Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy, kontakt możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy.
Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, zaloguj się na swoje konto.
Obiekt posiada ograniczony wpis teleadresowy, kontakt możliwy wyłącznie przez formularz kontaktowy.
Jeżeli jesteś właścicielem obiektu i chcesz posiadać pełną prezentację, zaloguj się na swoje konto.
Chcielibyśmy zachęcić Państwa do poznania Szczawnicy i okolic Pienińskiego Parku Narodowego.
Willa Kania położona jest w samym centrum Szczawnicy, lecz z dala od głównych ulic. Z podwórza i balkonu rozpościera się widok na panoramę Szczawnicy, oświetloną trasę narciarską i wyciąg krzesełkowy na Palenicę.
Zapraszamy do naszego Domu, gdzie miło i w… Pokaż więcej
Chcielibyśmy zachęcić Państwa do poznania Szczawnicy i okolic Pienińskiego Parku Narodowego.
Willa Kania położona jest w samym centrum Szczawnicy, lecz z dala od głównych ulic. Z podwórza i balkonu rozpościera się widok na panoramę Szczawnicy, oświetloną trasę narciarską i wyciąg krzesełkowy na Palenicę.
Zapraszamy do naszego Domu, gdzie miło i w dobrych warunkach spędzą Państwo wolne chwile, odetchną od codziennych trudów życia i nabiorą nowej energii.
Willa Kania dysponuje 20 miejscami noclegowymi w 2, 3 i 4-osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym. Pokoje są gustownie urządzone. W każdym Pokoju telewizory. Na korytarzu znajduje się aneks kuchenny.
W przestronnym i zadbanym ogrodzie jest bacówka z ławeczkami i kamiennym grillem, bezpłatny parking dla samochodów, posesja ogrodzona,monitorowana
Położenie domu w centrum Szczawnicy lecz z dala od ruchliwych ulic daje gwarancje wypoczynku w ciszy i spokoju. Z okien rozpościera się widok na panoramę Szczawnicy, oświetloną trasę narciarską i wyciąg krzesełkowy na Palenicę.
W pobliżu stołówki, restauracje, sklepy, dworzec PKS, dyskoteka, źródła wód mineralnych, wyciąg narciarski na Palenicę i spływ tratwami przez przełom Dunajca, trasa rowerowa na Słowację. Miłośnicy jazdy w siodle mogą odwiedzić stadninę koni w Jaworkach.
Najbliższe piesze przejście graniczne ze Słowacją oddalone jest o 3 km.
Atrakcje Szczawnicy:
- wyciągi narciarskie:
1) Wyciąg narciarski "Bukowinki" w Jaworkach - dwa wyciągi narciarskie, talerzykowe jeden o długości 520 m, różnica wzniesień 102 m, drugi o długości 250 m, różnica wzniesień 40 m - dwie oświetlone trasy zjazdowe,
2) Wyciąg narciarski "Pod Durbaszką" w Jaworkach, orczykowy o długości 550 m. - różnica wzniesień 112 m. obok wyciągu schronisko z wyżywieniem i noclegami,
3) Kolej linowa - krzesełkowa na Palenicę o długości 783 m., różnica wzniesień 260 m.
- stok Palenica I - sztucznie śnieżony o długości 1000 m. różnica wzniesień 250 m, homologowany przez władze FIS i PZN.
- stok Palenica II o długości 1800 m., różnica wzniesień 270 m - trasa biegnąca ze szczytu Szafranówki, aż do podnóża Palenicy gdzie łączy się z trasą Palenica I.
- stok Szafranówka - dwa równoległe wyciągi orczykowe o długości 350 m, różnica wzniesień 75 m, trasa zjazdowa łatwa, sztucznie śnieżona,
4) Halfpipe - rynna śnieżna do snowboardu, pełnowymiarowa wraz z wyciągiem orczykowym na południowym stoku Palenicy
- Spływ Dunajcem - na flisackiej tratwie to niezwykłe spotkanie z dziką, niezmienioną od tysiącleci przyrodą - jedna z największych atrakcji turystycznych Europy. W trakcie podróży flisacy barwnie opowiadają o Pieninach, przytaczając legendy o Janosiku.
- RAFTING na Dunajcu - spływ pontonami rzeką odbywa się na trasie Sromowce Wyżne - Szczawnica. Przeznaczony jest zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących uczestników. Mogą w niej uczestniczyć także dzieci. Chłód wody, górskie powietrze, piękno pienińskiego krajobrazu spowodują, że zapomnicie o stresach dnia codziennego.
- Spływ kajakiem na Dunajcu - spływy kajakowe po rzekach górskich w pneumatycznych dwuosobowych jednostkach pod opieką instruktora nie wymagają dużych umiejętności technicznych dając za to dużą satysfakcję z pokonania rzeki. Pneumatyczne kanadyjki pozwolą na bezproblemowe pływanie nawet początkującym kajakarzom. Nad grupą czuwa instruktor w kajaku jednoosobowym, który pomoże w krytycznej sytuacji lub wskaże właściwą drogę na wodzie.
Szczawnica – miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, od 1 stycznia 2008 r. siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Szczawnica. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa nowosądeckiego. Szczawnica leży w dolinie potoku Grajcarka, który jest prawym dopływem Dunajca. Znajduje się między Pieninami a pasmem Radziejowej z Beskidu Sądeckiego.
Szczawnica jest znanym uzdrowiskiem już od połowy XIX wieku. Leczone są tam choroby układu oddechowego i przewodu pokarmowego, ze względu na występowanie szczaw alkalicznych słonych oraz korzystnych warunków klimatycznych. Uzdrowisko Szczawnica wróciło ponownie w 2005 r. w drodze sądowego porozumienia do przedwojennych właścicieli rodziny hr. Stadnickich. Szczawnicki zdrój ma prawie dwieście lat. Obecnie (w 2009 roku) w centrum – przy placu Dietla – powstaje Muzeum Uzdrowiskowe, którego fundatorem jest Andrzej Mańkowski – wnuk Adama hr. Stadnickiego, ostatniego właściciela zdroju. Obecnie gromadzona jest ekspozycja związana ze szczawnickim uzdrowiskiem – zebrano ponad 350 różnego rodzaju przedmiotów związanych z lecznictwem zdrojowym, archiwalnych dokumentów, rycin, planów budynków, starych fotografii, kart pocztowych, książek.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej
Jakich cen noclegów należy się spodziewać w tym obiekcie?
Ceny w obiektach noclegowych mogą zależeć na przykład od standardu pokoju, sezonu czy długości pobytu. Jeżeli interesuje Cię bardziej szczegółowy cennik noclegów tego obiektu, to zobacz tutaj.
Czy na terenie tego obiektu można zaparkować samochód?
Jeżeli wybierasz się tutaj samochodem, to z pewnością interesuje Cię, czy będzie możliwość bezpiecznego zaparkowania pojazdu. Ten obiekt deklaruje, że posiada parking lub w jego najbliższej okolicy jest możliwość zaparkowania.
Czy ten obiekt posiada pokoje z własnymi łazienkami?
Obiekt deklaruje, że w swojej ofercie posiada pokoje z własnymi łazienki. Szczegółowe informacje uzyskasz od właściciela obiektu.
Jakie wyżywienie dostępne jest w tym obiekcie noclegowym?
Obiekt nie zadeklarował możliwości zakupienia wyżywienia na miejscu, ale dla gości została udostępniona możliwość samodzielnego przygotowania posiłków w kuchni.