Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Mrągowo

znaleziono 134 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Mrągowie, województwo warmińsko-mazurskie, powiat mrągowski

Kto z nas nie słyszał o Pikniku Country w Mrągowie? Ta impreza co roku przyciąga do miasta tysiące turystów. Warto odkryć także inne atrakcje Mrągowa. Na turystów czekają tu spływy kajakowe oraz liczne szlaki turystyczne. Do tego niewygórowane ceny noclegów sprawiają, że Mrągowo przoduje na tle innych mazurskich miejscowości.
Mrągowo

Mrągowo to miasto i gmina w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim. W pobliżu rozpościera się Mazurski Park Krajobrazowy. Pierwsza wzmianki, jakie pojawiają się na temat Mrągowa, pochodzą z 1348 roku, kiedy powstała osada zakonu krzyżackiego o nazwie Sensburg, przez osadzaną tu ludność mazurską zwana Ządźborkiem. Miasto jest położone 197 km od Warszawy. Atrakcyjne umiejscowienie wśród lasów i jezior Pojezierza Mrągowskiego, a także liczne atrakcje turystyczne, stawiają Mrągowo w gronie najchętniej odwiedzanych miast Warmii i Mazur.

Atrakcje Mrągowa

Centralnym punktem Mrągowa jest jego rynek wraz z Ratuszem, który jest wizytówką miasta. Będąc tam, mamy okazję zwiedzić muzeum Ziemi Mrągowskiej. W centrum Mrągowa warte zobaczenia są zabytkowe kamieniczki z XIX wieku, położone przy brukowanych ulicach, które odzwierciedlają klimat dawnego mazurskiego miasteczka. W Mrągowie warto zajść też do Parku Słowackiego. W okresie międzywojennym był jednym z najpiękniejszych w Prusach Wschodnich. Mrągowo znane jest przede wszystkim jako miasto Festiwali i koncertów. Najbardziej znanym jest Piknik Country, na czas którego tworzone jest Miasteczko Mrongoville, które wygląda jak wyjęte z westernowego filmu. Równie oblegana jest Mazurska Noc Kabaretowa i Festiwal Kultury Kresowej, odbywające się co roku w amfiteatrze nad jeziorem Czos.

Mrągowo – noclegi

Baza noclegowa w Mrągowie dostosowana jest do poziomu dobrze rozwiniętej tu gospodarki turystycznej. Gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty, kwatery prywatne, bungalowy, hotele – to tylko niektóre z miejsc noclegowych dostępnych dla turystów w Mrągowie. Każdy nocleg jest dopasowany do potrzeb i możliwości finansowych klienta. Warto tu przyjechać, by poczuć klimat Dzikiego Zachodu, odwiedzić mrągowski rynek oraz wypocząć nad jednym z wielu mazurskich jezior.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Mrągowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Mrągowie

Które noclegi znajdują się blisko jeziora w Mrągowie?
Nie licząc szeregu mniejszych zbiorników, miejscowość leży nad trzema sporymi jeziorami, Juno, Czos oraz Czarnym. Sprawdź oferty tych obiektów, jeżeli zależy Ci na noclegu blisko jeziora w Mrągowie.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Położony nad jeziorem Czos Amfiteatr jest areną wielu najważniejszych wydarzeń w miejscowości takich jak na przykład kultowy Piknik Country & Folk. U nas znajdziesz wiele obiektów noclegowych położonych blisko Amfiteatru w Mrągowie.
Jeżeli poszukujesz zakwaterowania w centrum tej miejscowości, to sprawdź jakie propozycje obiektów noclegowych blisko centrum Mrągowa posiadamy w swojej bazie.
Ceny noclegów w Mrągowie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Mrągowie kształtują się na poziomie 80-85 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w domkach letniskowych, pokojach gościnnych czy gospodarstwach agroturystycznych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 52 obiektów w Mrągowie, które akceptują zwierzęta.
W Mrągowie znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być domki letniskowe, pokoje gościnne czy też gospodarstwa agroturystyczne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Mrągowie znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Mrągowie, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Mrągowie 44 noclegi znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Mrągowie spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Mrągowie baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w domkach letniskowych, pokojach gościnnych oraz gospodarstwach agroturystycznych.

Dojazd do Mrągowa


Dojazd do Mrągowa samochodem

Najszybsza i najbardziej komfortowa trasa do Mrągowa z południowej części Polski prowadzi przez Warszawę. Po dotarciu do stolicy należy skręcić w drogę ekspresową S8 i kontynuować podróż przez 63 kilometry. Kolejnym etapem jest dojazd do Ostrołęki, a następnie droga DK53 oraz DK59, która prowadzi do celu. Dojazd z okolic Trójmiasta lub Szczecina wiedzie przez obwodnicę Olsztyna S16. Po pokonaniu 17 kilometrów należy kontynuować jazdę aż do samego Mrągowa drogą krajową nr 16.

Dojazd do Mrągowa innymi środkami transportu

Podróż do Mrągowa pociągiem jest możliwa tylko częściowo. Warunkiem skorzystania z kolei jest przesiadka w Olsztynie do autobusu lub busu. Trasę obsługuje kilku przewoźników, m.in. firma Eurolines, Mazury-Bus i Duet Plus. W niektórych dużych miastach funkcjonują bezpośrednie połączenia autokarowe z Mrągowem: z dworca w Warszawie kursuje PKS Polonus, natomiast z Gdańska odjeżdża PKS Nova.

Gdzie zaparkować w Mrągowie

W Mrągowie znajduje się wiele miejsc, w których można bezpiecznie pozostawić samochód. Bezpłatne parkingi nieopodal jeziora funkcjonują przy ulicach Królewieckiej i Dolny Zaułek. W pobliżu rynku działają niestrzeżone stanowiska przy ulicach Mickiewicza oraz Moniuszki. Nieodpłatne strefy dla aut działają też na placu Piłsudskiego, przy ulicy Żeromskiego, 8-go Maja i Brzozowej. Strzeżony, ale płatny parking można znaleźć pod adresem Mickiewicza 5.

Cykliczne wydarzenia i imprezy w Mrągowie


Piknik Country & Folk
Niezwykłą popularnością cieszy się najbardziej znany mrągowski festiwal, czyli Piknik Country & Folk. To prawdziwe święto dla wielbicieli muzyki country, folk, rockabilly oraz bluegrass. W wydarzeniu biorą udział zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści, których można podziwiać w amfiteatrze nad Jeziorem Czos na przełomie lipca i sierpnia. Dodatkową atrakcją jest Piknik Country odbywający się w centrum miasta. Każdego lata impreza przyciąga kilkadziesiąt tysięcy uczestników.

Mazurska Noc Kabaretowa
Już od kilkudziesięciu lat w Mrągowie odbywa się impreza, która gromadzi tysiące rozbawionych widzów. Na scenie amfiteatru nad Jeziorem Czos pojawiają się najbardziej znane i lubiane kabarety oraz artyści wykonujący muzykę rozrywkową. Twórcą przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA w Krakowie. Mazurska Noc Kabaretowa organizowana jest w pierwszej połowie lipca, a występy transmituje telewizja Polsat.

Festiwal Kultury Kresowej
Wielbiciele folkowej muzyki, tańca i bogatej tradycji dawnych ziem polskich, powinni zwrócić uwagę na kolejne duże wydarzenie w Mrągowie, czyli Festiwal Kultury Kresowej. Impreza objęta jest mecenatem m.in. ministra kultury i Senatu RP. Na scenie pojawiają się artyści z Litwy, Białorusi, Łotwy oraz Ukrainy, a dodatkową atrakcją są wystawy rękodzieła i fotografii. Warto również spróbować oryginalnych kresowych potraw lub zakupić jeden z pamiątkowych wyrobów ludowych na kiermaszu.

Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego
Cykliczny Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego to impreza, której zadaniem jest promocja pięknych wyrobów rękodzielniczych i ludowych tradycji artystycznych regionu. Uczestnicy walczą w konkursie na Pamiątkę Warmii i Mazur, a turyści mają okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach. Każdego roku dużym powodzeniem cieszą się warsztaty ceramiki i witrażu. Swoich sił można również spróbować w pieczeniu aromatycznego chleba. Wydarzenie odbywa się w plenerze na placu Jana Pawła II.

Mazurski Festiwal Operowy Belcanto
W bogatej ofercie Mrągowa nie brakuje również wydarzenia dedykowanego wielbicielom klasyki. Mazurski Festiwal Operowy Belcanto to uroczysta gala, która odbywa się w amfiteatrze nad Jeziorem Czos. Niezwykłe widowisko muzyczno-multimedialne skupia najbardziej cenionych artystów operowych z całego świata. Akompaniament orkiestry symfonicznej, gra świateł i urok ciepłego letniego wieczoru sprawiają, że jest to występ, o którym trudno zapomnieć.

Festiwal Weselnych Przebojów
Mrągowski Festiwal Weselnych Przebojów to wesoła impreza dla każdego. Na dwudniowe wydarzenie składają się huczne zaślubiny i tradycyjne poprawiny. Na scenie amfiteatru nad Jeziorem Czos pojawiają się najbardziej lubiane gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, a do zabawy zachęcają znani konferansjerzy. Zapierająca dech w piersiach scenografia, żartobliwe scenki i atrakcyjne niespodzianki dla widzów sprawiają, że każdego roku festiwal cieszy się coraz większym powodzeniem.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Mrągowie i okolicy


Mrongoville

Pobyt w Mrągowie jest niepowtarzalną okazją do przeniesienia się w czasie i przestrzeni. Miasteczko Mrongoville wiernie oddaje klimat XIX-wiecznego Dzikiego Zachodu. W Wiosce Indiańskiej można nauczyć się strzelania z łuku lub rzutów włócznią, a następnie wsiąść na dorodnego rumaka w Ranchu Farmera. Wokół kręcą się odważni kowboje, groźni bandyci i piękne damy. Chwile wytchnienia zapewnia klimatyczny Saloon z iście kowbojskimi trunkami oraz Mexico Bar, który serwuje oryginalne dania.

Ścieżka edukacyjno-widokowa Źródełko Miłości

Malownicze okolice Mrągowa skłaniają do długich i przyjemnych spacerów. Nadleśnictwo Mrągowo opracowało specjalną ścieżkę, której początek znajduje się 200 metrów za amfiteatrem przy Jeziorze Czos. Poszczególne tablice informują o lokalnej roślinności i zwierzętach. W razie zmęczenia można przysiąść na którejś z ławeczek i delektować się urokami dzikiej przyrody. Zwieńczeniem wyprawy jest legendarne Źródełko Miłości, z którego tryska zimna, krystalicznie czysta woda.

Plaże i kąpieliska miejskie

Na terenie Mrągowa działają dwie miejskie plaże położone nad Jeziorem Czos. Pierwsza z nich znajduje się w rejonie ulicy Jaszczurza Góra. Na przeciwległym brzegu, przy Osiedlu Grunwaldzkim, mieści się kolejny piaszczysty teren, który latem aż mieni się od kolorowych parasoli i ręczników. Do obu miejskich plaż przynależą bezpieczne, strzeżone kąpieliska. Można również skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego albo zagrać w siatkówkę na wydzielonym boisku.

Muzeum Warmii i Mazur oddział w Mrągowie

Wizyta w mrągowskim Muzeum Warmii i Mazur to obowiązkowy punkt programu dla osób zainteresowanych kulturą, historią i archeologią. Oddział mieści się w budynku Ratuszu i prezentuje dwie wystawy stałe: „Okolice Mrągowa w pradziejach” oraz „Ernst Wiechert 1887-1950”. Dostępne są również ekspozycje czasowe, np. „Poznajemy nasze zwierzęta” lub „Łosierą do... Pielgrzymki na Warmii XIX-XX wiek”. Symboliczny koszt biletów zachęca do zwiedzania muzeum całą rodziną.

Wieża Bismarcka

Jednym z charakterystycznych miejsc na mapie Mrągowa jest 23-metrowa Wieża Bismarcka, która stoi na Wzgórzu Jaenike w parku im. W. Sikorskiego. Budowla powstała na wniosek burmistrza i rady miejskiej, a jej uroczyste otwarcie odbyło się w 1906 roku. Wzorem dla oryginalnej konstrukcji był projekt pomnika poległych w Jenie. Od niedawna zabytek można zwiedzać, a po obejrzeniu wszystkich pięter wygodnie zasiąść w kameralnej kawiarni w przyziemiu.

Mini Zoo Nasza Zagroda

Wycieczka do mrągowskiego Mini Zoo jest świetnym sposobem na spędzenie czasu z najmłodszymi. Na terenie ośrodka można nie tylko podziwiać liczne gatunki zwierząt, ale też karmić je, podając jedzenie ręką. Oswojeni mieszkańcy zagród są przyjaźnie nastawieni do odwiedzających, dzięki czemu zwłaszcza dzieci zyskują piękne wspomnienia. Wśród lokatorów Mini Zoo znajdują się m.in. kucyki, emu, owce, świnki peruwiańskie oraz wiele innych stworzeń. Do Naszej Zagrody przynależy również plac zabaw.