Piknik Country w Mrągowie
fot.: Mateusz Giełczyński / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Festiwal gromadzi tysiące fanów z całej Europy i jest jedną z ciekawszych i najlepiej zorganizowanych imprez w Polsce.

Mrągowo, to piękne mazurskie miasto, w którym turystyka rozwinęła się na bardzo wysokim poziomie. Miasto znane jest przede wszystkim z pięknych jezior i Pikniku Country, który w Mrągowie odbywa się regularnie, co rok, od 1982 roku. Ta międzynarodowa impreza, odbywająca się w wakacje, na przełomie lipca i sierpnia, to wspaniała wizytówka miasta. W tym czasie w mieście, gromadzą się najwybitniejsi przedstawiciele muzyki country, folk czy rockabilly, najwcześniejszej formy muzyki rocka and roll.

Piknik Country w Mrągowie

Festiwal gromadzi tysiące fanów z całej Europy i jest jedną z ciekawszych i najlepiej zorganizowanych imprez w Polsce. Na kilka dni miasto zupełnie się zmienia. Turyści są dosłownie wszędzie, fani muzyki country przechadzają się ulicami miasta w swoich charakterystycznych strojach, mieszkańcy biorą urlopy, by pełną piersią uczestniczyć w tym z całą pewnością, najważniejszym wydarzeniu w Mrągowie. Kowboj w stroju rodem z westernu, nie jest niczym dziwnym w tym czasie. Motocykle, samochody terenowe, konie, miasto wygląda wtedy naprawdę wyjątkowo.

Szukasz noclegów w Mrągowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Mrągowie

Impreza jest wizytówką miasta

To wydarzenie daje możliwość totalnego odprężenia, integracji miłośników tej muzyki, zabawy na świeżym powietrzu, która dostarczy niezapomnianych wrażeń. Imprezy, które odbywają się w trakcie Pikniku Country, to najdalej docierająca wizytówka miasta, z której popularne jest ono w całej Europie. Imprezy piknikowe, podzielone są na płatne i bezpłatne. Te pierwsze odbywają się nad jeziorem Czos, a dokładniej w amfiteatrze. Natomiast te drugie organizowane są na Placu Unii Europejskiej i w małym amfiteatrze.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa odsłona Pikniku Country w Mrągowie. Po raz 35 w mieście spotkają się zakochani w country i folku z całej Europy. Impreza odbędzie się w ostatni weekend lipca, od 29 do 31. Już teraz można zakupić bilety. Podczas trwania imprezy na gości czeka mnóstwo atrakcji. Artyści chętnie spotykają się ze swoimi fanami w trakcie przerw między koncertami. Chętnie razem się bawią, fotografują i wymieniają wrażeniami z pikniku. Można również zakupić bilet VIP, dzięki czemu wchodzimy wtedy specjalnym wejściem i mamy możliwość skorzystania z większej ilości atrakcji. Możemy również wejść na backstage (jest to zaplecze sceny).

Parada motoryzacyjna podczas pikniku

Podczas trwania całego mrągowskiego Pikniku Country, corocznie przygotowuje się mnóstwo rozrywek dla każdej grupy wiekowej, ażeby jak najbardziej uatrakcyjnić wszystkim udział w imprezie. Organizowane są wydarzenia takie jak: Parada pasjonatów motoryzacji. Jak już wspomnieliśmy, corocznie na festiwal przyjeżdża mnóstwo fanów motorów i samochodów, którzy bardzo chętnie biorą udział w paradzie. Jest to świetna okazji, by spotkać się z innymi pasjonatami motoryzacji oraz miłośników jednośladów. Zwykle parada poprzedzona jest mszą świętą, która odbywa się w jednym z mrągowskich kościołów. W wydarzeniu tym biorą udział, nie tylko zakochani w czterech czy dwóch kółkach, ale także całe rodziny z dziećmi.

Śniadanie na festiwalu

Kolejną coroczną atrakcją festiwalową jest festiwalowe śniadanie, które jest jedną z nowszych tradycji festiwalu, jednak od pierwszej odsłony, bardzo lubianą i popularną. W śniadaniu biorą udział wszyscy, nie ma podziałów. Leniwie z brzmieniem muzyki w tle, rozpoczynają dzień zarówno wszyscy goście piknikowi, gwiazdy festiwalu oraz organizatorzy. To wspaniały moment na integrację nad jeziorem, na kocu, czy na leżaku. Piknik Country, każdego roku bardzo chętnie podejmuje akcje społeczne i podczas trwania imprezy szerzy wiele pozytywnych idei. Zapraszane są dzieciaki z Domów Dziecka, które to mogą nieodpłatnie wziąć udział w pikniku, zajrzeć za kulisy, zrobić sobie zdjęcie z ulubionym wykonawcą, w końcu, po prostu zapomnieć na chwilę o problemach i troskach otaczającego nas świata. Dla dzieciaków jest to ważne wydarzenie i wspaniała rozrywka.

Piknik Country, to także popieranie polskiej transplantacji. Podczas koncertów, prowadzone są rozmowy, uświadamiające uczestników imprezy, że warto podpisać deklarację i oddać swoje organy po śmierci do transplantacji. Jeden człowiek, może bowiem uratować kilka istnień ludzkich. Podczas trwania koncertów, co roku przygotowuje się mnóstwo atrakcji dla najmłodszych fanów country. Specjalnie przygotowani animatorzy zapewnią dzieciom moc atrakcji i rozrywek. Nigdy nie brakuje dmuchanych zamków i innych konstrukcji, na których dzieciaki szaleć mogą do woli. Organizowane są różne konkursy, w tym konkurs wokalny, który cieszy się największą popularnością wśród dzieci, a także konkursy plastyczne. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają ratownicy medyczni oraz ochrona.

Mrągowo dla dzieci

Dzieci chętnie korzystają z kolorowych atrakcji, przygotowanych na tę okoliczność, do woli jedzą watę cukrową i szaleją w kowbojskich kapeluszach. Mrągowskie restauracje, kawiarenki i knajpki chętnie angażują się w dział w pikniku i służą klientom na najwyższym poziomie. Oczywiście w każdym lokalu rozbrzmiewa muzyka country. Piknik Country, jest bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem w mieście. Przygotowany z wielką precyzją i na najwyższym poziomie, by zapewnić wspaniałą zabawę uczestnikom imprezy.