Apartamenty Zakopane

znaleziono 203 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Zakopanem, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Apartamenty w Zakopanem, czyli w samym sercu Tatr, to najlepsze miejsce na całoroczny wypoczynek. Ta zimowa stolica Polski nęci i kusi turystów i sportowców z całej Europy, bo panują tu świetne warunki zarówno do aktywnego i leniwego wypoczynku, jak i do wydajnego treningu przed zimowymi zawodami i olimpiadami.
Drugie największe miasto Podhala i największa miejscowość w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr posiada ponad dwadzieścia sześć tysięcy mieszkańców, chociaż pod koniec ubiegłego wieku ilość ta zbliżała się już do trzydziestu tysięcy. Legenda związana z powstaniem Zakopanego mówi o gaździe z Szaflar zwanym Piotrem, który to w dzikiej puszczy osiedlił się na polanie, którą potem ludzie z okolicznych wiosek zwali „Kopana”. I tak Piotr, zwany Gąsienicą ze względu na pasiasty ubiór, siedział na „Za kopanym”. Z biegiem czasu nazwa ewoluowała do Zakopanego, a ród Piotra zwał się Gąsienicami. Po dziś dzień mówią miejscowi, że w Zakopanem kapusta nie urośnie, bo za dużo jest Gąsieniców. Zakopane które w 1886 roku stało się uzdrowiskiem w tym samym okresie zyskało rangę ośrodka kulturalnego, który odwiedzały takie osobistości jak Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Zakopane to również centrum sportów zimowych w Polsce z największą kraju skocznią narciarską, Wielką Krokwią nieodzownie kojarzącą się z sukcesami Adama Małysza.

Tanie Apartamenty Zakopanego


Najpopularniejsza ulicą Zakopanego jest ulica Krupówki, na której znaleźć można mnóstwo atrakcji turystycznych, restauracji, karczm. Znajdują się tam również: Muzeum Tatrzańskie. Dworzec Tatrzański i liczne hotele oraz pensjonaty oferujące apartamenty w Zakopanem. Chętni mogą skorzystać z przejażdżki dorożką lub zrobić sobie zdjęcie z misiem. Spacerując ulicą warto zwrócić uwagę na górujący nad nią szczyt Giewontu. W Zakopanem można zobaczyć też Wielką Krokiew, słynną skocznie narciarską, która powstała w 1925 roku. Turyści mają możliwość wjechać kolejką krzesełkową na szczyt Krokwi. Fani sportów ekstremalnych mogą skorzystać z oferty wypożyczalni quadów i ruszyć w trasę po wyznaczonych ścieżkach. Od kwietnia do października organizowane są spływy Dunajcem, dostarczają adrenaliny i niezapomnianych wrażeń – to obowiązkowy punkt każdej letniej wyprawy do Zakopanego. Przez cały rok można odwiedzać też miejscowy Aquapark, który przyciąga całe rzesze turystów i miejscowych.

Turystycznie w Zakopanem


Zakopane to najczęstsze i podstawowe docelowe miejsce każdego turysty, który planuje wybrać się na przechadzkę po Tatrach lub zdobyć kilka pobliskich szczytów. A jest co zdobywać! Można stąd wybrać się na najwyższy polski szczyt, Rysy, mierzący 2499 m n. p. m. (po stronie Polskiej, bo Rysy słowackie mają 2503 m), po drodze mijając największe jezioro Tatr – Morskie Oko. Szczególnie piękny widok można podziwiać stojąc na wzniesieniu dokładnie pomiędzy dwoma jeziorami, Morskim Okiem i Czarnym Stawem Gąsienicowym.Nieco niższy, możliwy do obejrzenia z Krupówek, jest Giewont, mający 1894 m n. p. m. - to drugi obowiązkowy do zdobycia tatrzański szczyt.

Apartamenty w Zakopanem


By móc podziwiać niezapomniane widoki i przeżyć emocjonującą tatrzańską przygodę lub po prostu odpocząć w otoczeniu dzikiej i w wielu miejscach nieskazitelnej i nieujarzmionej przez człowieka natury, warto skorzystać z oferty apartamentów w Zakopanem, które całorocznie przyjmują turystów zapewniając im przyjemny pobyt i warunki na najwyższym poziomie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zakopane, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: