Apartamenty Ustka

znaleziono 62 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Ustce, województwo pomorskie, powiat słupski

Jeśli wybrać się do letniej stolicy Polski, to zdecydować się tylko na apartamenty w Ustce. To maleńkie miasto portowe położone nad samym polskim morzem. którego historia sięga odległej przeszłości i upstrzona jest rozmaitymi ważnymi wydarzeniami, symbolami i miejscami.
Ustka to urokliwa, nadbałtycka miejscowość, ciesząca się od lat niesłabnącą popularnością wśród polskich i zagranicznych turystów. Leży na wybrzeżu Słowińskim, oddalona od Gdańska o około 150 km. To tutaj słychać szum nadmorskich fal i klekot bociana, a pejzaże przepełnione są klifami i sosnowymi lasami. Poprzecinana jest drogami i szlakami turystycznymi, pieszymi i rowerowymi, które zachęcają do wyruszenia w niezapomnianą podróż. Do spacerów zachęca przede wszystkim urokliwa nadmorska promenada – obok pięknej, zabytkowej latarni morskiej, prawdziwa wizytówka miasta. Do Ustki przyciągają przede wszystkim drobnopiaszczyste, zadbane plaże, nasycone jodem, lecznicze powietrze i moc atrakcji, które oferuje to miasto. W Ustce mieści się największy port przy środkowym wybrzeżu. W przeszłości pełnił niezwykle istotną rolę – przez wieki najważniejszą funkcją gospodarczą miasta był handel. Żaglowce wypływające z usteckich portów docierały do Szwecji, Danii, Holandii, Francji, Anglii, a także do polskiego Gdańska. W usteckim porcie wyładowywano między innymi kołobrzeską sól i solone śledzie ze Skandynawii; załadowywano zaś wędzone łososie, drewno, płody rolne oraz wyroby z bursztynu. Wejście okrętu do portu było zawsze oczekiwanym przez mieszkańców wydarzeniem. Wtedy to kapitan statku zobowiązany był postawić mieszkańcom beczkę piwa, w zamian za pomoc w przycumowaniu żaglowca. Z jednej strony Ustka jest miejscem dla miłośników plaż i morskich kąpieli, a z drugiej kusi bogactwem zielonych lasów, złóż borowinowych i solankowych. Dziś słynie głównie ze swoich uzdrowisk – pierwsze z łazienek leczniczych pojawiły się już w XIX wieku. Od tej pory, z roku na rok, liczba entuzjastów uzdrowiskowej miejscowości stale wzrastała. Zimą, usteckie uzdrowiska potrafią przyjąć aż 900 kuracjuszy! Pierwsze wzmianki o turystach, którzy zapragnęli skorzystać z atrakcji i leczniczych kąpielisk nadmorskiego miasta, sięgają 1832 r. W 1974 roku Ustka uzyskała oficjalnie status uzdrowiska. Poza tym, samo wprowadzenie linii kolejowej wywołało ogromny wzrost liczby letników. Po 1878 powstała dzielnica, w której odnaleźć możemy najpiękniejsze pensjonaty i apartamenty w Ustce.

Apartamenty Ustka


By skorzystać ze wszystkich rozrywek i móc doświadczyć wszystkich atrakcji proponowanych przez miasto warto zatrzymać się w tanim a jednocześnie luksusowym apartamencie w Ustce. Mimo, że powierzchnia miasta jest naprawdę niewielka, wybór apartamentów jest naprawdę spory i każdy może znaleźć coś na swoją kieszeń i odpowiadającego osobistym wymaganiom i upodobaniom. Jeśli wakacje – Ustka, jeśli tanie apartamenty – Ustka!

Ciekawostki o Ustce


Pierwsze wzmianki o Ustce, wtedy jeszcze jako wiosce rybackiej i portowej, pochodzą z początków XIV wieku. Wtedy też Ustka miała do czynienia z Zakonem Krzyżackim, który groził przejęciem ziem należących do Ustki i pobliskiego, większego Słupska. Solidarność mieszczan pozwoliła zebrać żądaną przez Krzyżaków sumę i wykupić się z ich rąk. Wolnością i względnym spokojem Ustka cieszyła się zaledwie trzysta lat, bo już na początku XVII wieku do portu wkroczyli Szwedzi i zaczęła się wojna trzydziestoletnia. Nim jednak wojna zdążyła ustać, miasto spotkała kolejna tragedia - w 1644 wybuchł tam ogromny pożar, który strawił niemal całe miasto, a już niecałe dwa wieki później do Ustki wkroczyła armia Napoleona skutecznie blokując działalność portową. Pasjonaci historii II wojny światowej powinni odwiedzić Gaiki – wieś pomiędzy Ustką a Słupskiem. Ciekawostką jest fakt, że do lat osiemdziesiątych XX wieku wsi nie było na żadnej mapie, ponieważ znajdowały się tam radziecka baza zaopatrzona w głowice jądrowe. Obecnie na terenie dawnych bunkrów został założony ośrodek resocjalizacyjny, ale same fortyfikacje pozostały. Innym ciekawym miejscem związanym z II wojną światową jest trzecie usteckie molo, które nie zostało nigdy dokończone. Inwestycja była podjęta przez hitlerowskie Niemcy, a decyzję o zbudowaniu molo miał podobno zatwierdzić sam Hermann Goering. Budowa została zakończona 23 września 1939 roku, czyli wraz z wybuchem wojny.

Tanie apartamenty w Ustce


Na liście zabytków do obejrzenia powinien znaleźć się neogotycki XIX-wieczny kościół Najświętszego Zbawiciela. Choć może bardziej niż kościół, warte uwagi są „skarby” zgromadzone w środku, których historia sięga nawet XVII wieku. Również Ustka ma swoja „łazienki”, które od wielu lat słyną z usług leczniczych, można poddać się tam licznym zabiegom poprawiającym samopoczucie. Warte uwagi są także przyportowe spichlerze, które pozostały z czasów gdy Ustka jako miasto portowe magazynowała przewożone towary. Co roku w Ustce odbywa się wielki i prestiżowy Festiwal Sztucznych Ogni, podczas którego producenci fajerwerków konkurują miedzy sobą, kto zrobi większe widowisko. Żądni przygód mogą z Ustki lub z pobliskiego Darłowa wybrać się w rejs na duńską wyspę Bornholm. Szukasz noclegu w Ustce? Sprawdź Apartamenty w Ustce.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ustka, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: