Kwatery prywatne Czorsztyn

znaleziono 18 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Czorsztynie, województwo małopolskie, powiat nowotarski

Kwatery prywatne w miejscowości Czorsztyn. Porównaj możliwość zakwaterowania w Czorsztynie w zależności od standardu oraz ceny. Czorsztyn, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Czorsztynie:
Na granicy Gorców, Pienin oraz Spiszu leży gmina Czorsztyn, jedna z ciekawszych pod względem turystycznym gmin w Polsce. To tutaj w czternastym wieku założono wieś, której powstanie nierozłącznie związane jest z budową zamku obronnego przy szlaku z Polski na Węgry. Wieś lokowana została przez osadników niemieckich sprowadzonych przez króla węgierskiego Andrzeja II, w związku z czym początkowo zwana była Schorstein (kamień gniewu). Nazwa wsi uległa później spolszczeniu do Czorsztyn. Początkowo zamkiem władał szlachcic, rycerz i krzyżowiec Piotr Wydżga herbu Janina, później starostą na zamku był między innymi sam Zawisza Czarny, a na zamku bawili królowie Kazimierz Wielki, Ludwik Węgierski, królowa Jadwiga, Władysław Jagiełło oraz jego imiennik zwany Warneńczykiem. Zamek został spalony w 1433 roku przez husytów, a po tym fakcie został odbudowany. W dziewiętnastym wieku Czorsztyn zakupiła rodzina Drohojewskich i niedługo potem rozpoczęła się jego kariera jako ośrodka letniskowego i wypoczynkowego. W drugiej połowie dwudziestego wieku zrealizowano projekt utworzenia sztucznego zbiornika retencyjnego znanego obecnie jako jezioro Czorsztyńskie. Oznaczało to zalanie historycznej zabudowy Czorsztyna, a nowa zabudowa skupiła się na terenach najwyżej położonego osiedla – Czorsztyn Nadzamcze. Obecnie Czorsztyn ponownie stał się cenionym ośrodkiem turystycznym oferującym atrakcje zarówno w lecie jak i w zimie, a sama wieś stanowi doskonałą bazę wypadową do wypraw w Gorce i Pieniny.
Kwatery prywatne Czorsztyn, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Czorsztynie w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Czorsztynie obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Czorsztynie kwatera prywatna noclegi Czorsztyn i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Czorsztyn tani nocleg. Pokoje i kwatery w Czorsztynie. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Czorsztynie. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Czorsztynie? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Czorsztynie u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Czorsztyn, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: