Kwatery prywatne Szczawnica

znaleziono 110 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Szczawnicy, województwo małopolskie, powiat nowotarski

Kwatery w miejscowości Szczawnica - Herb tego uzdrowiska to tarcza przedzielona srebrną krzywaśnią (wydłużona, przekrzywiona litera „S”). W pierwszym błękitnym polu znajduje się srebrna trójskalista góra ze złotym krzyżem na środkowym szczycie. W drugim błękitnym polu widnieje złoty zdrój ze srebrnymi strugami. Krzywaśń symbolizuje Dunajec, trójwzgórze to góra Bryjarka, a zdrój przypomina, iż miasto ma status uzdrowiska. Tak prezentuje się herb Szczawnicy, miasta malowniczo położonego tuż przy Pienińskim Parku Narodowym.
Uzdrowisko Szczawnica jest położone w urokliwej dolinie Grajcarka – prawobrzeżnego dopływu Dunajca. Większa część zabudowy i terenów miasta znajduje się w obrębie Beskidu Sądeckiego, natomiast za doliną potoku Grajcarka wznoszą się już Pieniny. W pobliżu znajduje się Pieniński Park Narodowy, a także lasy iglaste i modrzewiowe dzięki którym Szczawnica zyskuje swój niepowtarzalny mikroklimat. Można tu nie tylko wypoczywać, ale przede wszystkim leczyć się z wielu chorób. Powietrze nie zawiera alergenów, a specyficzny mikroklimat korzystnie wpływa na rekonwalescencję. Szczawnica prócz swoich niewątpliwych walorów uzdrowiskowych (docenianych już od połowy XIX wieku) słynie z idealnych warunków do uprawiania sportów wodnych, między innymi spływów Dunajcem, raftingu, spływów kajakowych a także innych form aktywności jak korzystanie z licznych wyciągów narciarskich, kolei linowych, tras rowerowych. Nie posiadanie własnego sprzętu nie jest problemem gdyż na miejscu istnieją liczne wypożyczalnie różnorodnego sprzętu sportowego i rekreacyjnego. W Szczawnicy każdy znajdzie coś dla siebie, pobyt w niej zarówno latem jak i zimą dostarczy wiele niezapomnianych wrażeń.

Kwatery prywatne Szczawnica tuż przy Pijalni Wód Mineralnych


Pobyt w tanich kwaterach w Szczawnicy pozwala na zorganizowanie udanego wypoczynku w tym malowniczym mieście. Zainteresowanych odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysta. Kwatery prywatne Szczawnica – zapraszają! Charakterystycznym punktem Uzdrowiska jest wspaniała Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie do dyspozycji gości są szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe i bromkowe. Przepiękny Dom Zdrojowy w Szczawnicy zwany jest też Domem nad Zdrojami, czyli źródłami wód leczniczych. Jest to drewniana, zabytkowa willa sporych rozmiarów stojąca przy placu Dietla - sercu uzdrowiska w Szczawnicy. Historia tego budynku sięga 1863 roku. Przed Pijalnią odpocząć można przy fontannie, w cieniu parkowych drzew. Uzdrowisko Szczawnica specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, w tym przewlekłych stanów zapalnych nosa i gardła, schorzeń aparatu głosowego; schorzeń alergicznych dróg oddechowych, astmy oskrzelowej; schorzeń układu ruchu tj. chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, a także chorób reumatycznych i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Kwatery Szczawnica, dobry pomysł na nocleg w świetnym uzdrowisku


Szczawnica usytuowana jest w dolinie Grajcarka, między Pieninami i Beskidem Sądeckim i ta lokalizacja sprawiła, że pojawia się tu niezwykły mikroklimat sprzyjający poprawie zdrowia, szczególnie górnych dróg oddechowych. Na terenie uzdrowiska znajdują się źródła dwunastu kwaśnych wód. O walorach tych szczaw pisano już w szesnastym wieku. Do uzdrowiska przyjeżdża mnóstwo kuracjuszy niemalże z całego świata. Dodatkowymi atrakcjami miasta są szlaki turystyczne, trasy rowerowe, kolej krzesełkowa na Palenicę oraz przełom Dunajca. Szczawnica stanowi doskonałą bazę wypadową dla wędrówek pieszych po okolicznych wzniesieniach. Historie pobytów w Szczawnicy są nierozerwalnie związane z tradycją korzystania z gościnności miejscowych gospodarzy. Baza noclegowa jest tu niezwykle rozbudowana. W Szczawnicy odnaleźć można hotele i urokliwe pensjonaty. Jednak nadal, turyści najchętniej korzystają z noclegów zgrupowanych wokół hasła: Kwatery Szczawnica. Na stronach portalu e-turysta odnaleźć można mnóstwo takich ogłoszeń. Oferty precyzyjnie opisują warunki noclegowe, udokumentowane są zdjęciami. Przystępne ceny noclegu w tanich kwaterach prywatnych w Szczawnicy pozwalają na zorganizowanie długiego pobytu, który gwarantuje pełną kurację leczniczymi wodami. Najlepiej leczyć się „u źródła”. Uzdrowisko Szczawnica zaprasza!
Kwatery prywatne Szczawnica, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Szczawnicy w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Szczawnicy obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Szczawnicy kwatera prywatna noclegi Szczawnica i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Szczawnica tani nocleg. Pokoje i kwatery w Szczawnicy. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Szczawnicy. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Szczawnicy? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Szczawnicy u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczawnica, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: