Noclegi Ojcowski Park Narodowy

znaleziono 17 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Ojcowskim Parku Narodowym

Wypoczynek na łonie natury to najlepszy sposób na pozbycie się stresu. Jednym z pięknych, pełnym atrakcji miejsc jest Ojcowski Park Narodowy. Noclegi zlokalizowane w jego obrębie i najbliższej okolicy z łatwością można znaleźć w serwisie e-turysta.pl. Jaką kwaterę warto wynająć i co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie urlopu?

Ojcowski Park Narodowy – noclegi dla każdego


Położony zaledwie 16 kilometrów od Krakowa Ojcowski Park Narodowy noclegioferuje przez cały rok i w dobrym standardzie. Szczególnie popularne są gospodarstwa agroturystyczne, dzięki którym turyści mają szansę zjeść śniadanie na stole piknikowym, obserwować zwierzęta gospodarskie i pogawędzić z gościnnymi gospodarzami. Dużym powodzeniem cieszą się też samodzielne domki gwarantujące pełną niezależność. To idealne obiekty dla grup znajomych i przyjaciół pragnących odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Koszty wynajęcia takiej kwatery zwykle nie nadwyrężają budżetu nawet oszczędnych studentów.

Najlepsze noclegi: Ojcowski Park Narodowy


Alternatywą dla przestronnych kwater są pojedyncze pokoje dla singli, par i niewielkich rodzin. Tego typu noclegi w Ojcowskim Parku Narodowym wyróżniają się przystępną ceną, dlatego każdy turysta, niezależnie od stanu posiadania, ma szansę spędzić choć kilka dni w malowniczym otoczeniu. Najłatwiejszym sposobem na znalezienie idealnej kwatery jest wpisanie odpowiedniego hasła do wyszukiwarki. Może to być np. „noclegi Ojcowski Park Narodowy” lub „Park Ojcowski noclegi”. Wyniki wyświetlone na stronie portalu e-turysta.pl warto zawęzić za pomocą filtrowania.

Noclegi w Ojcowskim Parku Narodowym - co zobaczyć?


Wielbiciele średniowiecznych warowni, którzy zdecydowali się na noclegi w Ojcowskim Parku Narodowym, poczują się jak w raju. Wśród wapiennych skał i gęstych lasów znajdują się dwa położone blisko siebie zamki. Pierwszym z nich jest Pieskowa Skała, zbudowana przez Kazimierza Wielkiego jako jeden z obronnych elementów szlaku Orlich Gniazd. Odrestaurowana i zadbana twierdza sąsiaduje z parkiem krajobrazowym i słynną Maczugą Herkulesa. Do systemu Orlich Gniazd należał także zamek w Ojcowie, który niestety został zrujnowany. Warto jednak wspiąć się na niewysoką Górę Zamkową, zobaczyć obronną basztę i wyremontowaną wieżę bramną.

Park Ojcowski: noclegi w pobliżu jaskiń


Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich osób, które zdecydowały się na noclegi Ojcowskiego Parku Narodowego, są liczne jaskinie. Najdłuższymi z nich są udostępnione do zwiedzania Jaskinia Łokietka oraz Ciemna. Z pierwszą grotą wiąże się legenda o królu Łokietku, który miał się w niej schronić po ucieczce z Krakowa. Jaskinia Ciemna to natomiast badany przez archeologów obiekt z efektownymi stalaktytami i stalagmitami. Przed wejściem można zaznajomić się z neandertalczykami w zrekonstruowanym obozowisku. W Parku Ojcowskim noclegi blisko wspaniałych wapiennych formacji to okazja do poznania tajemniczego świata nietoperzy, który skrywa się we wnętrzu skał. W Dolinie Prądnika warto również zobaczyć monumentalną Bramę Krakowską.

Szeroki wybór propozycji noclegów w Ojcowskim Parku Narodowym - jednym z najpiękniejszych regionów Polski!


Super trafiłeś! Wybrany przez Ciebie region oferuje różnego typu noclegi, Ojcowski Park Narodowy każdego roku cieszy się rosnącą popularnością.
Znajdź tanie noclegi w Ojcowskim Parku Narodowym, które zagwarantują Wam przeżycie najlepszych wakacji w oszczędny sposób.
Turyści, którzy pragną spędzić czas w bardziej luksusowych warunkach, mogą znaleźć noclegi w Ojcowskim Parku Narodowym w nieprzeciętnych apartamentach i prestiżowych ośrodkach. Postaw na dużą wygodę!

Nocleg w Ojcowskim Parku Narodowym - najlepszy wybór!
Znajdź najciekawsze atrakcje turystyczne i spędź aktywnie czas w Ojcowskim Parku Narodowym. Możesz też wypocząć w pięknych okolicach. Nie omijaj promocyjnych ofert i już teraz zamów nocleg w Ojcowskim Parku Narodowym!