszą się noclegi w pokojach gościnnych udostępnianych przez lokalnych gospodarzy. Wachlarz propozycji jest niezwykle wszechstronny. Sporo ciekawych ofert odnaleźć można na stronach portalu e-turysta. Odsyłamy do zakładki: Pokoje gościnne Bukowina Tatrzańska. Doskonała lokalizacja, komfortowe warunki, dogodne ceny to atuty oferty.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Bukowina Tatrzańska, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: