Pokoje gościnne Biały Dunajec

znaleziono 62 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Białym Dunajcu, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Pokoje gościnne w miejscowości Biały Dunajec. Rodzinne wyjazdy na Podhale to tradycja, która kwitnie nie tylko wśród rodzin z Małopolski. Ze świecą szukać osób, które choć raz nie były w tym rejonie. Zwykle pomysły na wyjazd w Tatry znajdują finał w Zakopanem, lecz warto zastanowić się nad pobytem w miejscach nieco mniej zatłoczonych, nieco na uboczu, jednak w sercu cudnych podhalańskich pejzaży. Jeśli kompas rodzinnej podróży wskazuje południe i prowadzi w tatrzańskie rejony, to warto zastanowić się nad pobytem w Białym Dunajcu.
Sześciu nieznanych z imienia kmieci stało się bohaterami pierwszej historycznej wzmianki o osadzie zwanej Białym Dunajcem z roku 1564. Wiadomo za to, że pierwszym sołtysem był zarazem zasadźca wsi na prawie niemieckim, Jędrzej Pawlik. jego potomkowie za zasługi w wojnach toczonych na granicach Rzeczypospolitej zostali nobilitowani i uzyskali nazwisko Pawlikowski. Przez długi okres głównym źródłem utrzymania była w osadzie hodowla owiec. Dzisiaj Biały Dunajec znajduje się w powiecie tatrzańskim, w województwie małopolskim. Przez wieś przepływa potok o tej samej nazwie, który jest jedną z głównych jego atrakcji. Stąd miejscowość jest rajem dla amatorów wędkarstwa, którzy mają tutaj bardzo bogate łowiska pstrąga. Blisko stąd zarówno do uznanych baz narciarskich w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej oraz do szlaków górskich Tatrzańskiego Parku Narodowego. W Białym Dunajcu znajdują się także cenione w całym kraju baseny termalne – Termy Podhalańskie. Kolejną ciekawostką jest to, że w latach 1913-1914 w Białym Dunajce w pensjonacie Teresy Skupień zamieszkiwał Włodzimierz Lenin.

Pokoje gościnne Biały Dunajec – wypoczynek po białym szaleństwie


Tanie pokoje Biały Dunajec czekają! Biały Dunajec cieszy się sporą popularnością podczas zimowych miesięcy. Chętnie przyjeżdżają tu osoby, które cenią sobie spokój i bezpieczeństwo na stoku. Na miejscu korzystać można z tras wyciągu narciarskiego Toko - Land, stacji narciarskich U Steni oraz Sami Swoi. Trasy dostosowane są do różnych umiejętności narciarzy. Bez lęku odnajdą się tu początkujący narciarze. Trasy cieszą się popularnością wśród rodzin, które szusują wspólnie z maluchami. Po intensywnym, mroźnym dniu schronienia należy szukać wybierając wśród okolicznych ofert noclegowych. Serdecznie zapraszamy do Białego Dunajca!

Pokoje Biały Dunajec


Ta urokliwa, podhalańska wioska znajduje się tuż przy trasie z Krakowa do Zakopanego. Jeśli zawitamy do Białego Dunajca w sezonie letnim, to warto zdecydować się na dłuższe spacery, którymi prowadzić nas będą okoliczne ścieżki. Wyruszając z centrum Białego Dunajca należy kierować się w stronę Pogórza Gubałowskiego lub idąc przez Ząb w trzy godziny (wprawny piechur krócej) dotrzeć można do Gubałówki. Jeśli poświęcimy na spacer nieco więcej czasu, to można dojść nawet do Kun. Trasy cechuje łagodny przebieg, odpowiednie są także do spacerów z dziećmi. Dla turystów, którzy nie boją się wyzwań proponujemy wycieczkę na trasie: Biały Dunajec – Stołowe - Gliczarów Górny - Gliczarów Dolny - Wojtusiców Wierch - Biały Dunajec. Ten spacer zająć może nawet do czterech godzin. Jednak wysiłek na pewno się opłaci, zapłatą będą cudne tatrzańskie krajobrazy. Po intensywnym dniu warto zatroszczyć się o dobry wypoczynek. W Białym Dunajcu znajduje się mnóstwo miejsc, w których skorzystać można z oferty noclegowej. Zwykle są to prywatne domy, które przystosowane zostały do przyjmowania gości. To typowe podhalańskie wille, które otwierają swe podwoje dla „gości z miasta”. Na stronie portalu społecznościowego e-turysta znajduje się około siedemdziesięciu ofert tego typu. Propozycje, zaproszenia opatrzone są stosownym komentarzem, wyczerpującymi informacjami, zdjęciami. Zachęcamy do poznania oferty, którą odnaleźć można w zakładce: pokoje gościnne Biały Dunajec.

Tanie pokoje Biały Dunajec dla miłośników „biegówek” i nie tylko


W Białym Dunajcu przyjemność znajdą nie tylko amatorzy narciarstwa zjazdowego. Ci, którzy wolą biegać na nartach skorzystać mogą z przygotowanej trasy biegowej. Pomysł udało się zrealizować dzięki uprzejmości właścicieli gruntów, a także Urzędu Gminy. Na trasę trafić można poruszając się od strony mostu dla pieszych. Most łączy górną część ulicy Miłośników Podhala z ulicą Generała Galicy. Trasa biegnie wzdłuż torów oraz rzeki Biały Dunajec. Organizując wypoczynek w Białym Dunajcu warto skorzystać z oferty, którą odnaleźć można na stronach portalu społecznościowego: e-turysta. W zakładce „Pokoje Biały Dunajec” znajduje się sporo sprawdzonych ofert, które pochwalić się mogą wiarygodnymi opisami, zdjęciami, zróżnicowanymi cenami oraz doskonałą lokalizacją.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Biały Dunajec, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: