Atrakcje Mikołajek
fot.: Joergsam / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0
Nie brak tu również szlaków rowerowych, na trasie których podziwiać możemy wspaniałe zabytki, pomniki przyrody czy mazurską faunę i florę.

Wybierając się do Mikołajek, na pewno nie będziemy mieli okazji narzekać na brak atrakcji i rozrywek, bowiem tutaj ich nie brakuje. Każdy turysta, mały i duży znajdzie tu coś dla siebie.

Żeglarze do Mikołajek

Oczywiście najpopularniejszymi atrakcjami Mazur i Mikołajek są spływy kajakowe, żeglarstwo, plażowanie czy wędkowanie, ale ponad to znajdziemy wiele innych, ciekawych atrakcji z których dobrodziejstw warto skorzystać. Mikołajki, to także najciekawsze i najpiękniejsze szlaki do turystyki pieszej. Każdy piechur może zaświadczyć, że widoki jakie można podziwiać podczas pieszych wędrówek po Krainie Jezior Mazurskich, zadowolą oko nawet najbardziej wymagającego konesera piękna natury.

Szukasz noclegów w Mikołajkach? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Mikołajkach

Rowerem i pieszo po Mikołajkach

Nie brak tu również szlaków rowerowych, na trasie których podziwiać możemy wspaniałe zabytki, pomniki przyrody czy mazurską faunę i florę. Prawie połowa powierzchni Mikołajek to jeziora i lasy, zatem najlepiej wybierać wypoczynek na świeżym powietrzu i rozkoszować się przepięknym krajobrazem, czystym powietrzem i niezwykle przyjaznym klimatem, panującym tutaj. Mazurskie lasy to także raj dla miłośników grzybobrania i dla smakoszy jagód, tereny to obfitują w dobra natury. Wybierając się na wakacje, weekend czy urlop do Mikołajek, warto zapoznać się z bazą noclegową i nieco wcześniej wybrać odpowiednie noclegi dla siebie, bowiem zainteresowanie turystów jest dość duże.

Baza noclegowa Mikołajek

Nie od dziś wiadomo, że największą popularnością w Mikołajkach, cieszy się znany w Polsce i Europie Hotel Gołębiewski. Hotel zlokalizowany jest w samym sercu tego mezoregionu, otaczający krajobraz, atmosfera panująca w hotelu, obsługa, wszystko to, pozwala na wypoczynek na jak najwyższym poziomie. Hotel przez cały rok oferuje swoim klientom masę promocji, pakietów dla rodzin. Do dyspozycji gości na terenie obiektu, jest masa udogodnień, a wśród nich między innymi: kilka rodzajów basenów; basen sportowy, rekreacyjny, basen rekreacyjny z dodatkową atrakcją, jaką jest fala, basen letnio-zimowy zwykły i z hydromasażami, ponad to lecznicze wanny jacuzzi na przykład z wodą borowinową.

Na małych gości czeka basen szkolny i brodzik, dla najmniejszych turystów. Skorzystać możemy również z dwóch saun, parowej i suchej o różnych nutach zapachowych. Kiedy jednak zapragniemy odrobiny chłodu, możemy wybrać się do jaskini solnej czy tężni solankowej. Nutka adrenaliny czeka na nas na dwóch zjeżdżalniach. O sezonie letnim jedną z największych atrakcji Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach bez wątpienia są baseny zewnętrzne.

Wszystkie te atrakcje, które czekają na gości hotelowych, są nieodpłatne po rezerwacji w hotelu. Jednak z uroków Parku Wodnego Tropikana, korzystać mogą także turyści z zewnątrz. Dzieci do lat 4 na teren obiektu wchodzą nieodpłatnie, dorośli za 1,5 godziny zabawy zapłacą 30zł, natomiast dzieci i młodzież do lat 14 za 1,5 godziny zabawy zapłacą 15zł. Oczywiście dzieci i młodzież do lat 14 mogą korzystać z atrakcji Parku Wodnego Tropikana, tylko pod nadzorem dorosłych. Nie brakuje również atrakcji i udogodnień dla maluchów, co ważne jest dla rodziców najmłodszych turystów. Na najmłodszych czekają kolorowe atrakcje, figurki, postaci z bajek, piaskownica. Przy wejściu jest również sklepik w którym zakupić można dmuchane zabawki, rękawki czy pampersy do pływania.

Wchodząc na baseny nie musimy nawet zabierać swoich ręczników, bowiem przy wejściu każdy gość zostaje wyposażony w jeden ręcznik, wszystko to, po to, by jak najbardziej udogodnić pobyt w Tropikanie. W Hotelu Gołębiewski, działa także Klub dla dzieci. Każdego dnia w Klubie dla dzieci, na najmłodszych czeka masa atrakcji, gier zabaw, wszystko po to, by mali goście również mogli czerpać z pobytu w hotelu, jak najwięcej przyjemności. W okresie letnim dla dzieci przygotowano kolejną atrakcję jaką jest ogródek jordanowski z masą atrakcji takich jak: huśtawki, zjeżdżalnie, dmuchane zamki, domki, wszystko to znajduje się na świeżym powietrzu.

Rodzice maluchów, nie będą mieli problemu z wyżywieniem swoich pociech, podczas pobytu w Hotelu Gołębiewski, bowiem na terenie obiektu funkcjonuje Restauracja dla dzieci Smakolandia, kolorowy wystrój, specjalnie przygotowane posiłki, wszystko to zachęci do jedzenia nawet największego niejadka. Hotel Gołębiewski oferuje również naukę pływania w Parku Wodnym Tropikana, jazdę kucykami dla najmłodszych, Studio Zdrowia i Urody Gołębiewska czyli SPA w którym oddając się w ręce profesjonalistów, poczujemy się jak w niebie. Szereg zabiegów regeneracyjnych, upiększających i leczniczych z całą pewnością poprawią nasze samopoczucie.

W Mikołajkach baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Do dyspozycji turystów jest mnóstwo pensjonatów, ośrodków wczasowych, agroturystyka, pokoje do wynajęcia, domki letniskowe, kwatery prywatne, hotele. Oferta jest bardzo bogata, dopasowana do zasobności portfela i wymagań każdego turysty. Mikołajki wraz z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich stanowią zdecydowanie jeden z piękniejszych zakątków Polski. Warto się tu wybrać, by choć na chwilę oddać się przyjemności i na tle pięknego krajobrazu odpocząć od zgiełku codzienności.