Noclegi Świnoujście

znaleziono 274 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Świnoujściu, województwo zachodniopomorskie, powiat Świnoujście

Noclegi w Świnoujściu. Zapoznaj się z ofertą atrakcji turystycznych i rozrywkowych na terenie Świnoujścia. Oraz poznaj wszelkie możliwości zakwaterowania i noclegów na terenie Świnoujścia. Porównaj obiekty pod względem standardu oraz ceny. Świnoujście, szeroki wachlarz ofert noclegowych: hotele, ośrodki wypoczynkowe, SPA, pokoje gościnne a także kwatery prywatne i agroturystyczne.
Przez sam fakt położenia na czterdziestu czterech wyspach, w tym trzech dużych zamieszkanych (Uznam, Wolin, Karsibór), Świnoujście jest unikalnym miastem w skali Polski. Zdecydowanie najwięcej mieszkańców posiada wyspa Uznam, gdyż około 36.000 ludzi. Z wyspą Wolin zamieszkałą przez około 4.000 mieszkańców łączy ją stałe połączenie promowe. Wolin i Karsibór (około 700 mieszkańców) łączy Most Piastowski. Świnoujście jest jednym z kluczowych portów, z jednej strony położone nad Morzem Bałtyckim ,z drugiej nad Zalewem Szczecińskim. Miasto graniczy też od Zachodu z Niemcami, a od wschodu z miejscowością Międzyzdroje. Stąd popularny wśród mieszkańców Świnoujścia slogan „tutaj zaczyna się Polska”. Terminal promowy zapewnia także połączenia morskie z Danią i Szwecją. Wykopaliska archeologiczne potwierdzają fakt, że pierwsze ludzkie osady na tym terenie założony już około pięć tysięcy lat temu. Najstarsze źródła pisane sięgają zaś dwunastego wieku. Plemienne państwo Wolinian, które istniało tutaj ponad tysiąc lat temu zostało włączone do Państwa polskiego przez Mieszka I, później terenami tymi władali również książęta pomorscy, czy też Dania i Prusy. W dziewiętnastym wieku po odkryciu źródeł solankowych i borowinowych Świnoujście stało się kurortem uzdrowiskowym. Miasto jest również jednym z najbardziej znanych i cenionych ośrodków turystycznych nad polskim Bałtykiem.

Tanie noclegi w mieście Świnoujście


Świnoujście to miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, posiadająca rozbudowany kompleks turystyczno-wypoczynkowy. W obrębie Świnoujścia możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych. Szeroki wybór ofert noclegowych w Świnoujściu pozwala na odpowiednie dostosowanie noclegów do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego turysty. Tanie noclegi w Świnoujściu zapewnią komfortowy pobyt i wypoczynek w tej pięknej i ciekawej miejscowości.

Świnoujście miasto trzech wysp


Świnoujście to miasto leżące w województwie zachodniopomorskim, posiadające uzdrowiska, port morski, oraz wyznaczony obszar kąpielisk. Jest to jedyne tak niezwykłe miasto, ponieważ obejmuje obszar, aż trzech dużych wysp takich jak Uznam, Wolin, Karsibór oraz 41 wysp mniejszych. Obszar polski Świnoujścia porasta głównie Las Świdny, na terenie którego znajdują się między innymi: rezerwat społeczny Karsiborska Kępa, gdzie znajduje się około 140 gatunków ptaków, rezerwat przyrody Karsiborskie Paprocie – typowo florystyczny, oraz Delta Świny, która jest obszarem specjalnej ochrony ptactwa. Znaleziska archeologiczne sugerują, że pierwsze osady ludzkie znajdowały się tu już pięć tysięcy lat temu! Świnoujście to także miasto pełne zabytków chronionych: zespół fortów twierdzy Świnoujście, Park Zdrojowy, zabytkowe kamienice, dom szachulcowy, latarni morska Świnoujście oraz pomniki i miejsca pamięci.


Świnoujście noclegi na portalu E-turysta


Miejscowość Świnoujście, dzięki swojej bazie wypoczynkowo-turystycznej, pięknemu krajobrazowi wysp, kąpielisku, rejsom statkami białej floty oraz możliwości korzystania z wodnych zjeżdżalni, trampolin czy motorówek, co roku przyciąga coraz więcej turystów i zwiedzających. Właśnie dlatego korzystna jest możliwość porównania cen oraz standardów obiektów noclegowych w Świnoujściu. Tani nocleg w Świnoujściu ułatwi zwiedzanie samej miejscowości oraz jej okolic. Szeroki zakres ofert noclegowych w Świnoujściu pozwoli na wybranie odpowiedniej kwatery, pokoju hotelowego czy campingu dostosowanych do spersonalizowanych oczekiwań każdego turysty.
Noclegi Świnoujście, szukasz noclegów w Świnoujściu w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Świnoujściu obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Świnoujściu, kwatery prywatne, tanie noclegi Świnoujście i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Świnoujście w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Świnoujściu w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Świnoujście noclegi i tanie pokoje w Świnoujściu. Pokoje w Świnoujściu, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Świnoujściu. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Świnoujściu, to tylko z nami! Świnoujście pokoje, nocleg Świnoujście na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Świnoujściu, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Świnoujście, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: