Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Bon turystyczny Mazury

Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
znaleziono 140 ofert noclegowychofert
Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Mazury - hotele, apartamenty, noclegi

Dla rodzin kochających wodę pobyt nad jeziorem to najlepszy relaks. Z bonem turystycznym Mazury, czyli jeden z najbardziej urzekających regionów Polski, stają się dużo bardziej przystępne cenowo. Co koniecznie trzeba zobaczyć, wybierając się na wakacje?

Bon turystyczny: Mazury i okolice


Na jakie atrakcje powinny zwrócić uwagę osoby, które otrzymały bon turystyczny? Mazury aż kipią od pięknych miejsc i ciekawych muzeów, zabytków oraz parków rozrywki. Przede wszystkim jest to kraina czystych jezior, z których największe to Śniardwy i Mamry. Dookoła szumią gęste lasy, przemykają dzikie zwierzęta, a nad głowami rozbrzmiewają głosy licznych ptaków. W tak zachwycających okolicznościach przyrody nietrudno wypocząć. Na Mazurach bon turystyczny można zrealizować w wielu polecanych miejscowościach.

Urzekające Mazury – bon turystyczny dla rodzin


W tak malowniczym regionie, jakim są Mazury bon turystyczny warto przeznaczyć nie tylko w celu kąpieli, pływania łódką czy podziwiania widoków. Wydaje się, że obowiązkową wycieczką dla rodziców z dziećmi w wieku szkolnym jest wyprawa na Pole Bitwy Grunwald. Obszar ten znajduje się około dwóch kilometrów na południowy wschód od wsi o tej samej nazwie. Przy okazji podziwiania Pomnika Zwycięstwa Grunwaldzkiego można poszerzyć wiedzę historyczną i przekazać ją młodszemu pokoleniu. Na terenie przełomowych walk z Krzyżakami mieszczą się też ruiny kaplicy pobitewnej, Kopiec Jagiełły, Kamień Jungingena oraz pozostałości Pomnika Grunwaldzkiego w Krakowie. Wśród noclegów Mazur bon turystyczny jest często wykorzystywany w tym regionie.

Najlepsze noclegi Mazur, bon turystyczny i atrakcje


Poszukiwanie rodzinnej kwatery pod hasłem „noclegi Mazury bon turystyczny” jest najszybszym sposobem na dotarcie do wymarzonego obiektu. Na portalu e-turysta.pl znajduje się szereg różnorodnych ofert, w tym luksusowe apartamenty, ekonomiczne ośrodki wczasowe, klimatyczne domki, chatki i gościńce. Z bonem turystycznym na Mazurach można komfortowo wypocząć w wielu miejscach i zwiedzić mnóstwo atrakcji. Jakie zabytki czekają na przybyłych gości?

Bon turystyczny na Mazurach – interesujące zabytki


Teren tak silnie związany z Krzyżakami obfituje w imponujące zabytki architektury. Warto zobaczyć choćby gotycki zamek w Nidzicy, w którym rezydował krzyżacki prokurator. Obecnie w ceglanej warowni działa Muzeum Ziemi Nidzickiej z ciekawą wystawą etnograficzno-historyczną. Bon turystyczny na Mazurach to również szansa zwiedzenie XIX-wiecznej wieży ciśnień w Ełku, z której roztacza się zachwycająca panorama.

Mazury z bonem turystycznym dla każdego


Wybierając się na Mazury z bonem turystycznym, warto też podreperować zdrowie w pokaźnej tężni, którą postawiono w Parku Zdrojowym nad jeziorem Gołdap. Naturalne inhalatorium pomaga m.in. w przypadku schorzeń górnych dróg oddechowych, nadciśnienia, problemów skórnych, chorób tarczycy, alergii i niskiej odporności organizmu. Wakacje na Mazurach z bonem turystycznym mogą być zatem bardzo pożyteczne zarówno dla ducha, jak i dla ciała.