Pokoje gościnne Kościelisko

znaleziono 51 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Kościelisku, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Pokoje gościnne w miejscowości Kościelisko. Zwykle, myśląc o pobycie w Tatrach turyści automatycznie wskazują na Zakopane – stolicę Podhala. Jednak nie wszyscy zadowoleni są z gwaru i natłoku turystów, którzy szczególnie w zimie, upodobali sobie to miejsce. Klimatyczne miasto od pewnego czasu ulega bardzo silnej komercjalizacji. Wszyscy turyści, którzy pragną podczas pobytu ciszy i relaksu powinni skorzystać z uroków wioski, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie Zakopanego.

Kościelisko pokoje – nocleg w malowniczej osadzie blisko Zakopanego


Podczas planowania pobytu zachęcamy do skorzystania z oferty noclegowej, która znajduje się na stronach społecznościowego portalu e-turysta. Pod hasłem: Pokoje Kościelisko – odnajdziemy kilkadziesiąt sprawdzonych ofert. Wioska Kościelisko to zaledwie 15 minut drogi od centrum stolicy Podhala. Wieś składa się z 21 osiedli – dawnych polan. Stąd stara nazwa wioski - dzisiejsze Kościelisko dawniej nosiło nazwę Polany. Osiedla rozrzucone są na stokach Palenicy Kościeliskiej oraz Butorowego Wierchu. Kościelsko to wieś z charakterem! W jej obrębie Kazimierz Tetmajer szukał miejsca urodzenia legendarnego zbójnika tatrzańskiego – Janosika Nędzy Litmanowskiego. Stąd pochodzi także rodzina Matejów, która w XIX stuleciu trudniła się zbójeckim rzemiosłem na Podhalu. Sama nazwa wioski pochodzi najprawdopodobniej od górniczego kościółka, który znajdował się na polanie w Dolinie Kościeliskiej (obecnie znajduje się tam kaplica, która skrywa w sobie skarby!). Zwolennicy innej teorii twierdzą, że nazwa pochodzi od licznych kości, które pozostały w tym rejonie po wielkiej bitwie z tatarskimi wojskami, które przeszły przez te tereny w drodze na Węgry. Wszystkich miłośników przygód oraz tych, którzy myślą o tatrzańskim krajobrazie z nostalgią i miłością zapraszamy do Kościeliska.

Pokoje gościnne Kościelisko – blisko Doliny Kościeliskiej oraz Doliny Chochołowskiej


W Kościelisku na turystów czeka sporo atrakcji. Na każdym kroku odwiedzających zachwyca piękno Tatr. To właśnie bliskie sąsiedztwo gór stanowi największe bogactwo tego terenu. To źródło inspiracji oraz doskonałe miejsce do wypoczynku. W rejonie gminy Kościelisko znajdują się dwie największe tatrzańskie doliny – Dolina Kościeliska oraz Dolina Chochołowska. Doliny to doskonały punkt wypadowy do wielu innych tatrzańskich zakątków. Tu znajdują się szlaki dla tych bardziej oraz mniej doświadczonych turystów. W dolinach odetchnąć można górskim powietrzem oraz można w nieskończoność kontemplować majestatyczne szczyty, które znaczą horyzont swymi ostrymi graniami. Blisko dolin znajduje się sporo miejsc noclegowych. Każdy turysta bez trudu wybierze ofertę skrojoną na miarę jego potrzeb. Przy podjęciu decyzji pomocny okazuje się portal społecznościowy e-turysta, który zgromadził kilkadziesiąt ofert noclegowych. Odnaleźć je można w haśle: pokoje gościnne Kościelisko. Zaletą ofert jest doskonała lokalizacja oraz rozsądna rozpiętość cenowa.

Pokoje Kościelisko przy Polanie Szymoszkowej


Na uwagę zasługują także Polana Szymoszkowa. W lecie skorzystać tu można z kąpieliska termalnego, a zimą to świetne miejsce do jazdy na nartach. Nieco dalej dostępna jest stacja narciarska w Witowie ze znaną szkołą snowboardową i narciarską Jagny Marczułajtis. Miłośnicy spacerów, parków linowych, wspinaczki będą czuli się w Kościelisku wyjątkowo dobrze. Zachęcamy do zaplanowania pobytu w tej malowniczej wiosce, a przy wyborze miejsca noclegowego odsyłamy na strony portalu e-turysta i zapraszamy do przeglądnięcia oferty „Kościelisko pokoje”.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kościelisko, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Kościelisku

Jakich cen noclegów w pokojach gościnnych można się spodziewać w Kościelisku?
Ceny noclegów w pokojach gościnnych w Kościelisku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Kościelisku kształtują się na poziomie 50-55 zł za osobę.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które pokoje gościnne pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 8 pokojów gościnnych w Kościelisku, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Kościelisku znajdują się pokoje gościnne oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę pokojów gościnnych w Kościelisku, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Kościelisku można znaleźć wiele ofert pokojów gościnnych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Kościelisku 50 pokojów gościnnych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie pokojów gościnnych w Kościelisku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.