Noclegi region Roztocze

znaleziono 231 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi na Roztoczu

Zdecyduj się na noclegi na Roztoczu i spędź cudowny weekend w pięknych okolicznościach! Organizujesz szybki wyjazd, nie masz pewności gdzie zabrać drugą połówkę, a może poszukujesz miejsca na wspólne ferie? Najlepsze miejsca na Roztoczu wśród dostępnych hoteli, hosteli i ośrodków wypoczynkowych. Już teraz zabukuj noclegi na Roztoczu w portalu www.e-turysta.pl. Na pewno znajdziecie coś dla siebie!
Roztocze to kraina geograficzna będąca pasmem wzgórz o szerokości do 30 kilometrów i ciągnącym się od Kraśnika przez 170 kilometrów na południowy-wschód aż do Lwowa, z czego 110 kilometrów znajduje się po polskiej stronie granicy. Nazwa Roztocza wywodzi się zapewne z miejscowej gwary, gdzie słowo „roztocz” oznaczało miejsce w którym rozchodzą się dwa potoki. I taka to właśnie jest kraina z pożłobionym terenem, który rozcina wiele wartkich potoków. Roztocze dzieli się na trzy mezoregiony: Zachodnie, Środkowe oraz Roztocze Wschodnie. W średniowieczu tereny te zamieszkiwali Lędzianie, a obszar należał do Grodów Czerwieńskich. Później przeszedł pod władanie Rusi, by następnie zostać włączony do Królestwa Polskiego wraz z Rusią Czerwoną przez Kazimierza Wielkiego. Roztocze jest regionem atrakcyjnym turystycznie szczególnie dla osób ceniących ciszę spokój i niezmącony kontakt z naturą. Znajduje się tutaj Roztoczański Park Narodowy oraz kilka Parków Krajobrazowych. Roztocze zaliczane jest także do obszarów Natura 2000 jako obszar specjalnej ochrony ptaków oraz obszar mający szczególne znaczenie dla Wspólnoty.

Szeroki wybór ofert noclegów na Roztoczu - jednym z najpiękniejszych regionów Polski!


Super trafiłeś! Oglądane przez Ciebie miejsce proponuje różnego rodzaju noclegi, Roztocze każdego roku zyskuje coraz większą popularność.
Sprawdź tanie noclegi na Roztoczu, które zapewnią Wam przeżycie niezapomnianego weekendu w ekonomiczny sposób.
Podróżni, którzy planują pobyt w bardziej luksusowych warunkach, znajdą noclegi na Roztoczu w wyjątkowych apartamentach i dobrze zlokalizowanych kurortach. Postaw na duży komfort!

Nocleg na Roztoczu - wspaniały wybór!
Wyszukaj warte zobaczenia atrakcje turystyczne i spędź aktywnie czas na Roztoczu. Możesz też odprężyć się w malowniczych okolicach. Nie przegap promocyjnych ofert i już teraz zabukuj nocleg na Roztoczu!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Roztocze, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: