Stanice, kiedyś były to zazwyczaj drewniane budynki obronne, które otaczało się palisadą dla dodatkowej ochrony. Stanica znajdowała się pośrodku dziedzińca, który otaczały stajnie. Stanice stawiane były w związku z zadaniami strażniczymi i ochronnymi, więc budowano je w okolicach granic czy to księstwa, czy hrabstwa, czy też kraju.
Obecnie stanice pełnią najczęściej funkcje obiektów noclegowych, czegoś w rodzaju pól namiotowych i kempingowych. Spotykamy stanice harcerskie w których po prostu organizuje się obozy harcerskie. Ale najbardziej popularne są stanice żeglarskie lub wędkarskie, lub połączenie obu tych rodzajów jednocześnie.
Stanice żeglarskie dostępne są zazwyczaj w okolicach uczęszczanych szlaków wodnych i charakteryzują się tym, że można przy nich zacumować żaglówkę lub zostawić w specjalnym pomieszczeniu łodzie lub kajaki.
Stanice wędkarskie znajdują się zaś przy akwenach, w których możliwe jest wędkowanie. Składają się najczęściej z pola namiotowego, miejsc na przyczepy kempingowe, czy też domków kempingowych lub letniskowych. Do tego obowiązkowy węzeł sanitarny, a często również miejsce w którym zakupimy lub przygotujemy własnoręcznie posiłki. I oczywiście najważniejsze, czyli bezpośredni dostęp do akwenów umożliwiających oddanie się przyjemności łowienia ryb.
Osoby, które zainteresowane są wędkowaniem zapraszamy do sprawdzenia oferty stanic wędkarskich ogłaszających się w serwisie e-turysta.pl.
Propozycje noclegów w całej Polsce wyszczególnione w zależności od rodzaju obiektu noclegowego. Noclegi o wysokim standardzie w hotelach czy ośrodkach SPA oraz noclegi w standardzie turystycznym na każdą kieszeń
Listy noclegów obejmujące największe miasta wojewódzkie w kraju. Pełny przegląd cenowy noclegów w różnych standardach. Noclegi w centrach największych miast, zwiedzaj polskie miasta z serwisem e-turysta.pl:
Najbardziej atrakcyjne turystycznie regiony Polski w serwisie e-turysta.pl to nie tylko szeroka baza noclegowa, ale również propozycje na spędzenie wolnego czasu. Sprawdź ofertę rozrywkową i możliwości uprawiania aktywnego wypoczynku w polskich kurortach: