Kwatery prywatne Poronin

znaleziono 49 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Poroninie, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Kwatery prywatne w miejscowości Poronin. Porównaj możliwość zakwaterowania w Poroninie w zależności od standardu oraz ceny. Poronin, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Poroninie:
Poronin stał się odrębną osadą dopiero w siedemnastym wieku. Do tamtego czasy uważany był za przysiółek Białego Dunajca, a w miejscu w którym znajduje się centrum Poronina znajdowała się najprawdopodobniej duża polana na której wypasano zwierzęta. Swojego własnego kościoła doczekał się Poronin dopiero dwa wieki później. Również w tamtym okresie powstała Kuźnia Poroniańska słynąca z wysokiej jakości kos i lemieszy. Już w dziewiętnastym wieku Poronin stał się bardzo popularnym letniskiem w którym przebywał cały szereg znanych osobistości tamtego okresu, szczególnie artystów, którzy upodobali sobie tatrzańskie widoki. W Poroninie bawili więc Jan Matejko, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, czy Leopold Staff. Również dzisiaj miejscowość znana jest głównie ze swoich turystycznych walorów. Panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania zarówno turystyki pieszej jak i rowerowej. W zimie oczywiście królują narty. Znajduje się tutaj także jedna z nielicznych w Polsce skoczni narciarskich, Galicowa Grapa (K30), lecz jej stan nie pozwala na używanie jej przez skoczków. Miejscowość położona jest na wysokości od 740 do 800 metrów nad poziomem morza na trasie Kraków-Zakopane (popularna Zakopianka).
Kwatery prywatne Poronin, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Poroninie w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Poroninie obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Poroninie kwatera prywatna noclegi Poronin i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Poronin tani nocleg. Pokoje i kwatery w Poroninie. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Poroninie. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Poroninie? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Poroninie u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Poronin, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: