Kwatery prywatne Szczawnica

znaleziono 110 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Szczawnicy, województwo małopolskie, powiat nowotarski

Kwatery w miejscowości Szczawnica - Herb tego uzdrowiska to tarcza przedzielona srebrną krzywaśnią (wydłużona, przekrzywiona litera „S”). W pierwszym błękitnym polu znajduje się srebrna trójskalista góra ze złotym krzyżem na środkowym szczycie. W drugim błękitnym polu widnieje złoty zdrój ze srebrnymi strugami. Krzywaśń symbolizuje Dunajec, trójwzgórze to góra Bryjarka, a zdrój przypomina, iż miasto ma status uzdrowiska. Tak prezentuje się herb Szczawnicy, miasta malowniczo położonego tuż przy Pienińskim Parku Narodowym.

Kwatery prywatne Szczawnica tuż przy Pijalni Wód Mineralnych


Pobyt w tanich kwaterach w Szczawnicy pozwala na zorganizowanie udanego wypoczynku w tym malowniczym mieście. Zainteresowanych odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysta. Kwatery prywatne Szczawnica – zapraszają! Charakterystycznym punktem Uzdrowiska jest wspaniała Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie do dyspozycji gości są szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe i bromkowe. Przepiękny Dom Zdrojowy w Szczawnicy zwany jest też Domem nad Zdrojami, czyli źródłami wód leczniczych. Jest to drewniana, zabytkowa willa sporych rozmiarów stojąca przy placu Dietla - sercu uzdrowiska w Szczawnicy. Historia tego budynku sięga 1863 roku. Przed Pijalnią odpocząć można przy fontannie, w cieniu parkowych drzew. Uzdrowisko Szczawnica specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, w tym przewlekłych stanów zapalnych nosa i gardła, schorzeń aparatu głosowego; schorzeń alergicznych dróg oddechowych, astmy oskrzelowej; schorzeń układu ruchu tj. chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, a także chorób reumatycznych i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Kwatery Szczawnica, dobry pomysł na nocleg w świetnym uzdrowisku


Szczawnica usytuowana jest w dolinie Grajcarka, między Pieninami i Beskidem Sądeckim i ta lokalizacja sprawiła, że pojawia się tu niezwykły mikroklimat sprzyjający poprawie zdrowia, szczególnie górnych dróg oddechowych. Na terenie uzdrowiska znajdują się źródła dwunastu kwaśnych wód. O walorach tych szczaw pisano już w szesnastym wieku. Do uzdrowiska przyjeżdża mnóstwo kuracjuszy niemalże z całego świata. Dodatkowymi atrakcjami miasta są szlaki turystyczne, trasy rowerowe, kolej krzesełkowa na Palenicę oraz przełom Dunajca. Szczawnica stanowi doskonałą bazę wypadową dla wędrówek pieszych po okolicznych wzniesieniach. Historie pobytów w Szczawnicy są nierozerwalnie związane z tradycją korzystania z gościnności miejscowych gospodarzy. Baza noclegowa jest tu niezwykle rozbudowana. W Szczawnicy odnaleźć można hotele i urokliwe pensjonaty. Jednak nadal, turyści najchętniej korzystają z noclegów zgrupowanych wokół hasła: Kwatery Szczawnica. Na stronach portalu e-turysta odnaleźć można mnóstwo takich ogłoszeń. Oferty precyzyjnie opisują warunki noclegowe, udokumentowane są zdjęciami. Przystępne ceny noclegu w tanich kwaterach prywatnych w Szczawnicy pozwalają na zorganizowanie długiego pobytu, który gwarantuje pełną kurację leczniczymi wodami. Najlepiej leczyć się „u źródła”. Uzdrowisko Szczawnica zaprasza!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczawnica, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Szczawnicy

Jakich cen noclegów w kwaterach prywatnych można się spodziewać w Szczawnicy?
Ceny noclegów w kwaterach prywatnych w Szczawnicy zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Szczawnicy kształtują się na poziomie 55-60 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które kwatery prywatne pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 39 kwater prywatnych w Szczawnicy, które akceptują zwierzęta.
W Szczawnicy znajdują się kwatery prywatne oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę kwater prywatnych w Szczawnicy, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Szczawnicy można znaleźć wiele ofert kwater prywatnych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie kwater prywatnych w Szczawnicy spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Szczawnicy 91 kwater prywatnych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.