Pokoje gościnne Świnoujście

znaleziono 59 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Świnoujściu, województwo zachodniopomorskie, powiat Świnoujście

Pokoje gościnne w Świnoujściu: Sprawdź możliwość zakwaterowania w zależności od standardu oraz ceny w tej nadmorskiej miejscowości. Świnoujście oferuje szeroki zakres noclegów od Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Zobacz jaką bogatą ofertę rozrywkową i turystyczną znajdziesz w Świnoujściu:
Przez sam fakt położenia na czterdziestu czterech wyspach, w tym trzech dużych zamieszkanych (Uznam, Wolin, Karsibór), Świnoujście jest unikalnym miastem w skali Polski. Zdecydowanie najwięcej mieszkańców posiada wyspa Uznam, gdyż około 36.000 ludzi. Z wyspą Wolin zamieszkałą przez około 4.000 mieszkańców łączy ją stałe połączenie promowe. Wolin i Karsibór (około 700 mieszkańców) łączy Most Piastowski. Świnoujście jest jednym z kluczowych portów, z jednej strony położone nad Morzem Bałtyckim ,z drugiej nad Zalewem Szczecińskim. Miasto graniczy też od Zachodu z Niemcami, a od wschodu z miejscowością Międzyzdroje. Stąd popularny wśród mieszkańców Świnoujścia slogan „tutaj zaczyna się Polska”. Terminal promowy zapewnia także połączenia morskie z Danią i Szwecją. Wykopaliska archeologiczne potwierdzają fakt, że pierwsze ludzkie osady na tym terenie założony już około pięć tysięcy lat temu. Najstarsze źródła pisane sięgają zaś dwunastego wieku. Plemienne państwo Wolinian, które istniało tutaj ponad tysiąc lat temu zostało włączone do Państwa polskiego przez Mieszka I, później terenami tymi władali również książęta pomorscy, czy też Dania i Prusy. W dziewiętnastym wieku po odkryciu źródeł solankowych i borowinowych Świnoujście stało się kurortem uzdrowiskowym. Miasto jest również jednym z najbardziej znanych i cenionych ośrodków turystycznych nad polskim Bałtykiem.

Pokoje Świnoujście w Krainie 44 wysp


Świnoujście to miasto i uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu Polski. Miasto to funkcjonuje na prawach powiatu i jest najdalej wysuniętym miastem w części północno-zachodniej Polski. Świnoujście wraz z kąpieliskiem i portem morskim odnaleźć można na mapach administracyjnych w rewirach województwo zachodniopomorskiego. Miasto położone jest nad cieśniną Świną, która w północnej jego części łączy się z Morzem Bałtyckim, a od południa z Zalewem Szczecińskim. To jedyne w Polsce miasto, które leży na trzech zamieszkanych wyspach: Wolin, Uznam, Karsibór oraz 41 mniejszych, niezamieszkanych wyspach. Stąd określenie miasta: Kraina 44 wysp. Miasto stale powiększa swoją powierzchnię, co roku zyskuje kolejne fragmenty lądu, dzięki sztormom, pogłębianiu portu oraz toru wodnego. Plaża w Świnoujściu w ciągu ostatnich 200 lat przesunęła się o 1,5 km. Aktualnie, w najszerszym odcinku ma aż 200 metrów. Z faktem tym wiąże się kolejny rekord: plaża w Świnoujściu to najszersza plaża w Polsce. Urlopowicze słusznie wiążą z pobytem w Świnoujściu spore nadzieje. W mieście czeka na nich mnóstwo atrakcji.
A nadmorskie kąpieliska, piękno przyrody (szczególnie na Karsiborze) oraz bogata historia miasta plasują kurort u ujścia Świny na czołowych pozycjach w rankingu miejscowości polskiego wybrzeża. Planując pobyt w Świnoujściu warto skorzystać z bogatej oferty noclegowej prezentowanej na stronach społecznościowego portalu E-turysta. Na szczególną uwagę zasługują oferty zgrupowane wokół hasła: pokoje gościnne Świnoujście. Opisy miejsc noclegowych charakteryzują się szczególną starannością, poparte są dokumentacją zdjęciową. Zaletą noclegów w pokojach gościnnych jest doskonała lokalizacja oraz dogodne warunki finansowe, dostosowane do każdej turystycznej kieszeni. Serdecznie zapraszamy do Świnoujścia – miasta w krainie czterdziestu czterech wysp.

Świnoujście pokoje – dobre zaplecze dla pobytu z dziećmi


Świnoujście do miasto, które warto odwiedzić z dziećmi. Oprócz walorów przyrodniczych, licznych ścieżek turystycznych, zaplecza sportowego znajduje się tutaj również sporo atrakcji dedykowanych dzieciom. Wśród nich na uwagę zasługują Park Miniatur i Kolejek, Labirynt Luster. Mali miłośnicy zwierząt z przyjemnością odwiedzą Papugarnię oraz Oceanarium. Sporą frajdę odnajdą w nowym kompleksie, niedawno otwartym Aqaparku Molo Baltic Park. Pobyt w Świnoujściu to szansa na odkrywanie miasta na różne sposoby. Najchętniej rodziny łączą obowiązkowe plażowanie na jednej z najszerszych plaż w Polsce ze zwiedzaniem centrum miasta, które znajduje się na wyspie Uznam oraz spacerem po unikatowej promenadzie, która prowadzi spacerowiczów aż poza granicę. Podczas spaceru podziwiać można zabytkowe pensjonaty oraz domy zdrojowe. Szczególną atrakcją podczas spaceru jest zintegrowany system wypożyczania rowerów, dzięki któremu trasę pokonać można na dwóch kółkach, a w dowolnym momencie (nawet za granicą) zostawić rower i wrócić pociągiem. Świnoujście to miasto, w którym spędzić można cały urlop. To dobre miejsce dla rodzinnego wypoczynku. Planując pobyt warto skorzystać z ofert noclegowych zgrupowanych na stronach społecznościowego portalu e-turysta i oferty pokoi w Świnoujściu. To pozwoli na zorganizowanie noclegu w komfortowych warunkach przy zachowaniu „rozsądku finansowego”.

Pokoje gościnne Świnoujście – nocleg w uzdrowisku


Świnoujście to znane uzdrowisko w Polsce. Na terenie miasta znajduje się aż 15 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, 2 szpitale uzdrowiskowe, 11 sanatoriów uzdrowiskowych, zakład przyrodoleczniczy i przychodnia uzdrowiskowa. Planując pobyt leczniczy warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty noclegowej dostępnej przez cały rok w pokojach gościnnych. W ofercie ujęto miejsca, które charakteryzują się dobrą lokalizacją, komfortowymi warunkami oraz konkurencyjnymi cenami. Propozycje te odnaleźć można na stronach portalu e-turysta, w zakładce Świnoujście pokoje. Serdecznie zapraszamy do Świnoujścia – miasta 44 wysp!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Świnoujście, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: